Horské kolo Pivot Cycles Trail 429 29" Pro X01 Carbon Wheel Upgrade - battleship grey

Čistokrevné All-Mountain kolo Pivot Trail 429, které je postaveno na karbonovém rámu s perfektně vyladěnou geometrií a odpružením DW-Link. Tento skvěle fungující systém odpružení nabízí precizní citlivost na jemných nerovnostech a zároveň houževnatost po celé délce 120 mm zdvihu. Speciálně tvarovaná zadní stavba společně s technologií SuperBoost a širokou středovou základnou tvoří extrémně tuhý celek pro náročné bikery. Více

Prodej produktu ukončen.

Vyberte si prosím podobné zboží.

Základní informace

Kategorie Trail, all mountain kola
Určení pánské, dámské
Značka Pivot Cycles
Katalogové číslo 2012PIV

Technické parametry

Barva rámu šedá, oranžová
Velikost kola M, L
Průměr kol 29
Konstrukce Celoodpružené
Sezóna 2021
Opotřebení nové
Modelová řada Trail 429
Pokročilost jezdce Závodní, Sportovní
Materiál rámu karbon
Brzdy kotoučové brzdy
Rychlosti/převody 1x12
Rám Trail 429
Katalogové číslo 2012PIV
Vidlice Fox Factory 34 29", 51mm offset, FIT4 - 130mm
Tlumič Fox Factory Float DPS
Přední kolo DT Swiss XMC 1501 carbon w/ DT Swiss 240 hub - 29"
Zadní kolo DT Swiss XMC 1501 carbon w/ DT Swiss 240 hub - 29"
Výplet DT Swiss
Ráfky DT Swiss XMC 1501
Přední plášť Maxxis Dissector 29" x 2.4" WT, TR, 3C, EXO+, MAXXTERRA
Zadní plášť Maxxis Dissector 29" x 2.4" WT, TR, 3C, EXO+, MAXXTERRA
Kliky Sram X01 Eagle DUB 32t
Převodníky 32T
Střed PressFit BB92
Řazení Sram X01 Eagle 12-Speed
Přehazovačka SRAM X01 Eagle 12-speed
Kazeta Sram XG-1275 10-52t
Řetěz Sram X01 Eagle 12-Speed
Přední brzda Sram G2 RSC 4-piston
Zadní brzda Sram G2 RSC 4-piston
Řídítka Phoenix Team Low Rise Carbon - 780mm
Gripy Phoenix Factory Lock-On
Představec Phoenix Team Enduro/Trail
Sedlo Phoenix WTB Pro Vigo
Sedlovka Fox Transfer Factory Series 100mm (XS), 125mm (SM), 150mm (MD) 175mm (LG-XL)

Popis produktu

*Na obrázku jsou odlišná zapletená kola DT Swiss

Čistokrevné All-Mountain kolo Pivot Trail 429, které je postaveno na karbonovém rámu s perfektně vyladěnou geometrií a odpružením DW-Link. Tento skvěle fungující systém odpružení nabízí precizní citlivost na jemných nerovnostech a zároveň houževnatost po celé délce 120 mm zdvihu. Speciálně tvarovaná zadní stavba společně s technologií SuperBoost a širokou středovou základnou tvoří extrémně tuhý celek pro náročné bikery.

Pivot Trail 429 perfektně hodí na dlouhé horské jízdy, kde potřebujete lehké kolo na náročné výjezdy a zároveň kolo schopné sjet technicky náročné pasáže s kameny, menšími dropy či skoky. 

Samozřejmě se Pivot Trail 429 nezalekne ani celodenního ridu na vyhlazeném flow-trailu v bikeparku. Skvěle univerzální kolo vás pekelně rychle vyveze na kopec a posléze vám dopřeje sjezd plný zábavy a stoprocentní jistoty. 

V této specifikaci je model osazen špičkovou mechanickou sadou Sram X01 s 12 převody a velice vykonymi čtyř-pístkovými brzdami Sram Sram G2 RSC. O odpružení se stará, jak je u Pivotu zvykem značka Fox. Konkrétně vidlice Fox Factory 34 se 130 mm zdvihu a zadní tlumič Fox Factory Float DPS se 120 mm zdvihem. 

Trail 429 je dále vybaven odolnými karbonovými zapletenými koly DT Swiss, na které jsou obuté pláště Maxxis Dissector 29 x 2,4. Nezbytná součást All-Mountain kola je teleskopická sedlovka, v tomto případě je kolo vybaveno špičkovým teleskopem Fox Transfer Factory, kde jeho délka závisí na velikosti rámu.

