Horské elektrokolo Pivot Shuttle Team XTR 29“ - green

Je to tady, Pivot představit zbrusu nové elektrokolo Pivot Shuttle, které kombinuje roky zkušeností v enduro a trail segmentu Pivot s efektivitou a technickým pokrokem pohonných jednotek Shimano. Elektrokolo je vybaveno špičkovým odpružením Fox o zdvihu 160/140mm. O přesné a bleskové řazení se stará nejvyšší sada Shimano XTR a to včetně čtyř-pístkových brzd. Více

11 380.77 EUR
 • Vyberte variantu pro upřesnění dostupnosti.
 • Doprava od 32.00 EUR.

Základní informace

Kategorie Celoodpružená elektrokola
Určení pánské, dámské
Značka Pivot Cycles
Katalogové číslo 2013_SHUTTLE

Technické parametry

Barva rámu zelená
Velikost kola L
Průměr kol 29
Konstrukce Celoodpružené
Sezóna 2021
Opotřebení nové
Modelová řada Shuttle
Pokročilost jezdce Sportovní
Materiál rámu karbon
Brzdy kotoučové brzdy
Rychlosti/převody 1x12
Hmotnost 22 kg
Rám karbon, zavěšení kyvky DW-link, 140mm
Katalogové číslo 2013_SHUTTLE
Vidlice Fox Factory E-MTB 38 29", 44mm offset, GRIP2 - 160mm
Tlumič Fox Factory Float DPX2
Přední kolo DT Swiss EB 1535, 30mm – 29", 15x110
Zadní kolo DT Swiss EB 1535, 30mm – 29", 12x157
Pláště Maxxis Assegai DHF 29" x 2.5" TR, EXO+, 3C Maxxis Minion DHRII 29" x 2.4" TR, MAXXTERRA, EXO+, 3C
Kliky Shimano XT M8150 w/ Shimano E-MTB 34t
Převodníky 34
Řazení Shimano XTR M9100 12-Speed
Přehazovačka Shimano XTR SGS 12-Speed
Kazeta Shimano XT M8100 10-51t
Řetěz Shimano CN-M8100 12-Speed
Přední brzda Shimano XTR M9120 4-piston
Zadní brzda Shimano XTR M9120 4-piston
Řídítka Phoenix Team Low Rise Carbon
Gripy Phoenix Factory Lock-On
Představec Phoenix Team Enduro/Trail
Sedlo Pivot Pro E-Bike
Sedlovka Fox Transfer Factory Series 125mm (SM), 150mm (MD-LG), 175mm (XL)
Uložení motoru středový pohon
Motor Shimano Steps DU-EP800
Ovládání motoru Shimano
Baterie Darfon, 726 Wh battery
Kapacita baterie (Wh) 726 Wh
Nabíječka Nabíječka Shimano

Popis produktu

Je to tady, Pivot představit zbrusu nové elektrokolo Pivot Shuttle, které kombinuje roky zkušeností v enduro a trail segmentu Pivot s efektivitou a technickým pokrokem pohonných jednotek Shimano. Elektrokolo je vybaveno špičkovým odpružením Fox o zdvihu 160/140mm. O přesné a bleskové řazení se stará nejvyšší sada Shimano XTR a to včetně čtyř-pístkových brzd.

Spojení hravé geometrie Pivot a lehkého motoru Shimano dává kolu velice zábavné vlastnosti. Kolo jako celek působí vysoce mrštným a lehkým dojmem. Shuttle také disponuje známými technologiemi DW-Link a SuperBoost, které z kola dělají vysoce stabilní a tuhý stroj

Elegantně zabudovaná baterie Dafron o kapacitě 726 kW. Baterie je integrovaná do spodní rámové trubky a vytváří tak, velice ladné křivky.

Kolo je na 100% uzpůsobeno pro zábavnou jízdu na trailech nebo na horskou expedici do neznáma. Zdvih 160 vpředu a 140 vzadu, který kooperuje se systémem odpružení DW-Link. 

