Nový Trek Top Fuel pro rok 2020

Modelová řada Top Fuel s novou geometrií a vyšším zdvihem

Modely Top Fuel se na náročných závodech v cross country a maratonech vždy pyšnily rychlostí a účinným převodem energie při šlapání. Nové modely Top Fuel jsou opět postaveny na těchto závodnických parametrech, ale díky zvýšenému zdvihu dostávají více schopností do technických pasáží.

Výsledkem je svižné a skvěle ovladatelné závodní kolo s vlastnostmi trailových modelů. Odklonem od původního designu se z plnokrevného závodního speciálu stalo všestranné horské kolo pro každého, které se hodí jak na závody v cross country, tak i na pořádnou porci ježdění v lese na trailu. 

Vyšší zdvih, snadnější ovládání

Předchozí modely Top Fuel měly 100mm vidlici a 100mm zadní zdvih, ale u nové řady Trek Top Fuel jsou tato čísla vyšší, 120 mm a 115 mm.

Kromě toho se nová řada vyznačuje i zrevidovaným rámem s položenější hlavovou trubkou a větší vodorovnou vzdáleností od středu klik, aby se kolo lépe ovládalo a řídilo při sjezdech v těžkém terénu.

Všechny modely mají také širší řídítka a kratší představec, teleskopickou sedlovkusystém dvojího zamykání z řídítek TwistLoc, kterým lze vidlici i zadní odpružení při spurtech a stoupáních zamknout najednou.

Vlastnosti trailového kola plus závodní DNA

U nového rámu najdeme podobné designové prvky jako u trailových kol Trek, včetně výjimečně pevné a zároveň lehké spodní rámové trubky Straight Shot s technologií Knock Block, která rám chrání při protáčení řídítek a korunky vidlice.

Všechny modely mají nastavitelnou geometrii Mino Link, vnitřní vedení kabeláže Control Freak i systém Active Braking Pivot, díky němuž odpružení funguje i při brzdění.

Spojením přepracovaného rámu a technologie odpružení tak vzniklo stabilní kolo s úžasnou odezvou na rychlé závody i jízdy jen tak pro zábavu.

Karbon i hliník

V řadě Trek Top Fuel najdeme čtyři modely s různými druhy pohonu. K dispozici je i rámový set v karbonovém (OCLV Carbon pro horská kola) nebo hliníkovém (Alpha Platinum) provedení.

U všech tří karbonových modelů (Top Fuel 9.9, Top Fuel 9.8 a Top Fuel 9.7) a karbonového rámového setu jsou rám i zadní trojúhelníková stavba vyrobené ze speciálního materiálu OCLV Carbon.

Dostupnost a možnost otestování

Kola Trek Top Fuel 2020 budou dostupná od nejbližších dní. Na cestě k nám jsou už první dva kousky a jedno testovací kolo Trek Top Fuel 2020. Pokud byste chtěli být mezi prvními, kdo budou toto nové kolo sedlat, stačí napsat na [email protected].