Technologie:

PIVOT je velice inovativní a pokroková firma, která se nebojí vystoupit z řady a jít tak trochu mimo dav. Navrhuje nadčasové modely kol, které jsou často při svém uvedením o několik let napřed. Kvalita zpracování a použité technologie musí tedy respektovat to, že kolo bude 2-4 roky stále perfektně funkční a jeho technologie aktuální.

Odpružení DW-Link: tento již proslulý systém patří na absolutní vrchol pyramidy všech známých odpružení. Disponuje skvělou kombinací vysoké stability při šlapání a zároveň extrémní citlivosti na sebemenších nerovnostech. Při výjezdu je skálopevně stabilní, ale není zbytečně tupé, stále krásně žehlí drobné nerovnosti. Při sjezdu poté pracuje na plný výkon.

Samotná konstrukce všech ramen systému DW-Link tvoří velice tuhý celek, a to díky jejím krátkým délkám, což eliminuje nepříjemný "gumový efekt" zadní stavby v terénu. Odolnost zadní stavby a celého systému odpružení zvyšují masivní ložiska, které lépe pohltí a rozloží působící nápor při náročné jízdě.

Hlavní benefity DW-Linku:

 • ultimátní efektivita,

 • funkce odpružení odolává záběru do pedálů i tahu řetezu, eliminuje nepříjemné tahání za pedály,

 • systém je netečný i vůči setrvačným silám (anti-squad), zbytečně se nehoupe, když se třeba posunete těžištěm nad zadní kolo, 

 • je progresivně lineární

 • nezávislý na brzdění

 • vysoká tuhost celé zadní části.

Standard SuperBoost Plus: Tento atypický rozměr zadního náboje se může zdát jako další zbytečně vymyšlený standard, opak je však pravdou, toto řešení má hned několik velice pádných důvodů. První důležitý argument je ten, že výplet zadního kola nemusí dělat místo zadní kazetě, která potřebuje s přibývajícími převody stále více prostoru. Tento chytrý tah způsobil zvýšení tuhosti výpletu a tak celého zadního kola.

Dalším benefitem je ten, že širší náboj společně s širokým středovým složením PressFit BB92 a speciálně profilovanou zadní stavbou vytváří extrémně tuhý celek, kde jediný pohyb vytváří jen a pouze tlumič. Absolutní eliminací jakéhokoli kroucení zadní stavby dodává pocit jistoty a dokonale přesnou reakci odpružení DW-Link.

SuperBoost Plus také velice dobře pracuje již ze zmiňovaným středovým složením PressFit BB92. Toto spojení umožňuje zachování perfektní řetězové linky bez nežádoucího křížení řetězu a to vše při zachování velké pevnosti. Dále tento široký střed tvoří robustní základnu pro systém odpružení DW-Link.

Stejný materiál pro všechny: Pivot jako jeden z mála výrobců nabízí absolutně totožný druh materiálu u všech modelů a variant. Využívají speciální vrstvení karbonu a profilaci trubek pro co nejvyšší pevnost a životnost. Pro Pivot jsou právě tyto dvě vlastnosti klíčové, chtejí tak, ať jejich kola perfektně fungují po řadu let. Samotný technologický postup výroby rámu si Pivot Cycles drží v tajnosti.

Detaily, které potěší:

 • teleskopická sedlovka, kterou lze zasunout do rámu až po úplný konec neaktivní části 

 • elegantní a funkční záslepky otvorů pro bowden v rámu

 • integrovaný chránič zadní stavby, který eliminuje hluk a poškození laku

 • rám zvládne pláště o šířce 2.6"

 • gumová manžeta na spodním rameni DW-Linku usnadňuje údržbu

 • absolutně přesné výrobní rozměry středového složení eliminují nepříjemné vůle a následné "lupání ve středu"

 • PIVOT používá speciální stroj pro měřené souososti rámu 

 Geometrie

O značce Pivot Cycles

Mladá americká firma Pivot Cycles sídlící v Arizonském Temp založená bikovým guru Chrisem Cocalisem. Firma díky svým pokrokovým řešením získala celosvětové renomé "technologických šperků". Kola Pivot Cycles jsou výjimečná svým jedinečným smyslem pro detail, který se odráží v perfektních jízdních vlastnostech všech kol Pivot. V Evropě můžeme značku vidět na předních místech Downhill a Enduro scény a pomalými krůčky se začíná prodírat na XC piedestal