Nový Rockhopper 2021 - Představení modelů

Specialized představil nový model Rockhopper a navázal tak na silnou 30letou tradici svého horského kola. Tohle není žádná závodní superstar, ale kolo, které vám ve své pestré škále modelových řad od základu po Experta umožní vkročit do světa trailu a lesních cest.

Více komponentových variací = více řad:
Račte vybírat

Pokud hledáte svoje první, druhé kolo s myšlenkou toho, že za dva, tři roky ho prodáte a koupíte si vyšší model, Rockhopperem chybu neuděláte. Kupujete totiž hardtail s dlouholetou tradicí a DNA, které vám umožní poznat jakým směrem se XC a trailové ježdění posunulo.

Základem je hliníkový rám. Geometrie vám dovolí jet dostatečně vzpřímeně a sloping horní trubky vám vede sedlovku nad zadní kolo. Nízké těžiště posunuté dozadu dodává stabilitu na nerovnostech a při sjezdech, zároveň do kopců oceníte efektivní přenos síly na váš pedál. 

Pro letošní rok, resp. řada pro sezónu 2021 přinesla celkem pět modelů, které vzájemně stojí na totožném rámu, liší se pouze komponenty a kvalitativní řady osazení. Navíc máte nadále možnost volit mezi ráfky obligátních 27,5 nebo dnes už klasičtějších 29. Na obou průměrech najdete v základu plášť Ground Control Sport a Fast Trak.

 

Vybrané modelové řady

Specialized Rockhopper Expert 29

Nejvyšší řada modelu s výbavou, která vám už dovolí sjet pořádný trail. Závodit nebudete, ale  Třicetizubový jednopřevodník a 12rychlostní kazeta v sestavě SRAM Eagle vám dává dostatečný rozsah převodů na prudká stoupání i rychlé šlapavé pasáže. Vzduchová vidlice prestižní značky Rockshock umožňuje velice přesné nastavení. Nesmíme zapomenout na hydraulické kotoučové brzdy, které jsou dalším potvrzením nadstandardně vybavené řady Rockhoppera.

Specialized Rockhopper Comp

Střední proud, který tvoří most mezi základní a nejvyšší řadou. Kombinované osazení Altus, Acera, Alivio, dvoupřevodník s 9 rychlostmi, hydraulické kotoučové brzdy a pružinová vidlice.

Specialized Rockhopper Sport 27.5

Další modelová varianta středního proudu nového Rockhopperu.

 

Specialized Rockhopper

Základní řada modelu Rockhopper je oproti nabitějším bratříčkům oslabena v komponentovém vybavení. Pružinová vidlice SR Sountour se 100 mm chodem, mechanické kotoučové brzdy a řazení 2x8