Specialized Epic EVO - novinky 2019

Specialized Epic je dlouhodobě jedna z nejvíce oblíbených řad celoodpružených kol u nás. Není se čemu divit. Pro množství cyklistů startujících na MTB maratonech v České republice je Epic ideální variantou kombinující přednosti celoodpruženého kola s efektivitou hardtailu. Inteligentní tlumič Brain se u Epicu stará, aby se kolo zbytečně nepohupovalo ve chvílích, kdy to není potřeba, a naopak v okamžicích, kdy se na trati objeví nerovnosti, kolo začne fungovat jako plnohodnotný celoopružený stroj.

Pro část cyklistů k dokonalosti chybělo, aby Epic byl ještě o něco univerzálnější v těžším terénu, kde by se jim hodil vyšší zdvih a také se ptali po teleskopické sedlovce, která by jim přidala na jistotě ve sjezdech.

Pro sezónu 2019 je tu novinka v podobě modelu kola Specialized Epic EVO, kde byly všechny tyto přání vyplněny. 

Specialized Epic Evo 2019

Co nového model Specialized Epic EVO 2019 nově přináší:
1 - vyšší zdvih vidlice (ze 100mm na 120mm) = kolo je lépe připraveno na techničtější jízdu v terénu,
2 - teleskopická sedlovka = stačí dát do nižší polohy a z kopce se vám bude svištět mnohem lépe,
3 - širší řídítka (ze 720mm na 750mm) = více jistoty při jízdě v terénu,
4 - širší pláště 2,3" = více odolnosti a lepší záběr v terénu.

Rám kola a tlumič zůstává přitom shodný s ostatními modely Epic. I s modelem EVO nezažijete žádné zbytečné pohupování, pokud pojedete po rovném povrchu. 

Pro koho takové kolo je? Za nás jde o ideální stroj pro ty, kteří si rádi užívají dlouhé vyjížďky v terénu, ale stávající Specialized Epic jim byl zdvihem málo a Stumpjumper zase moc. Tohle kole je někde přesně mezi tím a může jim dobře sednout. Zároveň je to velmi zajímavá alternativa k modelům Specialized Camber. Za nás tleskáme a už máme pr vás předobjednané první kousky. 

Pokud by vás model Epic Evo zajímal pište na [email protected]. Kola budou dostupná od začátku srpna a rádi vám hned jeden z prvních kousků rezervujeme.

Teleskopická sedlovka

Články

16.05.2018

Dámské kolo Specialized Epic FSR 2018 - Kola od nás

Kolo od nás. Tentokrát pro dámy. Růžový Epic jako dámské kolo snů.

12.07.2018

Horské kolo Specialized S-Works Epic HT Carbon Di2 29 2018 - Kola od nás

Kolo od nás. Jedním slovem nádhera. Elektronické řazení Shimano XTR Di2.