Nová gravel kola Cannondale Topstone 2019

"On-road. Off-road. Any road."

Americká značka Cannondale představila další novinku. Řadu gravel silničních kol do terénu ve velmi příznivém cenovém pásmu od 29 tis. Kč.

"On-road. Off-road. Any road."

Cannondale právě představil zbrusu novou řadu kol pojmenovanou podle oblíbeného gravel okruhu, který je v blízkosti centrály Cannondale.

Ve zkratce půjde o univerzální, jednoduchá, ale přitom všeho schopná gravel kola ve velmi příznivém cenovém pásmu (podle modelu 29-56 tis. Kč). Z hlediska plánovaného určení za vše mluví heslo, s kterým Cannondale kola Topstone uvádí na trh: "On-road. Off-road. Any road."


Topstone Disc Apex 1 SE

Podstatné vychytávky, které u řady Topstone najdete:

  • odolný hliníkový rám SmartFormed C2
  • podobná geometrie rámu jako u osvědčené řady Synapse
  • karbonová vidlice pro více pohodlí
  • pevná osa vepředu i vzadu
  • možnost upevnění brašen, nosičů i blatníků
  • držák na lahev i zespod rámové trubky (celkem 3 pozice na lahev)
  • na kolech budou pláště 700x40c (možné je jít až do rozměru 42c)

Modely Topstone budou pro rok 2019 hned tři a co do specifikace jsou odstupňované tak, že první model je na mechanických kotoučových brzdách a 9 rychlostech, prostřední model má nové hydraulické kotoučovky Shimano 105, topmodel bude na sadě Sram Apex a potěší u něj i teleskopická sedlovka.

Kola Cannondale Topstone jsou velmi dobře připravena nejenom pro ty, kteří se chtějí vyřádit na lesních cestách, ale i pro ty, kteří chtějí kolo na dlouhé výpravy. Na rámu jsou tři pozice na lahve. Snadno lze namontovat nosič, brašny na kolo, nebo blatníky.

Zvolená geometrie rámu je hodně podobná osvědčené a oblíbené řadě Synapse, kola jsou výkonnostní, ale s mírně vzpřímeným posedem vhodným i pro ty, kteří chtějí na kole strávit dlouhé hodiny a absolvovat vícedenní výpravy.

Za nás super! Hodně zákazníků se nás na gravel bajky ptá, většinou chtějí takové kolo jako druhé nebo třetí do své stáje a často v rozhodování hraje velkou roli cena kola. S Topstone modely posazenými od 29 do 56 tis. Kč tu najednou máme velmi dobrou alternativu pro rozhodování.

K modelům Topstone se zkusíme ještě vrátit v podrobnějším článku. Snažíme se zajistit co nejdříve první kousky do prodejny, v plánu je i testovací kolo. Pokud byste chtěli být vůbec mezi prvními vlastníky této novinky pište rovnou na [email protected], zkusíme něco vymyslet.

 

Cannondale Topstone Disc 105 SE