Horské kolo Pivot Cycles Switchblade Pro 29" X01 - treeline green

 • Novinka

Pivot Cycles Switchblade Pro X01 je skvělý kompromis mezi trailovým a enduro speciálem. Tuhý a lehký karbonový rám se systémem odpužení DW-Link dává kolu exceletní vlastnosti v těžkém terénu i ve výjezdech. Systém DW-Link poskytuje 100% efektivitu odpružení po celé délce 142 mm zdvihu. Kolo je osazeno špičkovým odpružením Fox Factory se 160 mm zdihem vpředu a 142 mm zdvihem vzadu. Bleskově řadící mechanická sada Sram X01. Více

219 900 Kč

Základní informace

Kategorie Trail, all mountain kola
Určení pánské, dámské
Značka Pivot Cycles
Katalogové číslo 2015PIV

Technické parametry

Barva rámu zelená
Velikost kola L
Průměr kol 29
Konstrukce Celoodpružené
Sezóna 2021
Opotřebení nové
Modelová řada Switchblade
Pokročilost jezdce Závodní, Sportovní
Materiál rámu karbon
Brzdy kotoučové brzdy
Rychlosti/převody 1x12
Rám Switchblade
Katalogové číslo 2015PIV
Vidlice Fox Factory 36 29", 44mm offset, GRIP2 - 160mm
Tlumič Fox Factory Float DPX2
Přední kolo DT Swiss M1700 w/ DT Swiss 350 hub & 36t Star Ratchet 30mm - 29"
Zadní kolo DT Swiss M1700 w/ DT Swiss 350 hub & 36t Star Ratchet 30mm - 29"
Ráfky DT Swiss M1700
Přední plášť Maxxis Minion DHF 29" x 2.5" WT, TR, 3C, EXO+, MAXXTERRA
Zadní plášť Maxxis Minion DHRII 29" x 2.4" WT, TR, 3C, EXO+, MAXXTERRA
Kliky Sram X01 Eagle DUB 32t
Převodníky 32T
Střed PressFit BB92
Řazení Sram X01 Eagle 12-Speed
Přehazovačka SRAM X01 Eagle 12-speed
Kazeta Sram XG-1275 10-52t
Řetěz Sram X01 Eagle 12-Speed
Přední brzda Sram Code RSC 4-piston
Zadní brzda Sram Code RSC 4-piston
Řídítka Phoenix Team Low Rise Carbon - 760mm (XS), 780mm (SM-LG), 800mm (XL)
Gripy Phoenix Factory Lock-On
Představec Phoenix Team Enduro/Trail
Sedlo Phoenix WTB Pro High Tail Trail (XS, SM), Phoenix WTB Pro Vigo (MD-XL)
Sedlovka Fox Factory Transfer 125mm (XS), 150mm (SM), 175mm (MD-XL)

Popis produktu

Pivot Cycles Switchblade Pro X01 je skvělý kompromis mezi trailovým a enduro speciálem. Tuhý a lehký karbonový rám se systémem odpužení DW-Link dává kolu exceletní vlastnosti v těžkém terénu i ve výjezdech. Systém DW-Link poskytuje 100% efektivitu odpružení po celé délce 142 mm zdvihu. Kolo je osazeno špičkovým odpružením Fox Factory se 160 mm zdihem vpředu a 142 mm zdvihem vzadu. Bleskově řadící mechanická sada Sram X01.

Pivot Switchblade Pro X01 můžeme řadit přesně mezi segment trail a enduro. Switchblade se cítí jako doma v tom nejtěžším terénu ale zároveň s ním vyjedete ve vysokém tempu i těžší kopec. Skvělá progresivní geometrie spolu s tuhým karbonovým rámem a systémem odpružení poskytuje absolutní pocit jistoty. Systém DW-Link poskytuje maximální efektivitu při šlapání. Další benefit pocítítě při maximálním brždění, kdy odpužení stále pracuje na 100% a nedochází tak, k samovolnému uzamknutí odpružení. 

Technologie:

PIVOT je velice inovativní a pokroková firma, která se nebojí vystoupit z řady a jít tak trochu mimo dav. Navrhuje nadčasové modely kol, které jsou často při svém uvedením o několik let napřed. Kvalita zpracování a použité technologie musí tedy respektovat to, že kolo bude 2-4 roky stále perfektně funkční a jeho technologie aktuální.

