Le Tour de l'Art 01: Čestmír Suška a BUBEC

První návštěva z nového projektu Le Tour de l'Art zavítá k sochaři a umělci Čestmíru Suškovi, a to přímo do jeho kreativního studia a open-air safari Bubec. Le Tour de l'Art je sérií cyklistických vyjížděk za uměním a kulturou. Vzali jsme svoji vášen pro cyklistiku a přidali aspekt, který nám tu zatím trochu chyběl - cesty za uměním a kulturou všeho druhu. Naše Le Tour de l'Art by to měl změnit.

Návštěva ateliéru a zahrady BUBEC, beseda se sochařem Čestmírem Suškou

Vydejte se s námi do nedalekého sochařského ateliéru BUBEC, jehož autorem je umělec Čestmír Suška. Zde vznikají skulptury, sochy a rozhledny z mnoha přírodních i průmyslových materiálů od dřeva, přes sklo, kámen až po železné hmoty. Navštívíme pracovní prostory, výstavní plochy včetně open-air zóny. To vše za přítomnosti samotného otce myšlenky a reálu. Součástí prohlídky je beseda pouze pro členy vyjížďky Le Tour de l'Art. 
 

PROGRAM Le Tour de l'Art #01
14.08.2021, sraz 10:30

1/ sraz a občerstvení v MUSA - Vindyšova továrna
2/ společný výjezd přes Karlické údolí do ateliéru Bubec
3/ prohlídka výstavy a soukromá beseda s Čestmírem Suškou
4/ posezení v Art Safari zahradě
5/ návrat do Vindyšovy továrny přes Ořech
 


 


 

Umělec Čestmír Suška

Čestmír Suška patří mezi nejznámější česká jména na poli současného umění. Jeho tvorba zahrnuje nejen sochařství - jako původní obor vystudovaný na pražské AVU, ale také divadlo, scénografii, audiovizuální projekty. Jako hlavní materiál pro svá díla a skupltury používá kov, pracuje i s přírodními materiály jako kámen, dřevo, nebo i sklo. Pro tvary čerpá inspiraci z přírody. Někteří si jistě pamatují na pražské výstavy v zákoutích Malé Strany (1981) a dvorech baráků Starého města (1990), divadelní Bludiště Pražské 5 v divadle Akropolis.

 

Ateliér a zahrada BUBEC

Na přelomu prvního a druhého milénia Čestmír Suška vybudoval BUBEC. Bývalé sklady v Řeporyjích proměnil v prostorný sochařský ateliér pro sebe i další výtvarníky pracující s velkými proporcemi. Inspirací mu byly stipendijní pobyty ve Spojených státech. Ateliér BUBEC poskytuje zázemí a prezentaci mezinárodnímu festivalu současného umění ART Safari, jehož duchovním otcem je, ano opět Čestmír Suška. Prostory atelieru BUBEC jsou otevřeny veřejnosti - pořádají se zde hudební, divadelní i dětské akce.  

 

Trasa Le Tour de l'Art 1 / 40km

Krátká pohodová trasa jako zpestření speciálního kulturního zážitku. Z Vindyšovy továrny se ydáme proti toku Berounky přes Karlické údolí do ateliéru BUBEC. Po prohlídce a posezení v art safari zahradě následuje dojezd přes Ořech zpět do SBCR.

"Vyjeďte si s námi za uměním. Zveme vás na prohlídku přímo za doprovodu Čestmíra Sušky."

- - -
O projektu Le Tour de l'Art

Le Tour de Art je sérií cyklistických vyjížděk za uměním a kulturou. Vzali jsme svoji vášen pro cyklistiku a přidali aspekt, který nám tu zatím trochu chyběl - cesty za uměním. Série Le Tour de l'Art by to měla změnit.