Nový Trek Émonda 2021 - Představení

V polovině června Trek uvedl na trh novou řadu Émonda pro sezónu 2021. Když se tohle kolo poprvé objevilo na trhu, konstruktéři měli za cíl vyrobit dokonalé vrchařské kolo, což se jim myslíme při jejich prvním pokusu povedlo. Nyní v modelovém roku 2021 se z Émondy stává ještě o něco univerzálnější kolo, které neztratilo nic ze své původní DNA. 

Pro rok 2021 zůstává mnohé při starém a pár změn přináší o něco vyšší univerzálnost. Nový model definuje stále nízká hmotnost, závodní geometrie a je agresivním kolem do kopců. Aerodynamický profil rámu navíc Émondám pomáhá na dlouhých otevřených rovinách a dlouhých etapách. Trek novou Émondu vybavil i novými ráfky, které jsou lehčí a vyšší než jejich předchůdce. Tohle kolo teď můžete s klidem vytáhnout kdykoli a kamkoli. 

Nižší řady Trek Émonda vám nabídnou skvělý poměr cena - výkon. Pokud zvolíte “SL” budete sedět na karbonovém rámu s výbornou pevností, kolo bude reagovat na každé šlápnutí, nabídne dobrou ovladatelnost ve sjezdů a osazení v levelu “105”. Z druhého konce, nejvyšší modelové řady, jsou stroje připraveny na vaše závodní víkendy. Hmotnost výrazně pod 8 kilo, top sada Shimano Ultegra nebo SRAM Force.

Émonda SL 5

Za nás první základní model, který stojí za zvážení. Hledáte-li univerzální silniční kolo, které vám dovolí jet všude. Chcete přesedlat z hliníku na karbon a zažít si novou zkušenost. Sáhněte po SL 5.

Émonda SL 6 / SL 6 PRO

Zásadní modelová řada, která vám nabídne velmi sportovní zážitek, kde už téměr nepotřebujete hledat kompromisy. "Pro" verze je celá v karbonu, včetně ráfků. Osazení mechanickkou sadou Shimano Ultegra. První ze dvou, který si můžete přijít vyzkoušet k nám do testcentra.

Émonda SLR 7

"Sedmička" v "SLRku" je tak trochu už pro fajnšmekry hledající pro svoji vášeň zajímavou cenovou relaci. Špičkový karbonový rám vyrobený z nejlepších karbonových vláken OCLV 800 a u osazení volíte už mezi elektrickou sadou Ultegra nebo Force eTap. Tenhle kus můžete mimochodem vyzkoušet v našem testcentru.

Émonda naživo

Novou Émondu jsme už zvládli pořádně otestovat a protáhnout po silničkách v okolí Berounky a naší prodejny. Mrkněte na krátké video a hlavně si přijďte Émondu sami vyzkoušet nebo prohlédnout do prodejny.