Honza Volf má na příští sezónu nabito

Je nový rok a sezóna se nám nezadržitelně blíží. Mnozí z Vás již určitě vyhlíží první jarní paprsky k tomu, aby mohli konečně provětrat své miláčky. Jsou zde však tací, co si na nový rok nadělili nové stroje a nemají v žádném případě trpělivost čekat až do jara. Honza Volf je určitě jeden z nich a tak neváhal a vyrazil otestovat svého nového "mazla". 

 

 

Dycky Habit

Co jiného by to mohlo být, než Cannondale Habit. Honzovi tento trailový speciál, tak nějak přirostl k srdci a nemíní se ho vzdát.

Na přiští sezónu navíc povýšil na plně karbonovou variantu, kterou doplnil o pár zajimavých doplňků značky Chromag.

"S Habitem můžu bezproblému strávit víkend na endurové trati a pak v pohodě "flipnout" dirtový skok"

 

Cannondale Habit Carbon 2 X Chromag

Na první pohled si můžete všimnout, že většina komponentů je legendární značky Chormag, kterou k nám vozí kluci z Protocycles a ke kolu perfektně padnou.

Začněme tedy od kol, kde najdeme zesílený a extrémně odolný zadní rafek Chromag BA 30, který určitě v sezóně příjde vhod. Přední část kola jsme poté trošku odlehčili subtilnějším ráfkem Chromag Phase 30.

Co se týče kokpitu, tak jsme vsadili na prémiová karbonová řidítka Chormag Cutlass, které jsme trošku seřízli aby se Honzovi beproblému přetočili řidítka při "barspinu". Řidítka krásně doplňuje Chormag Hifi a tvoří tak elegatní celek.

Pro pevný a jistý grip Honza zvolil pedály Chromag Contact, které navrhoval sám Mr. Brandon Semenuk, což je absolutní modla a vzor vech gravity disciplín.

"Groupset a váhu úplně neřeším. Nejdůležitější je pro mě odolnost a hravá geometrie"

 

 

Stavba a první svezení

Společně s Honzou a klukama jsme vytvořili kratký edit, kde jsme zachytili stavbu tohoto trailové speciálu Cannondale Habit a první Honzové svezení. Počasí nebylo nic moc ale nové kolo je nové kolo. 

I když to zrovna teď venku nevypadá, za chvíli je tady jaro a s ním i první SBCR akce, které snad proběhnout tak, jak mají a užijeme si tak společně pořádné MTB! 

 

"Nové kolo je nové kolo a to do jara rozhodně nepočká. Kolo je zatím perfektně sladěné a už se těším, co to udělá při pořádnem testu. Díky Erichovi za precizní stavbu!"

Cannondale Habit Carbon 2 X Chormag