Celoodpružený gravel Specialized Diverge STR

Kolo, které rozvířilo vody gravelového světa. Americký výrobce Specialized představil celoodpružený gravel Diverge STR. Specialized tak doplnil svojí modelovou řadu Diverge o celoodpruženou variantu STR. Když se koukneme na klasicky Diverge, tak můžeme říct, že se jedná o gravel, který preferuje spíše komfort a schopnosti v terénu. K jeho dobrému komfortu mu napomáhá přední integrované odpružení Future Shock a velice pohodlná geometrie. Někdo by mohl říct, že komfortu je již dost. To byl však omyl. Specialized své odpružení Future Shock přepracoval a vybavil jim také zadní stavbu. Právě použítí zadního odpružení Future Shock posunulo nový Diverge STR, co ty týče komfortu na uplně novou úroveň a přiblížilo hranici gravelu blíže k XC. 

Definice gravelu

Říct jednoduše, co je gravel je rok od roku těžší a těžší. Na trhu můžeme vidět modely, které se podobají spíše cyklokrosovému, potažmo silničnímu kolu, nebo naopak modely, které jsou svojí stavbou čím dál podobnější XC. Vzniká nám tedy obrovský prostor mezi dvěma světy, kde výrobci oscilují a snaží oslovit, co nejvíce cyklistů. Kupříkladu můžeme vzít dva příklady, které demostrují fakt, že není gravel jako gravel. První příklad je Cérvelo Aspero, které je svojí kontrukcí velice rychlý gravel, který toho zvládne hodně jak v terénu, tak i na silnici. Když oželíte pár stovek gramů a obujete na takové kolo silniční pláště, tak máte dokonce opravdu dobrou endurance silničku. Druhý pól můžeme demostrovat právě na novém Diverge STR, který sází na perfektní vlastnosti v terénu a maximální komfort, který se může blížít horskému kolu. Všechno mezi těmito modely jsou různé kompromisy mezi rychlostí a komfortem, kde si každý milovník gravelu najde to své. 

Říct jednoduše, co je gravel je rok od roku těžší a těžší. Vznikl obrovský prostor mezi silničním a XC světem. Výrobci mezi těmito světy oscilují a snaží se oslovit, co nejvíce cyklistů.

Na této škále jde pouze o to, jestli dáváte důraz komfortu, nebo rychlosti. Oboje tyto vlastnoti je Vám v dnešní době gravel svět schnopný nabídnou v určitém kompromisu.

My vnímáme nový Diverge STR jako maximálně komfortní gravel, který bude skvělou volbou pro opravdu těžkou gravel jízdu a naročné adventure výpravy, kde budete 90% času v terénu. Nový Diverge STR není rozhodně pro masy, ale spíše pro úzkou skupinu cyklistů. Specialized, ale posunul hranice a nabídl další alternativu pro své zákazníky.
 

Články

25.04.2021

Kola od nás Festka Splash - SBCR Custom

Jeden z jedinečných kousku, který jsme navrhli přímo my. Základ bicyklu tvoří lehký rám Scalatore, jehož design kombinuje…

15.09.2020

Kola od nás Specialized S-Works Tarmac SL7 2021

Nový Tarmac je kolo, které musíte mít. Tedy pokud chcete nejlepší materiál - nejrychlejší a nejlehčí silniční kolo. DNA…

26.04.2021

Kola od nás Festka One Campagnolo Record

Jeden z jedinečných kousku, který si vybral jeden z našich zákazníku. Základ bicyklu tvoří rám One v decentním designu Core,…