Odpružení DW-Link: tento již proslulý systém patří na absolutní vrchol pyramidy všech známých odpružení. Disponuje skvělou kombinací vysoké stability při šlapání a zároveň extrémní citlivosti na sebemenších nerovnostech. Při výjezdu je skálopevně stabilní, ale není zbytečně tupé, stále krásně žehlí drobné nerovnosti. Při sjezdu poté pracuje na plný výkon.

Samotná konstrukce všech ramen systému DW-Link tvoří velice tuhý celek, a to díky jejím krátkým délkám, což eliminuje nepříjemný ""gumový efekt"" zadní stavby v terénu. Odolnost zadní stavby a celého systému odpružení zvyšují masivní ložiska, které lépe pohltí a rozloží působící nápor při náročné jízdě.

Hlavní benefity DW-Linku:

 • ultimátní efektivita,

 • funkce odpružení odolává záběru do pedálů i tahu řetezu, eliminuje nepříjemné tahání za pedály,

 • systém je netečný i vůči setrvačným silám (anti-squad), zbytečně se nehoupe, když se třeba posunete těžištěm nad zadní kolo, 

 • je progresivně lineární

 • nezávislý na brzdění

 • vysoká tuhost celé zadní části.

Standard SuperBoost Plus: Tento atypický rozměr zadního náboje se může zdát jako další zbytečně vymyšlený standard, opak je však pravdou, toto řešení má hned několik velice pádných důvodů. První důležitý argument je ten, že výplet zadního kola nemusí dělat místo zadní kazetě, která potřebuje s přibývajícími převody stále více prostoru. Tento chytrý tah způsobil zvýšení tuhosti výpletu a tak celého zadního kola.

Dalším benefitem je ten, že širší náboj společně s širokým středovým složením PressFit BB92 a speciálně profilovanou zadní stavbou vytváří extrémně tuhý celek, kde jediný pohyb vytváří jen a pouze tlumič. Absolutní eliminací jakéhokoli kroucení zadní stavby dodává pocit jistoty a dokonale přesnou reakci odpružení DW-Link.

SuperBoost Plus také velice dobře pracuje již ze zmiňovaným středovým složením PressFit BB92. Toto spojení umožňuje zachování perfektní řetězové linky bez nežádoucího křížení řetězu a to vše při zachování velké pevnosti. Dále tento široký střed tvoří robustní základnu pro systém odpružení DW-Link.

Stejný materiál pro všechny: Pivot jako jeden z mála výrobců nabízí absolutně totožný druh materiálu u všech modelů a variant. Využívají speciální vrstvení karbonu a profilaci trubek pro co nejvyšší pevnost a životnost. Pro Pivot jsou právě tyto dvě vlastnosti klíčové, chtejí tak, ať jejich kola perfektně fungují po řadu let. Samotný technologický postup výroby rámu si Pivot Cycles drží v tajnosti.

Detaily, které potěší:

 • teleskopická sedlovka, kterou lze zasunout do rámu až po úplný konec neaktivní části 

 • elegantní a funkční záslepky otvorů pro bowden v rámu

 • integrovaný chránič zadní stavby, který eliminuje hluk a poškození laku

 • 160/142 mm maximálně efektivního a citlivého odpružení

 • gumová manžeta na spodním rameni DW-Linku usnadňuje údržbu

 • absolutně přesné výrobní rozměry středového složení eliminují nepříjemné vůle a následné ""lupání ve středu""

 • PIVOT používá speciální stroj pro měřené souososti rámu 

 Geometrie

center

O značce Pivot Cycles

Mladá americká firma Pivot Cycles sídlící v Arizonském Temp založená bikovým guru Chrisem Cocalisem. Firma se díky svým pokrokovým řešením získala celosvětové renomé "technologických šperků". Kola Pivot Cycles jsou výjimečné svým jedinečným smyslem pro detail, který se odráží v perfektních jízdních vlastnostech všech kol Pivot. V Evropě můžeme značku vidět na předních místech Downhill a Enduro scény a pomalými krůčky se začíná prodírat na XC piedestal