Figurka cyklisty Bernard & Eddy Green sit cyclist

Každá ručně malovaná figurka v národních barvách nebo v jednom z ikonických dresů z nejslavnějších závodů silniční cyklistiky reprezentuje jednoho legendárního šampióna. Lepší dárek pro zapáleného cyklistu nenajdete! Více

275 Kč
  • Osobní odběr možný ihned na prodejnách Ski a Bike Centrum Radotín.
  • Doprava od 90 Kč, při objednávce nad 1 990 Kč doprava zdarma.

Základní informace

Kategorie Dárky pro cyklistu
Značka Bernard & Eddy
Katalogové číslo 303032

Technické parametry

Podle věku předškoláci, školáci
Určení děti chlapecké, dívčí
Barva vícebarevná
Sezóna 2020
Katalogové číslo 303032

Popis produktu

Zelený dres pro vítěze bodovací soutěže Tour de France

Už jste si někdy zkusili zasprintovat v nejvyšší rychlosti třeba po 40ti kilometrové vyjiždce? A co takhle na závěr vaší první stovečky? Co? A teď si představte, jak se musí cítit sprinteři na Tour de France, kteří po tři týdny závodí ve sto nebo dvou set kilometrových etapách a stále jim musí zbývat dost sil na závěrečný spurt. Za svoje úsilí jsou nejlepší spurtéři oceňováni zeleným trikotem. Kdo by si dnes vzpomněl, že jeho barva odkazuje na prvního sponzora tohoto dresu, výrobce zahradních sekaček.

Eric Zabel

Snad to byly jeho začátky v dráhové cyklistice, které mu daly do vínku neuvěřitelnou výbušnost a akceleraci. Je považován za nejúspěšnějšího německého cyklistu všech dob a spurtérského mistra nejen na Tour de France, ale i na ostatních Grand Tours. Zelený trikot mu náležel v letech 1996 - 2001 a v té době byla tato německá mašina prostě nezastavitelná. Ano, v kopcích a horských dojezdech trpěl jako zvíře, ale jakmile došlo na spurt, neměl konkurenci. Vyhrával i jarní klasiky nebo šestidenní závody. Celkem si připsal neuvěřitelných 209 vítězství.

  • Výrobek splňuje normu EN 71 1-2-3 i ASTM
  • Materiál: slitina zinku
  • Váha: 30 g
  • Rozměry: 54 x 58 mm
  • Doporučený věk: 3-99

O značce Bernard & Eddy