Honza Volf v SBCR o MTB novinkách 2021

V druhé polovině roku jsme navázali užší spolupráci s Honzou Volfem, který testuje novinky a top segment horských kol. Začali jsme představením nové evoluce legendárního Stumpjumpera, pokračovali odhalením prémiového výrobce horských kol Pivot Cycles a zakončili tento rok pár slovy o Honzovém Habitu.

"Testovat a zkoušet novinky je jednoduše super věc. V SBCR toho mají požehnaně a je z čeho vybírat. Skvělá šance být u toho mezi prvními, osahat si novinky a excelentní modely."

/ Honza Volf, test rider SBCR /

Uplynulý rok

V tomto roce jsme vám společně s Honzou představili klíčové modely v endurovém a trailovém segmentu. Začalo to představením trailovější verze Scalpelu SE a pokračovalo očekávanou novinkou Specialized Stumpjumper a Stumpjumper EVO. Poslední společná práce bylo představení prémiové americké značky Pivot Cycles v Radotíně.

"Radotín a blízké okolí je na enduro a trail ježdění jako dělané. Na blízké Točné můžete najit bezpočet už legendárních trailů, které si oblíbili zkušení jezdci i úplní začátečníci. Tuto bezvadnou lokalitu se snažíme ukázat i prostřednictvím naších videí. Je radost sledovat Wolfíka s jakou lehkostí si tam všechno dává ve velkém stylu."

/ Lukáš Princ, majitel SBCR /

Specialized Stumpjumper EVO 2021 v Radotíně

Prémiový výrobce Pivot Cycles v Radotíně

Honzův pohled na nového Specialized Stumpjumper EVO

"Stumpjumper EVO je kolo, které má hodně vysoký strop toho, co se na něm dá dělat. Oproti klasickému Stumpovi, kterej na mě působil až skoro křehkým dojmem. Pokud chcete kolo u kterého si chcete být jisti, že zvladne všechno co mu naložíte, EVO je právě pro vás. Jestli jste ten typ bikera, který rád řeší stupně, délky a parametry, tak EVO vám nabídne úplně vše plus hromadu zábavy k tomu."

Honzův pohled na Pivot Switchblade

"Jezdil jsem na Pivotu vůbec poprvé a byl to mazec. Konečně jsem si uvědomil proč to kolo tolik stojí. Pivot to má opravdu vymakané do posledního detailu, a i když jsem na něm seděl úplně poprvé, dovolil jsem si na něm věci jako na mém Habitu. Jako hlavní výhodu vidím extrémně vysokou tuhost celého rámu, zejména zadní stavby, která s mým stylem jízdy hodně trpí. Další super věc je odpružení DW-Link, které vše zvládá, tak nějak inkognito.

"Slop-enduro" Cannondale Habit 

"Na Cannondale Habit jsem objel poslední dvě sezóny a jsem na něj hrdý, jak to všechno zvládl..Muselo přežít nezpočet dní v našem "domovském" bikeparku Kalnice, kde mu od rána do večera nakládáte. Proto jsem si ho tak oblíbil, habit představuje všestranné a extrémně hravé kolo, které s troškou snahy zvládne skoro vše. V průběhu této sezóny jsme s klukama s Bikes on Film vytvořili můj edit, který mapuje celý uplynulý rok. Na něm můžete vidět, co všechno Habit zvládl"

/ Senice na Hané

/ Malaga Spain

/ Malaga Spain

/ Secret spot

I N D I G O - Honza Volf