Horské kolo Pivot Cycles Mach 4 SL Pro X01 29" - deep lake blue

Striktní XC závodní stroj Pivot Cycles Mach 4 SL. Mach 4 SL je postaven na nejlehčím a nejtužší rámu značky Pivot, který společně s patentovaným odpružením DW-Link vykazuje perfketní parametry ve výjezdu kopce, náročných sjezdech a drobných nerovnostech. Kolo je osazeno špičkovou mechanickou sadou Sram X01 a odpružením Fox Factory 34 o zdvihu 120 mm. Nízkou hmotnost a perfektní akceleraci zajišťují výplety DT-Swiss M1700. Více

10 333.33 EUR
 • Vyberte variantu pro upřesnění dostupnosti.
 • Doprava od 32.00 EUR.

Základní informace

Kategorie XC, maraton kola
Určení pánské, dámské
Značka Pivot Cycles
Katalogové číslo 2013PIV

Technické parametry

Barva rámu modrá
Velikost kola L
Průměr kol 29
Konstrukce Celoodpružené
Sezóna 2021
Opotřebení nové
Modelová řada Mach 4 SL
Pokročilost jezdce Závodní
Materiál rámu karbon
Brzdy kotoučové brzdy
Rychlosti/převody 1x12
Rám Mach 4 SL
Katalogové číslo 2013PIV
Vidlice Fox Factory Stepcast 34 29" w/ Remote, 44mm offset, FIT4 - 120mm
Tlumič Fox Factory DPS w/ Remote
Přední kolo DT Swiss M1700 w/ DT Swiss 350 hub & 36t Star Ratchet 25mm - 29"
Zadní kolo DT Swiss M1700 w/ DT Swiss 350 hub & 36t Star Ratchet 25mm - 29"
Ráfky DT Swiss M1700
Přední plášť Maxxis Ardent Race 29" x 2.2" TR, EXO, 120 TPI
Zadní plášť Maxxis Ardent Race 29" x 2.2" TR, EXO, 120 TPI
Kliky Sram X01 Eagle DUB 32t
Převodníky 32T
Střed PressFit BB92
Řazení Sram X01 Eagle 12-Speed
Přehazovačka SRAM X01 Eagle 12-speed
Kazeta Sram XG-1275 10-52t
Řetěz Sram X01 Eagle 12-Speed
Přední brzda Sram Level TLM 2-piston
Zadní brzda Sram Level TLM 2-piston
Řídítka Phoenix Team Flat Carbon - 760mm
Gripy Phoenix Factory Lock-On
Představec Phoenix Team XC/Trail
Sedlo Phoenix WTB Pro Volt (Narrow Width)
Sedlovka Fox Transfer Factory Series 100mm (XS), 125mm (SM-LG), 150mm (XL)

Popis produktu

Striktní XC závodní stroj Pivot Cycles Mach 4 SL. Mach 4 SL je postaven na nejlehčím a nejtužší rámu značky Pivot, který společně s patentovaným odpružením DW-Link vykazuje perfketní parametry ve výjezdu kopce, náročných sjezdech a drobných nerovnostech. Kolo je osazeno špičkovou mechanickou sadou Sram X01 a odpružením Fox Factory 34 o zdvihu 120 mm. Nízkou hmotnost a perfektní akceleraci zajišťují výplety DT-Swiss M1700.

Pivot Mach 4 SL je ultimátní závodní náčíní, které s přehledem zvládne tratě světového poháru, kde dnes běžně narazíte na extrémně náročné technické pasáže jako jsou skoky, rock garden a dropy. Patentované odpružení DW-Link v XC naladění krásně žehlí drobné nerovnosti a s velkou houževnatostí zvládne náročné přírodní překážky.

Tento systém odpružení má také velikou výhodu v eliminaci houpání v tahu, tím pádem poskytuje maximální efektivitu při šlapání. Další benefit pocítítě při maximálním brždění, kdy odpužení stále pracuje na 100% a nedochází tak, k samovolnému uzamknutí odpružení. Pří technických pasážích zcela jistě oceníte teleskopickou sedlovku, která umožňuje lepší nastavení vašeho těžíště.

