Nové Cervélo Caledonia 2021

Cervelo Caledonia. Silnička, kterou kanadský výrobce pozicuje do segmentu "modern road bike".  Inspiruje se klasikami a staví stroj pro všechny podmínky.

//
"Caledonia je multispektrální silničkou. Zvládné hrubé zacházení na okrskách, lehký rám a endurance geometrii vás vybídne jezdit dálky. Tak jako se Aspéro stalo pojmem v segmentu rychlých gravelů, Caledonia chce opanovat pole odolných univerzálních silniček."
//

 

Vlastní hřiště - vlastní segment

Cervelo Caledonia hraje na svém vlastním hřišti. Je to rychlé, hbité kolo. Slibuje hodně zábavy a mělo by být "silničkou", která s vámi obstojí ve všech situacích. Nelze ho jednoduše zasadit do nějaké škatulky, a vývojáři si to pochvalují.

Inspirováno drsností závodu Roubaix 

Když vznikal koncept pro model Caledonia, inspirovali se náročností závodu Paríž-Roubaix. Zaměrem bylo vytvořil kolo, které je pevné a lehké a odolné. Šířka plášťů je rozšířena na 34mm, celokarbonový rám s mírným aero profilem, kotoučové brzdy a kola DT.

 

//
Během pár týdnů budeme mít dva modely přímo u nás v Radotíně. Sledujte naše stránky na Facebooku a Instagramu.
//
 

Zábava ve městech, zábava na okrskách 

Chodníky, silnici s výmoly, nebo taky tramvajovými pásy. Pro tohle je nová Caledonia zrozena. Vyjet si na kafe na druhém konci města, stejně jako pokořit pár kopců v okolí a vrátit se domů tou rozbitější cestou. Cervélo má v úmyslu novou řadou vyplnit mezeru mezi R5 a Aspéro.

Model Caledonia 5 vs Caledonia

Modely Caledonia 5 přicházejí v roce 2020 v šesti barevných variantách a komponentových sestavách Dura Ace, Ultegra a SRAM Force eTap. Základní modelová řada Caledonia je připravena ve třech barevných kombinacích a komponentovém složení Ultegra a 105. Obě větve jsou postaveny na celokarbonovém rámu, v tovární variantě vždy na kotoučových brzdách.