Nový Stumpjumper Evo 2021 je tu!

Zlatý věk MTB je podle Specialized zpátky, a to díky novému Stumpjumperu Evo! První naše fotky a informace k novému modelu.

"Náš včerejší interní test nového Specialized Stumpjumper Evo 21.
Z Radotína na Točnou a zpět domů"

 

Geometrie a S-sizing

Stumpjumper EVO má nejschopnější trailovou geometrii na planetě. Avšak teprve nebývalá možnost šesti různých nastavení geometrie umožní kolo perfektně vyladit pro jakýkoli jízdní styl v jakémkoli terénu.

Rámy modelů EVO se zbavily tradičního označení S-M-L a místo toho přinášejí šest velikostí značených jako S-sizing. Revoluční filozofie S-velikostí je založena na umožnění výběru velikosti podle individuálního jízdního stylu jezdce. Všechny velikosti mají podobnou délku hlavové trubky a výšku horní rámové trubky a mění se především dosah. Menší velikosti S tak budou díky kratšímu dosahu hbitější, naopak větší velikosti zajistí stabilitu v rychlosti.
 

 

MulletLink

Evoluční odpružení je jemné na malých nerovnostech, zato bezedné a plynulé ve velkých dropech, se schopností pohltit masivní překážky. Přestože Evo disponuje 160 mm zdvihu vpředu a 150 mm vzadu, je stále mimořádně citlivé při šlapání a je tak schopno stoupat velmi efektivně. Díky přepákovacímu poměru vypůjčenému z věhlasného Endura a Rx naladění tlumičů pracuje odpružení EVO přesně tak, aby jezdci mohli dělat to jediné, o co jim jde: drtit traily.
 
K dispozici nabídneme propojovací rameno MulletLink, díky kterému si vaši jezdci mohou dopřát veškerou magii nové EVO geometrie, ale s hravou odezvou zadního 27,5" kola a větším prostorem za sedlem, když přijde chvíle to poslat z kopce dolů.

Chcete nový Stumpjumper EVO sedlat mezi prvními?

Napište nám na [email protected] a my se pokusíme udělat, co bude v našich silách. Dostupnost nových Stumpjumperů bude v prvních měsících hodně omezená. První dostupná kola uvidíte po kliknutí na níže uvedený odkaz.