Technologie:

PIVOT je velice inovativní a pokroková firma, která se nebojí vystoupit z řady a jít tak trochu mimo dav. Navrhuje nadčasové modely kol, které jsou často při svém uvedením o několik let napřed. Kvalita zpracování a použité technologie musí tedy respektovat to, že kolo bude 2-4 roky stále perfektně funkční a jeho technologie aktuální.

Odpružení DW-Link: tento již proslulý systém patří na absolutní vrchol pyramidy všech známých odpružení. Disponuje skvělou kombinací vysoké stability při šlapání a zároveň extrémní citlivosti na sebemenších nerovnostech. Při výjezdu je skálopevně stabilní, ale není zbytečně tupé, stále krásně žehlí drobné nerovnosti. Při sjezdu poté pracuje na plný výkon.

Samotná konstrukce všech ramen systému DW-Link tvoří velice tuhý celek, a to díky jejím krátkým délkám, což eliminuje nepříjemný ""gumový efekt"" zadní stavby v terénu. Odolnost zadní stavby a celého systému odpružení zvyšují masivní ložiska, které lépe pohltí a rozloží působící nápor při náročné jízdě.

Hlavní benefity DW-Linku:

 • ultimátní efektivita,

 • funkce odpružení odolává záběru do pedálů i tahu řetezu, eliminuje nepříjemné tahání za pedály,

 • systém je netečný i vůči setrvačným silám (anti-squad), zbytečně se nehoupe, když se třeba posunete těžištěm nad zadní kolo, 

 • je progresivně lineární

 • nezávislý na brzdění

 • vysoká tuhost celé zadní části.

Standard SuperBoost Plus: Tento atypický rozměr zadního náboje se může zdát jako další zbytečně vymyšlený standard, opak je však pravdou, toto řešení má hned několik velice pádných důvodů. První důležitý argument je ten, že výplet zadního kola nemusí dělat místo zadní kazetě, která potřebuje s přibývajícími převody stále více prostoru. Tento chytrý tah způsobil zvýšení tuhosti výpletu a tak celého zadního kola.

Dalším benefitem je ten, že širší náboj společně s širokým středovým složením PressFit BB92 a speciálně profilovanou zadní stavbou vytváří extrémně tuhý celek, kde jediný pohyb vytváří jen a pouze tlumič. Absolutní eliminací jakéhokoli kroucení zadní stavby dodává pocit jistoty a dokonale přesnou reakci odpružení DW-Link.

SuperBoost Plus také velice dobře pracuje již ze zmiňovaným středovým složením PressFit BB92. Toto spojení umožňuje zachování perfektní řetězové linky bez nežádoucího křížení řetězu a to vše při zachování velké pevnosti. Dále tento široký střed tvoří robustní základnu pro systém odpružení DW-Link.

Stejný materiál pro všechny: Pivot jako jeden z mála výrobců nabízí absolutně totožný druh materiálu u všech modelů a variant. Využívají speciální vrstvení karbonu a profilaci trubek pro co nejvyšší pevnost a životnost. Pro Pivot jsou právě tyto dvě vlastnosti klíčové, chtejí tak, ať jejich kola perfektně fungují po řadu let. Samotný technologický postup výroby rámu si Pivot Cycles drží v tajnosti.

Detaily, které potěší:

 • teleskopická sedlovka, kterou lze zasunout do rámu až po úplný konec neaktivní části 

 • elegantní a funkční záslepky otvorů pro bowden v rámu

 • Bezproblémová montáž košíku i ve velikosti XS

 • integrovaný chránič zadní stavby, který eliminuje hluk a poškození laku

 • 120/100 mm maximálně efektivního a citlivého odpružení

 • gumová manžeta na spodním rameni DW-Linku usnadňuje údržbu

 • absolutně přesné výrobní rozměry středového složení eliminují nepříjemné vůle a následné ""lupání ve středu""

 • PIVOT používá speciální stroj pro měřené souososti rámu 

 Geometrie

O značce Pivot Cycles

Mladá americká firma Pivot Cycles sídlící v Arizonském Temp založená bikovým guru Chrisem Cocalisem. Firma díky svým pokrokovým řešením získala celosvětové renomé "technologických šperků". Kola Pivot Cycles jsou výjimečná svým jedinečným smyslem pro detail, který se odráží v perfektních jízdních vlastnostech všech kol Pivot. V Evropě můžeme značku vidět na předních místech Downhill a Enduro scény a pomalými krůčky se začíná prodírat na XC piedestal