Cannondale Scalpel 2024

Představení nové modelové řady

Nový Cannondale Scalpel právě představen a my jsme pro vás jeden z prvních kousků, který se dostal do České republiky,  nafotili. 

Už od první generace Cannondale Scalpel dokazoval, že celoodpružené kolo může být schopnější a rychlejší než hardtaily. Každá z generací Scalpelu naznačila cestu dopředu a i tento nový krasavec pokračuje v tomto legendárním odkazu. 

Nový Scalpel dobře ukazuje, jak by mělo moderní celoodpružené kolo na crosscountry vypadat. Od XC kola se v současnosti očekává, že bude nejen rychlé, ale že si dokáže poradit i na techničtější trati a půjde si s ním užít spoustu zábavy i na trailu.  

Scalpel 2024 přináší více zdvihu, vychytanější geometrii, schopnější osazení a závodně nízkou hmotnost. Kolo stírá hranice mezi schopnostmi na trailu a plnou závodní rychlostí. Protože v dnešní době je to jedno a totéž. 

Rychlost může být zábavná! 

"Scalpel nelpí na žádných tradicích s výjimkou jediné:
být nejrychlejším kolem na trati."

"Dovolí vám zrychlovat tam, kde se ostatní bojí.
Podrží vás tam, kde to ostatním prokluzuje.
Dovolí vám předjíždět tam, kde ostatní brzdí."

Ďábel se ukrývá v detailech

Zdvih 120mm / 120mm

Scalpel 2024 bude disponovat zdvihem 120mm vepředu a 120mm vzadu. Vybrané modely budou osazeny vidlicí Lefty.

Odpružení FlexPivot 

FlexPivot je klíčem k neuvěřitelnému výkonu odpružení Scalpelu a jeho nízké hmotnosti. Tato patentovaná konstrukce zadní stavby funguje jako virtuální Horstlink a vytváří skutečné čtyřčepové odpružení, což umožnilo inženýrům Cannondale přesně přizpůsobit reakci odpružení na šlapání, brzdění a rázy, aniž by bylo nutné do stavby přidávat další ložiska, které něco váží a člověk se o ně musí starat. 

Systémová integrace

SystemBar XC-One je jednodílný karbonový kokpit, který je lehčí a tužší než většina dvoudílných kokpitů. Ergonomicky tvarovaný, s vnitřním kabeláží a šířkou 760 mm vám poskytne dokonalou kontrolu nad trailem. K dispozici bude u modelů SystemBar.

Teleskopická sedlovka

Schopnost teleskopické sedlovky okamžitě přizpůsobit výšku sedla kola pro technické úseky nebo prudké sjezdy je tajemstvím rychlosti, které už ani XC jezdci nemohou ignorovat. Proto je teleskopická sedlovka nově na každém modelu Scalpel.

Proporcionální odezva odpružení 

Reakce systému odpružení na vnější vlivy je do značné míry ovlivněna těžištěm jezdce, přesto většina konstrukcí na trhu používá naprosto stejné uspořádání odpružení ve všech velikostech. U systému Proportional Response přizpůsobuje Cannondale kinematiku podle velikosti kola tak, aby poskytovala absolutně nejlepší trakci, brzdění a výkon při šlapání.

Výhoda skvělé geometrie

Úplné přizpůsobení velikosti vám zajistí rovnováhu ve správném místě. Úhel hlavové trubky 66,6º dodává jistotu v rychlosti. Strmější úhel sedlové trubky 75,5º a delší reach vás udrží v perfektní pozici pro výkon a trakci ve stoupáních. Do kopce je potrápíte, na sjezdech všem ujedete.

 

Scalpel prosím! Přijďte si k nám pro Scalpela.

První kousky Cannondale Scalpel 2024 už dorazili k nám na prodejnu, další můžeme očekávat v nejbližších týdnech. Modely skladem můžete prohlížet v sekci celoodpružená kola Cannondale Scalpel.