Cyklokurz pro holky

Připravili jsme speciální kurz pro holky a ženy, které chtějí získat jistotu v jízdě na silničním kole, nebát se vyjet sama nebo ve skupině, umět si sama pomoci v základních možných nástrahách. Trpělivě si vše vysvětlíme, zodpovíme všechny dotazy k tématu a zopakujeme si vše, co nebylo pochopeno. Naše trasy povedou krásnými scenériemi Berounky a Karlštejnska. Pojedeme příjemným tempem, nemusíte se ničeho bát. Poznáte nové parťačky na vyjížďky, společně budeme moci sdílet možné nástrahy cyklistek.
#vzhurunakopec

každé úterý 9.- 30. 4. 2024
od 17:00

VINDYŠOVA TOVÁRNA - SKI A BIKE CENTRUM RADOTÍN
NA BETONCE 114/2, PRAHA 5

--

PROGRAM:

Kurz proběhne ve formě čtyř vyjížděk, vždy v úterý od 17 hodin: 9. 4, 16. 4., 23. 4. a 30. 4. Sejdeme se ve Vindyšově továrně, kde máš k dispozici šatnu a sprchy. V rámci 2h setkání se cca na 1.5h projedeme a ve zbylém čase se zaměříme na:

1. Základy cyklo soběstačnosti

Řekneme si, co všechno zkontrolovat na kole před vyjížďkou a co si s sebou vzít, abys mohla sama opravit případný defekt. Ale protože se může se stát, že se v nouzi objeví zachránce, nalijeme do tebe cykloterminologii, abyste se při opravě měli o čem bavit. Na kole natrénujeme držení řidítek jednou rukou, abys zvládla jíst a pít během jízdy. Nemine tě ani základní údržba kola.

2. Jízda ve skupině 

Pro bezpečnou jízdu ve skupině je potřeba znát signalizaci, kterou ostatní informujeme o případných nástrahách. Díky tomu zvyšujeme bezpečnost všech účastníků provozu.

3. Výměna duše

Tady (konečně) dojde na výměnu defektu. Každá si vyzkoušíme 2 x výměnu duše, použijeme pumpičku, bombičku, pěnu. Zkontrolujeme plášť, zalepíme duši.

4. Technika sjezdu 

Ačkoliv se na silničním kole nejezdí v terénu, i tady existuje pojem technika jízdy. Nacvičíme si správnou techniku pro jízdu z kopce nebo sjezd serpentin, aby ses při sjezdu cítila bezpečně.

Pobavíme se také o tom, co nesmí chybět v šatníku a cyklo výbavě žádné cyklistky, jak se stravovat před, při a po vyjížďce.

Registrace a vstupné

Kurz proběhne ve formě čtyř vyjížděk, cena kurzu je 2 890 Kč. Není možné se přihlásit pouze na vybrané vyjížďky. Cena zahrnuje:

- výklad k tématu vyjížďky
- 1,5hodinová vyjížďka s naší instruktorkou Sylvou
- trénink techniky pod Sylviným dozorem
- workshop opravy defektu
- drobné občerstvení před vyjížďkou

Možnost půjčení kola

Pokud kolo nemáš, rádi ti ho půjčíme s 50% slevou. Vybírat můžeš v odkazu níže.

Pro radu nebo dotaz volej pondělí – neděle 9 - 20h na tel.: 222 367 700, nebo kdykoliv pište na: [email protected]