Vydali jsme nové, tentokrát "cyklistické" číslo našeho časopisu #SBCRMag, které pro vás připravili od první do poslední strany naši zaměstnanci. Časopis je pro vás k dispozici na naší prodejně nebo do něho můžete nahlédnout zde prostřednictvím vybraných článků. Následující řádky jsou věnované ochraně toho nejcennějšího co máme - naší hlavy. Technologie MIPS způsobila velký pokrok ve vývoji cyklistických a lyžařských přileb.

MIPS je pohyb

Pokrok ve vývoji cyklistických a lyžařských přileb

Přilby jsou vybaveny polystyrenovou skořepinou, která se při nárazu deformuje, a snižuje tak přenos sil na mozek. Je to taková druhá lebka. Nová technologie MIPS (Multidirectional Impact Protection System) posunuje přesměrování sil ještě o krok dále. S jakým cílem? Dále omezit rotační síly působící na mozek.

Jak funguje MIPS?

Poskytuje zvýšenou ochranu při určitých typech nárazů.

Přilba vybavená technologií MIPS® (Multi-Directional Impact Protection System) se skládá ze tří hlavních částí: EPS polystyrenová skořepina, kluzná vložka MIPS® a elastomery, které první dvě části spojují. V případě nárazu pod úhlem se elastomery natáhnou, a umožní tak mírný pohyb skořepiny přilby vůči kluzné vložce MIPS®, čímž dojde k absorbci rotačních sil. Jedná se o pohyb v řádu milimetrů. Ale i těchto pár milimetrů, během oněch kritických 2 milisekund, může výrazně snížit množství rotačních sil, které by se jinak přenesly až na mozek.

Bell Super 2R MIPS - Dvě helmy v jedné

Technologií MIPS je vybavena také helma Bell Super 2R MIPS, která představuje revoluční koncept v přístupu k ochraně hlavy při cyklistice. Díky její unikátní konstrukci ji totiž můžete použít jako lehkou ochranu hlavy pro XC ježdění, zároveň z ní však rychlým nacvaknutím chrániče brady uděláte integrální helmu pro adrenalinové disciplíny.

Chránič brady lze k helmě rychle připnout, nebo jej naopak odepnout, neboť je uchycen pomocí tří snadno ovladatelných přezek. Helmu při tom ani nemusíte sundávat z hlavy. To představuje ideální řešení zejména pro ježdění typu enduro, kdy ve výjezdu sejmete chránič, vložíte do batohu, a jedete pohodlně jako s lehkou XC helmou, na sjezd pak chránič opět nasadíte. Model však ocení i mnozí XC jezdci, kteří si chtějí ve sjezdech dopřát maximální míru bezpečí.

Helma má integrovaný držák na kameru Go-Pro a je konstruována tak, aby byla kompatibilní se sjezdovými brýlemi. Vyrobena je technologií in-mold, což zajišťuje vysokou pevnost při nízké hmotnosti. Má nastavitelný štítek, díky 23 otvorům je výborně odvětrána a disponuje vnitřní antibakteriální výstelkou z materiálu X-Static.

Existuje i verze bez chrániče brady s označením Bell Super 2 (varianta s MIPS i bez), která stejně jako model 2R nabízí prodlouženou temenní část a nabízí tak zvýšenou ochranu této části hlavy.

     

Bell Super 2R MIPS

Velikosti: S (52-56 cm), M (55-59 cm), L (58-62 cm)
Cena: 6 137 Kč

Bell Super 2 (bez chrániče brady)

Velikosti: S (52-56 cm), M (55-59 cm), L (58-62 cm)
Cena: 3 719 Kč, respektive  4 139 Kč ve variantě MIPS

Samostatný chránič brady: 2 399 Kč

Pokud se vám článek líbil a zajímaly by vás i ty ostatní články našeho časopisu, naleznete je zde.