Gravelový plášť Pirelli Cinturato™ GRAVEL RC TW SG Classic

Výkonnostní gravel plášť ideální pro gravel závody. Rychlá směs směs pro různé povrchy SpeedGRIP a konstrukce TechWall s ochranou proti defektu bez navýšení hmotnosti. Více

Produkt je momentálně nedostupný.

Vyberte si prosím podobné zboží.

Základní informace

Kategorie Cross / Gravel / Trek pláště
Značka Pirelli
Katalogové číslo 4216100

Technické parametry

Velikost pláště 700X45
Sezóna 2023

Popis produktu

Pokud jde o výkon, o závodním nasazení Pirelli není nikdy pochyb, ať už je to silnice nebo terén. S novým vzorkem, odvozeným z ikonického MTB pláště Scorpion™ XC RC, je nový model gravel pláště Cinturato™ Gravel RC odpovědí na všechny požadavky pro závodní gravel nasazení. Rychlý na rovinkách díky minimálně výrazným výstupkům v centrální části vzorku, a agresivní v zatáčkách díky vyšším a dál od sebe umístěným výstupkům v boční části vzorku, které pomáhají ovládat kolo v náklonu. TechWALL konstrukce pláště s Tubeless kompatibilitou pozůstává ze zesílené tkaniny 60 tpi odolné proti roztržení a ochranné vrstvy od patky k patce. Cinturato™ Gravel RC je navržený pro nejnáročnější gravel tratě a pro jezdce vyžadující nejlepší výkonnost za všech podmínek.

Hlavní přednosti a parametry:

 • Složení gumové směsi SpeedGRIP pro nízký valivý odpor při jízdě na silnici či mimo ni je kombinované s vysokou odolností proti protržení a výborným záběrem za mokra.
 • Přesně pro gravel formulovaná gumová směs je odvozená z rallye, kde rychlost na asfaltu a přilnavost na štěrku a hlíně jsou rozhodující. Výsledkem je výborná rychlost a schopnosti v terénu.
 • Vysokopevnostní nylonová tkanina TechWALL pokrývá plochu od patky k patce pro přidanou ochranu proti proříznutí a propíchnutí.
 • Vícevrstvá 60 tpi konstrukce opletu.
 • TLR tubeless-ready (bezdušová) aramidová skládací patka optimalizovaná pro širší ráfky a nižší tlaky huštění.
 • Použití: gravel / cross - kameny, různorodý terén, sypký, tvrdý podklad, měkká hlína
 • Patka: kevlar - skládací
 • Hustota: 60 tpi
 • Kompatibilní s bezdušovou instalací: ANO
 • Ochrana: TechWALL Gravel
 • Hmotnost: 590 g (700x45)

Technologie:

TechWALL Gravel
Pirelli vytvořilo konstrukci pláště, která je kombinací knowhow pod označením armour tech™ s vlastnostmi vyvinutými pro využití v terénu MTB. Konstrukce a její komponenty
mají vlastnosti, které umožňují odolávat poškození (např. propíchnutí ostrým předmětem nebo kamenem). Přidaná vrstva materiálu vysoce odolného proti proříznutí pokrývá plochu od patky k patce a zároveň nesnižuje efektivitu odvalování pláště a jeho odezvu při ovládání. Výsledkem je možnost využití na lehčích gravel podkladech jako i v těžkých terénních podmínkách.

SpeedGRIP
Pirelli vytvořilo vlastní pryžovou směs, která umožňuje lepší výkonnost a přenos energie s menším úsilím při jízdě na asfaltu, šotolině nebo v agresivnějším terénu. Směs SpeedGRIP dosahuje stejné odolnosti, jako její MTB sourozenec (SmartGRIP), jako i stejně vysokou úroveň přilnavosti na mokrém povrchu a umožňuje efektivnější přenos energie pro snížení valivého odporu na úroveň podobnou čistě závodním silničním plášťům. Tato high-tech gumová směs je produktem zkušeností získaných ze světa off-road závodních okruhů po celém světě, kde má Pirelli svoje stabilní místo na dvou i čtyřkolových vozidlech.

Výsledkem je směs se dvěma diametrálně odlišnými charakteristikami:

 • Odolnost proti protržení: maximální mechanický grip v suchých podmínkách s lepší životností a odolností proti propíchnutí.
 • Chemický grip: jistota a kontrola za každého počasí a na každém mokrém povrchu, na silnici nebo v terénu.

O značce Pirelli