Elektro Specialized Turbo

Specialized vkročil do posledních dvou sezón s výraznou nabídkou tří elektrokol. Ať se nám to líbí, či ne,  vypadá to, že tenhle trend nehodlá jen tak skončit a důvodů je několik. Nechceme teď moc vyprávět o specifikacích, parametrech a výbavě jednotlivých kol, protože v tomto článku chceme promluvit o tématu eMTB.

Když jsme v obchodě stavěli zbrusu nové Turbo LEVO SL na výstavní desku, zákazníci i naši zaměstnanci se zastavovali, co to přišlo za nové celoodpružené kolo. A bylo to pokušení pro všechny v hlavě váhat a přemítat, z jaké vzdálenosti je už dostatečně přesně vidět, že se jedná o kolo s elektromotorem. Podobné to bylo při první projížďce. S mírnou skepsí na to sedám a zkouším obratnost kola. Skvělá. V technických pasážích a sjezdech mi nic nebrání v precizním jemném manévrování. Do kopců mi Turbo s Mission Control pomůže v momentech, kdy mi vypínají nohy a tepovka jde nad 180. I na eMTB si můžu dát brutálně do těla. Druhý den ho půjčuju kolegyni se slovy, ať se nebojí a dá si ten nejtěžší výjezd, který tady zná. Že si to užije.

“Elektrokola mají své místo i mezi sportovními koly. Moderní sportovní eMTB není motorka a když do toho šlápnete, zapotíte se stejně jako na jízdním kole. Každý přitom ocení, když může vyjet na kole do většího kopce nebo dojet dál."

Diskuze o tom, zda e-bike má svoje místo na slunci je nejžhavější na sociálních sítích a u piva. Pryč s tím. Když se dostanete do oddělení vývoje, nejlépe za přítomnosti některého z otců zakladatelů, ucítíte tu vášeň, o které mluví o řešeních, které v podobě elektrokol mohou posunnout cyklistiku dál. Když si pak jejich e-biky vyzkoušíte na vlastní kůži na testováních, okamžitě tomu porozumíte.

Chápeme… do prostor vývojových laboratoří výrobců a na testovací akce pro obchodníky se každý nedostane.  Takže pro vás, až si prolistujete všechny materiály a přečtete příspěvky na fórech, si zbývá promyslet pár vlastních scénářů.  Co budete dělat, když vám aktuální kondice nedovolí si užívat vaše oblíbené trasy, protože stoupání na nich pro vás budou už moc? Hodíte cyklistiku za hlavu? Určitě ne!  Co budete dělat, až budete starší? Začnete po padesátce jezdit jen do Třeboně? Určite nemusíte! Jak se dá jezdit v terénu společně s partnerkou, když vy trávíte na kole 3x více času? Určitě vymyslíte podobných scénářů hned několik.

E-biky vám umožní být celý den na kole na singltreku, projet ty nejkrásnější úseky kolem Pancíře, Špičáku a dát si to až k Černému a Čertovu jezeru. Není to o tom nechat všechny za sebou ve stoupáním, ale podívat se na místo, kam byste jinak museli pěšky. Pro tohle jsou eMTB stavěny. Nevybírat si nenáročnou trasu, ale vybrat tu nejkrásnější. Překonat kamenité úseky a večer mít energii přemýšlet, kam se vydáte zítra.

Technika jízdy se nezapomíná, ale udržet si kondici je při dnešním pracovním vytížení dost obtížné. S e-bikem zůstanete ve hře i ve chvílích, kdy přes všední dny musíte vysedávat v kanceláři.”

Pokud tedy nechcete sedět doma, tak je elektro prostě mostem, jak se stát znovu účastníkem. Každý z nás v SBCR má na elektro svůj názor, mírně odlišný, ale všichni vnímáme dimenzi, ve které se pro tenhle výdobytek 21. století otevírají dveře. Tady jsou:

SPECIALIZED TURBO LEVO SL - 2X TY

Specialized Turbo Levo SL

Nejvyšší lehká řada “SL” je dnes ovladatelná stejně dobře, jako nejlepší fulltail deset let po miléniu. Turbo Levo SL je nejlehčí e-MTB ve své třídě. Lehký motor dává sílu projet mnohem víc trailů a objevit nová místa. Extrémně snadná ovladatelnost a hbitost Stumpjumperu mu zústává. Tohle kolo je vysloveně zaměřené na sportovní jezdce, kteří si chtějí na kole zamakat naplno, zapotit se, a potřebují k tomu ultralehké elektrokolo, které jim přidá sílu navíc.

SPECIALIZED TURBO LEVO - 4X TY

Specialized Turbo Levo SL

Zlatá střední cesta s dostatek výkonu na celodenní náročný pojezd. Nemusíte bát toho, že nejste v kondici, nebo nemáte svůj den. Nejvýkonnější a nejsilnější motor má dost energie, když dojde šťáva vám. Dostane vás na vrchol brutálních kopců, pomůže v náročných lesních úsecích. Znovu a znovu. Kdykoli budete potřebovat.

SPECIALIZED TURBO KENOVO - 4X TY

Specialized Turbo Levo SL

Turbo Kenevo je nejdrsnější verze, Enduro vyvinuté pro těžký terén a velké překážky. Dlouhý kokpit, nízké těžiště, velký zdvih, přepracované zadní odpružení a osa. Tohle elektrokolo je předurčeno k tomu, abyste ho vzali tam, kam jste neměli dlouho odvahu a snili jste si to zajet. Teď máte možnost.

Více na dotaz

Články

04.02.2020

Kola od nás - elektrokolo Specialized Turbo Levo SL Expert Carbon 2020

Specialized dnes představil zbrusu novou řadu ultralehkých elektrokol Turbo Levo SL. Hned v den premiéry vám představujeme…

04.02.2020

Nový e-bike Specialized Turbo Levo SL právě představen

Specialized představil zbrusu nový celoodpružený e-bike se 150mm zdvihem a váhou pouze 17,35kg! Použita je nová pohonná…