MTB plášť Pirelli Scorpion XC RC Lite SG 29" - Colour Edition Yellow

Závodní rychlý MTB plášť ideální pro XCO tratě. Varianta směsi SmartGRIP s odlehčenou konstrukcí Lite. Více

1 873 Kč
  • Vyberte variantu pro upřesnění dostupnosti.
  • Doprava od 50 Kč. Při objednávce nad 1 990 Kč doprava zdarma.

Základní informace

Kategorie MTB pláště
Značka Pirelli
Katalogové číslo 3957500

Technické parametry

Velikost pláště 29X2.2, 29x2.4
Sezóna 2024
Disciplína cross-country

Popis produktu

Pirelli Scorpion XC RC je modelová řada určená pro crosscountry ježdění a čistě závodní nasazení, kde se všechno odvíjí od rychlosti a dobré stopy. Vzorek je navržený pro zvládnutí rozmanitých terénů a podkladů, které se objevují na tratích XCO, od uměle vybudovaných technických sekcí, po přírodní povrchy, od tvrdých po měkké a sypké podklady. Model RC je navržený pro závodníka, který chce dosahovat maximální rychlost a umí mít svoje kolo pevně pod kontrolou. Scorpion XC RC staví na rychlé pryžové směsi SmartGRIP s výbornou přilnavostí a záběrem za sucha i mokra a konstrukci Lite pro dosažení nejnižší hmotnosti a rychlosti. Navíc se plášť vyznačuje vysokou úrovní spolehlivosti a dlouhou životností.

Hlavní přednosti a parametry:

  • Pryžová směs SmartGRIP – výborná přilnavost za sucha i za mokra po celou životnost pláště se zvýšenou odolností proti propíchnutí i proříznutí.
  • Vícevrstvý nylonový oplet o hustotě 120tpi pro nízkou hmotnost a skvělé odvalování.
  • Konstrukce Lite je zaměřená na nízkou hmotnost a vysokou rychlost.
  • Tubeless-Ready – bezdušové použití se snadnou montáží a odolnými patkami.
  • Hustota směsi: 120 tpi
  • Doporučená šířka ráfku: 25 mm
  • Hmotnost: 610 g (2.2)

Technologie:

LITE
Všechny modely s konstrukcí pláště LITE se vyznačují maximální efektivitou odvalování a pružností. Kostra pláště má nízkou hmotnost pro dosažení největšího výkonu a hladké jízdy. V porovnání s konstrukcí ProWALL, verze LITE využívá měkčí a lehčí konstrukci, která poskytuje maximální rychlost při nejnižší možné hmotnosti. Perfektní volba pro cyklisty, kteří chtějí uspořit pár vteřin na závodní trati, jako i pro cyklisty zaměřené na udržení nízké hmotnosti. Konstrukce je vhodná pro méně drsný jízdní styl, protože neposkytuje tak velkou ochranu před drsným terénem jako ProWall. Modely LITE jsou vybavené nejpokročilejší konstrukcí pro XC závodní nasazení.

SmartGRIP
Špičková pryžová směs je produktem zkušeností Pirelli nabytých z off-road závodních okruhů pro 2 i 4 kola po celém světě. Inženýři Pirelli vyvinuli směs kde skloubili zdánlivě protikladné vlastnosti odolnost a chemickou přilnavost. Směs tak zaručuje maximální možnou odolnost proti proříznutí a propíchnutí, při zachování maximální mechanické a chemické přilnavosti a záběru za suchých i mokrých podmínek na různých površích. Není tak třeba tolik přemýšlet nad volbou pláště.

Směs si zároveň zachovává solidní životnost a odolnost proti opotřebení.

Výsledkem je delší životnost jízdních vlastností pláště, který nejenom že má výbornou přilnavost a záběr v protichůdných podmínkách jako jsou sucho a mokro, ale také si tyto jízdní charakteristiky udržuje, jak se vzorek opotřebovává. Na rozdíl od vícesměsných gumových směsí (dvou nebo tří), jednosměsné složení SmartGRIP umožňuje vyrovnané jízdní vlastnosti v průběhu opotřebovávání pláště a jeho celé životnosti.

O značce Pirelli