Cykloden 11. 9. 2016

Letní cyklistickou sezónu bude zakončovat radotínský Cykloden

Vodáci mají zamykání řek, koňáci Hubertovu jízdu, cyklisté nově radotínský Cykloden. Tato akce, kterou pořádá specializovaná cyklistická a lyžařská prodejna Ski a Bike Centrum Radotín, má ambici stát se tradiční rozlučkou s letní cyklistickou sezónou. Zdarma se jí mohou zúčastnit všichni cyklisté a přátelé cyklistiky libovolného věku i úrovně ježdění. Druhý ročník se uskuteční letos 10. září v Radotíně.

Na co se můžete těšit?

Organizovaná MTB, silniční nebo rodinná vyjížďka

Radotínský Cykloden nabízí bohatý program, jehož vrcholem budou tři společné vyjížďky na předem připravené trasy a pod vedením jezdců z týmu pořadatele. Jedna vyjížďka bude terénní, určená pro horská kola, druhá silniční a třetí rodinná s dětmi. Všechny trasy vedou atraktivní krajinou kolem řeky Berounky, tempo jízdy se přizpůsobuje účastníkům, počítá se, že MTB a silniční trasa nabídne možnost prodloužení pro ty, kterým kratší varianta nebude stačit. Délka vyjížděk by však neměla přesáhnout 2,5 hodiny. Horská kola budou navazovat v programu později, takže předtím můžete jet jak s rodinou, nebo na silničku.

Rodinná vyjížďka

Vyjížďka pro rodiny s dětmi na kolech, v dětských sedačkách nebo vozících. Trasa je dlouhá cca 11 km, vede od parkoviště Ski a Bike Centra Radotín podél vody do Černošic, pak přes lávku a opět podél vody zpět do Radotína. Cíl je v Radotíně na dopravním hřišti. Zde můžete využít spoustu atrakcí, které Radotín nabízí, např. koupání v přírodním koupališti Biotopu, můžete vyzkoušet přírodní bludiště a procvičit si dopravní značení na dětském dopravním hřišti.
Start rodinné vyjížďky je v 10:30 hodin z parkoviště u prodejny.


Program Cyklodne:

 • 10:00 Silniční vyjížďka (silniční kola) - povede po silnicích, nutné silniční kolo, 60 km (možné prodloužení na 100 km/max do 15:00)
 • 10:30 Rodinná vyjížďka (pro rodiny s dětmi na kolech nebo v dětských vozících), cca 11 km - pro Vaše děti je nutný doprovod dospělé osoby!
 • 14:00 Horská vyjížďka (MTB kola) - povede lesním terénem, nutné MTB kolo, cca 45 km
 • Cyklistická dráha zručnosti pro děti i dospělé
 • Dětské dopravní hřiště v Radotíně
 • Bezplatné testování nových modelů kol 2017
 • Bezplatné poradenství ohledně správného nastavení posedu na kole
 • Praktické ukázky servisních úkonů
 • Možnost vyzkoušet dětské vozíky za kolo a dětská kola
 • Slevy na kola a cyklodoplňky
 • Grilování a občerstveníSympatická Tereza Votavová bude průvodcem na MTB vyjížďce a poradí vám třeba nové triky v technice.

Testování nových modelů kol

Dalším silným lákadlem Cyklodnu je možnost otestovat nové modely kol pro příští sezónu, k dispozici bude několik desítek kol, také testování bude bezplatné. Seznam testovacích kol a přihlášku připravíme v předstihu před konáním akce.

Kolo si můžete půjčit buď jen tak, nebo na společnou vyjížďku. Na vyjížďku budeme mít k dispozici omezený počet testovacích kol.

Profesionální nastavení posedu a rady servismanů

V rámci Cyklodne bude rovněž možné nechat si od profesionálního fittera poradit s nastavením správného posedu na kole v rámci systému Specialized BG FIT a k dispozici budou také servisní technici, kteří zodpoví dotazy účastníků ohledně seřízení kola, případně s drobnými úkony rovnou pomohou.

Skvělé zázemí a gril na závěr

Účastníci akce mají k dispozici plně vybavené zázemí se servisním stanovištěm s odborným mechanikem, úložiště kol, sprchy a WC i odpočinkovou zónu, kde je možné se bezplatně občerstvit a odpočinout si mezi vyjížďkami a testováním kol. Cykloden zakončuje neformální večerní posezení s grilem.

Akce je otevřena široké veřejnosti a počítá se s účastí přibližně 150 - 200 cyklistů. Ski a Bike Centrum Radotín již několik let úspěšně pořádá dva termíny jarních testování kol, červnovou Dámskou jízdu a také pravidelné sobotní vyjížďky #SBCRide.
Fotografie z minulého ročníku naleznete ve fotogalerii zde.

Aktuální informace o Cyklodni sledujte na Facebooku.

Partneři projektu: