Horské kolo Pivot Mach 4 SL Team 29“ XTR - stealth

Striktní XC závodní stroj Pivot Cycles Mach 4 SL. Mach 4 SL je postaven na nejlehčím a nejtužší rámu značky Pivot, který společně s patentovaným odpružením DW-Link vykazuje perfektní parametry ve výjezdu kopce, náročných sjezdech a drobných nerovnostech. Kolo je osazeno špičkovou mechanickou sadou Shimano XTR a odpružením Fox Factory 34 o zdvihu 120 mm. Nízkou hmotnost a perfektní akceleraci zajišťují výplety DT-Swiss XRC 1200 Více

259 900 Kč
 • Vyberte variantu pro upřesnění dostupnosti.
 • Doprava od 250 Kč.

Základní informace

Kategorie XC, maraton kola
Určení pánské, dámské
Značka Pivot Cycles
Katalogové číslo 2019PIV

Technické parametry

Barva rámu černá, šedá
Velikost kola L
Průměr kol 29
Konstrukce Celoodpružené
Sezóna 2021
Opotřebení nové
Modelová řada Mach 4 SL
Pokročilost jezdce Závodní
Materiál rámu karbon
Brzdy kotoučové brzdy
Rychlosti/převody 1x12
Rám Mach 4 SL
Katalogové číslo 2019PIV
Vidlice Fox Factory Stepcast 34 29" w/ Remote, 44mm offset, FIT4 - 120mm
Tlumič Fox Factory DPS
Přední kolo DT Swiss XRC 1200 w/ DT Swiss 240 hub & 36t Star Ratchet, 25mm - 29" 15x110 F
Zadní kolo DT Swiss XRC 1200 w/ DT Swiss 240 hub & 36t Star Ratchet, 25mm - 29" 12x148 R
Ráfky DT Swiss XRC 1200
Pláště Maxxis Ardent Race 29" x 2.2" TR, EXO, 120 TPI Maxxis Ardent Race 29" x 2.2" TR, EXO, 120 TPI
Kliky Race Face Next SL 34t
Převodníky 34T
Řazení Shimano XTR M9100 ISPEC EV 12-Speed
Přehazovačka Shimano XTR M9100 SGS 12-Speed
Kazeta Shimano XTR M9100 10-51t
Řetěz Shimano CN-M9100 12-Speed
Přední brzda Shimano XTR M9100 2-piston
Zadní brzda Shimano XTR M9100 2-piston
Řídítka Phoenix Team Flat Carbon - 760mm
Gripy Phoenix Factory Lock-On
Představec Phoenix Team XC/Trail
Sedlo Phoenix WTB Team Volt (Narrow Width)
Sedlovka Fox Transfer Factory Series 100mm (XS), 125mm (SM-LG), 150mm (XL)

Popis produktu

Striktní XC závodní stroj Pivot Cycles Mach 4 SL. Mach 4 SL je postaven na nejlehčím a nejtužší rámu značky Pivot, který společně s patentovaným odpružením DW-Link vykazuje perfektní parametry ve výjezdu kopce, náročných sjezdech a drobných nerovnostech. Kolo je osazeno špičkovou mechanickou sadou Shimano XTR a odpružením Fox Factory 34 o zdvihu 120 mm. Nízkou hmotnost a perfektní akceleraci zajišťují výplety DT-Swiss XRC 1200

Mach 4 SL se 120 mm předním zdvihem je vhodná volba na dlouhé maratony, kde oceníte kousek pohodlí navíc.

Pivot Mach 4 SL je ultimátní závodní náčiní, které s přehledem zvládne tratě světového poháru, kde dnes běžně narazíte na extrémně náročné technické pasáže jako jsou skoky, rock garden a dropy. Patentované odpružení DW-Link v XC naladění krásně žehlí drobné nerovnosti a s velkou houževnatostí zvládne náročné přírodní překážky.

Tento systém odpružení má také velikou výhodu v eliminaci houpání v tahu, tím pádem poskytuje maximální efektivitu při šlapání. Další benefit pocítíte při maximálním brždění, kdy odpružení stále pracuje na 100% a nedochází tak, k samovolnému uzamknutí odpružení. Pří technických pasážích zcela jistě oceníte teleskopickou sedlovku, která umožňuje lepší nastavení vašeho těžiště.

Technologie:

PIVOT je velice inovativní a pokroková firma, která se nebojí vystoupit z řady a jít tak trochu mimo dav. Navrhuje nadčasové modely kol, které jsou často při svém uvedením o několik let napřed. Kvalita zpracování a použité technologie musí tedy respektovat to, že kolo bude 2-4 roky stále perfektně funkční a jeho technologie aktuální.

Odpružení DW-Link: tento již proslulý systém patří na absolutní vrchol pyramidy všech známých odpružení. Disponuje skvělou kombinací vysoké stability při šlapání a zároveň extrémní citlivosti na sebemenších nerovnostech. Při výjezdu je skálopevně stabilní, ale není zbytečně tupé, stále krásně žehlí drobné nerovnosti. Při sjezdu poté pracuje na plný výkon.

Samotná konstrukce všech ramen systému DW-Link tvoří velice tuhý celek, a to díky jejím krátkým délkám, což eliminuje nepříjemný ""gumový efekt"" zadní stavby v terénu. Odolnost zadní stavby a celého systému odpružení zvyšují masivní ložiska, které lépe pohltí a rozloží působící nápor při náročné jízdě.

Hlavní benefity DW-Linku:

 • ultimátní efektivita,

 • funkce odpružení odolává záběru do pedálů i tahu řetezu, eliminuje nepříjemné tahání za pedály,

 • systém je netečný i vůči setrvačným silám (anti-squad), zbytečně se nehoupe, když se třeba posunete těžištěm nad zadní kolo, 

 • je progresivně lineární

 • nezávislý na brzdění

 • vysoká tuhost celé zadní části.

Standard SuperBoost Plus: Tento atypický rozměr zadního náboje se může zdát jako další zbytečně vymyšlený standard, opak je však pravdou, toto řešení má hned několik velice pádných důvodů. První důležitý argument je ten, že výplet zadního kola nemusí dělat místo zadní kazetě, která potřebuje s přibývajícími převody stále více prostoru. Tento chytrý tah způsobil zvýšení tuhosti výpletu a tak celého zadního kola.

Dalším benefitem je ten, že širší náboj společně s širokým středovým složením PressFit BB92 a speciálně profilovanou zadní stavbou vytváří extrémně tuhý celek, kde jediný pohyb vytváří jen a pouze tlumič. Absolutní eliminací jakéhokoli kroucení zadní stavby dodává pocit jistoty a dokonale přesnou reakci odpružení DW-Link.

SuperBoost Plus také velice dobře pracuje již ze zmiňovaným středovým složením PressFit BB92. Toto spojení umožňuje zachování perfektní řetězové linky bez nežádoucího křížení řetězu a to vše při zachování velké pevnosti. Dále tento široký střed tvoří robustní základnu pro systém odpružení DW-Link.

Stejný materiál pro všechny: Pivot jako jeden z mála výrobců nabízí absolutně totožný druh materiálu u všech modelů a variant. Využívají speciální vrstvení karbonu a profilaci trubek pro co nejvyšší pevnost a životnost. Pro Pivot jsou právě tyto dvě vlastnosti klíčové, chtejí tak, ať jejich kola perfektně fungují po řadu let. Samotný technologický postup výroby rámu si Pivot Cycles drží v tajnosti.

Detaily, které potěší:

 • teleskopická sedlovka, kterou lze zasunout do rámu až po úplný konec neaktivní části 

 • elegantní a funkční záslepky otvorů pro bowden v rámu

 • Bezproblémová montáž košíku i ve velikosti XS

 • integrovaný chránič zadní stavby, který eliminuje hluk a poškození laku

 • 120/100 mm maximálně efektivního a citlivého odpružení

 • gumová manžeta na spodním rameni DW-Linku usnadňuje údržbu

 • absolutně přesné výrobní rozměry středového složení eliminují nepříjemné vůle a následné ""lupání ve středu""

 • PIVOT používá speciální stroj pro měřené souososti rámu 

 

O značce Pivot Cycles

Mladá americká firma Pivot Cycles sídlící v Arizonském Temp založená bikovým guru Chrisem Cocalisem. Firma díky svým pokrokovým řešením získala celosvětové renomé "technologických šperků". Kola Pivot Cycles jsou výjimečná svým jedinečným smyslem pro detail, který se odráží v perfektních jízdních vlastnostech všech kol Pivot. V Evropě můžeme značku vidět na předních místech Downhill a Enduro scény a pomalými krůčky se začíná prodírat na XC piedestal