Pivot Shuttle je také vybavený speciálně uzpůsobenou vidlicí Fox Factory 38 E-MTB, která má zesílené klíčové prvky a je konstruovaná na vyšší hmotnost.

Technologie:

PIVOT je velice inovativní a pokroková firma, která se nebojí vystoupit z řady a jít tak trochu mimo dav. Navrhuje nadčasové modely kol, které jsou často při svém uvedením o několik let napřed. Kvalita zpracování a použité technologie musí tedy respektovat to, že kolo bude 2-4 roky stále perfektně funkční a jeho technologie aktuální.

Odpružení DW-Link: tento již proslulý systém patří na absolutní vrchol pyramidy všech známých odpružení. Disponuje skvělou kombinací vysoké stability při šlapání a zároveň extrémní citlivosti na sebemenších nerovnostech. Při výjezdu je skálopevně stabilní, ale není zbytečně tupé, stále krásně žehlí drobné nerovnosti. Při sjezdu poté pracuje na plný výkon.

Samotná konstrukce všech ramen systému DW-Link tvoří velice tuhý celek, a to díky jejím krátkým délkám, což eliminuje nepříjemný "gumový efekt" zadní stavby v terénu. Odolnost zadní stavby a celého systému odpružení zvyšují masivní ložiska, které lépe pohltí a rozloží působící nápor při náročné jízdě.

Hlavní benefity DW-Linku:

 • ultimátní efektivita,

 • funkce odpružení odolává záběru do pedálů i tahu řetězu, eliminuje nepříjemné tahání za pedály,

 • systém je netečný i vůči setrvačným silám (anti-squad), zbytečně se nehoupe, když se třeba posunete těžištěm nad zadní kolo, 

 • je progresivně lineární

 • nezávislý na brzdění

 • vysoká tuhost celé zadní části.

Standard SuperBoost Plus: Tento atypický rozměr zadního náboje se může zdát jako další zbytečně vymyšlený standard, opak je však pravdou, toto řešení má hned několik velice pádných důvodů. První důležitý argument je ten, že výplet zadního kola nemusí dělat místo zadní kazetě, která potřebuje s přibývajícími převody stále více prostoru. Tento chytrý tah způsobil zvýšení tuhosti výpletu a tak celého zadního kola.

Stejný materiál pro všechny: Pivot jako jeden z mála výrobců nabízí absolutně totožný druh materiálu u všech modelů a variant. Využívají speciální vrstvení karbonu a profilaci trubek pro co nejvyšší pevnost a životnost. Pro Pivot jsou právě tyto dvě vlastnosti klíčové, chtějí tak, ať jejich kola perfektně fungují po řadu let. Samotný technologický postup výroby rámu si Pivot Cycles drží v tajnosti.

Detaily, které potěší:

 • teleskopická sedlovka, kterou lze zasunout do rámu až po úplný konec neaktivní části 

 • elegantní a funkční záslepky otvorů pro bowden v rámu

 • integrovaný chránič zadní stavby, který eliminuje hluk a poškození laku

 • 160/140 mm maximálně efektivního a citlivého odpružení

 • gumová manžeta na spodním rameni DW-Linku usnadňuje údržbu

 • PIVOT používá speciální stroj pro měřené souososti rámu 

 • Speciálně uzpůsobenou vidlicí Fox Factory 38 E-MTB, která má zesílené klíčové prvky a je konstruovaná na vyšší hmotnost.

 • Ještě lehčí, efektivnější a tišší motor Shimano EP8

 • Masivní baterie Dafron a kapacitě 726 kW

O značce Pivot Cycles

Mladá americká firma Pivot Cycles sídlící v Arizonském Temp založená bikovým guru Chrisem Cocalisem. Firma díky svým pokrokovým řešením získala celosvětové renomé "technologických šperků". Kola Pivot Cycles jsou výjimečná svým jedinečným smyslem pro detail, který se odráží v perfektních jízdních vlastnostech všech kol Pivot. V Evropě můžeme značku vidět na předních místech Downhill a Enduro scény a pomalými krůčky se začíná prodírat na XC piedestal