STAYHOME - A1 FILMS

Tohle nikdo nečekal, ale společně se s tím všichni nějak vypořádáme. Máme víc času na rodinu, na sebe. Jasně, i my jsme na kole o trochu méně a nemůžeme si užívat společné rides. Proto zde uvádíme pár tipů na filmy, které můžete shlédnout místo několikahodinové vyjížďky. A udělejte to radši hned!  V létě by se mohlo stát, že na to už nebude čas, protože budeme všichni jezdit jako splašení...

 

THE LEAST EXPECTED DAY

Už jsme se o ní zmínili na našich sociálních sítích. Krátká série od NETFLIXu nahlíží do loňského světa týmu Movistar. Šest epizod, krátké 20 minutovky a povedený sestřih, který je časosběrem a mixem vzestupů a pádů. Podívejte se na Nejméně očekávaný den: Zákulisí týmu Movistar 2019

ONBOARD THE TRANSCONTINENTAL RACE 

Eat, ride, sleep, repeat – heslo, které se závodníkům vryje pod kůži. Od startu do cíle musí urazit přes 4000km po cestách vedoucích napříč Evropou skrz Alpy a Balkán. Těm nejrychlejším to trvá kolem deseti dní. Je to jízda. Šestnáct, osmnáct hodin denně v sedle. Výkony se pohybují na hranici fyzických možností každého ze zúčastněných. A přesně o tom je i skvělý film, který jsme v lednu uvedli na české premiéře u nás v SBCR. Pokud jste tohle promítání nestihli, nyní máte druhou šanci, film je ke shlédnutí i online. Zde je odkaz na Vimeo, ale možností ke shlédnutí je více.

ROBS WILD RIDES

Nechceme být poslem špatných zpráv, ale letošní jaro budeme doma a v létě s největší pravděpodobností asi v Čechách. Alespoň tak to podle zpráv v médiích vypadá, a proto zmiňujeme tenhle kousek, který není jen o cyklistice, ale o dobrodružství v nejrůznějších koutech světa. Dívejte se zdarma zde na Red Bull webu.

NINO: THE MOVIE

Nino Schurter změnil svět XC. V průběhu celé jeho závodní kariéry, podobně jak sbíral triumfy a lámal rekordy, celosvětový zájem o crosscountry a MTB rostl do rozměru mainstreamu. Švýcar se stal tváří toho, že jezdit v lesích mezi kořeny není jen pro teenagery, ale že jde především o sport extrémní dřiny stojící dosud v pozadí mamutí silniční cyklistiky. Navíc výrazně promluvil i do vývoje komponentů a směrování celého odvětví XC a trailu. Tohle musíte vidět.

THE ROAD UPHILL

Bratři Schleckové opanovali peloton přesně před jednou dekádou. Vítězných sourozeneckých dvojicí ve sportu příliš není. Tihle dva patřili k naprosté špičce. Dokument sleduje tah Franka a Andyho bok po boku na nejvýznamnějších tour v době, kdy cyklistika neměla nejlepší mediální obraz - odebírání titulů, dopingové skandály. Intro a retrospektivní obraz éry, která má svůj přesah do světového vrcholového sportovního byznysu.  Odkaz na film a trailer je tady, když včas zrušíte předplatné, tak je to i zdarma.

KLUNKERZ - A FILM ABOUT MOUNTAIN BIKERS

Bouřlivá 70.léta v Americe. Mladá generace stála proti establishmentu, válce ve Vietnamu a bouřila svých přístupem k životu. Zrodili se boardové sporty, přicházela éra bodybuildingu a cyklisté ujížděli na svých silničních kolech do parků a kopců za městy. Když vyměnili silnici za nerovný povrch, zažehli jiskru, která se rozhořela v MTB. Trailer máte tady.

 

Specialized Turbo Levo SL