Cykloden 11. 9. 2016

Letní cyklistickou sezónu bude zakončovat radotínský Cykloden

Vodáci mají zamykání řek, koňáci Hubertovu jízdu, cyklisté nově radotínský Cykloden. Tato akce, kterou pořádá specializovaná cyklistická a lyžařská prodejna Ski a Bike Centrum Radotín, má ambici stát se tradiční rozlučkou s letní cyklistickou sezónou. Zdarma se jí mohou zúčastnit všichni cyklisté a přátelé cyklistiky libovolného věku i úrovně ježdění. Poprvé se uskuteční letos 11. září v Radotíně.

!!! Na silniční a MTB vyjížďku a testování kol se již nelze online registrovat. Registrace je možná pouze telefonicky na čísle 222 367 701.
Registrace pro rodinnou vyjížďku je stále online !!!
Děkujeme za pochopení.


Na co se můžete těšit?

Organizovaná MTB, silniční nebo rodinná vyjížďka

Radotínský Cykloden nabízí bohatý program, jehož vrcholem budou tři společné vyjížďky na předem připravené trasy a pod vedením jezdců z týmu pořadatele. Jedna vyjížďka bude terénní, určená pro horská kola, druhá silniční a třetí rodinná s dětmi. Všechny trasy vedou atraktivní krajinou kolem řeky Berounky, tempo jízdy se přizpůsobuje účastníkům, počítá se, že MTB a silniční trasa nabídne možnost prodloužení pro ty, kterým kratší varianta nebude stačit. Délka vyjížděk by však neměla přesáhnout 2,5 hodiny. Horská kola budou navazovat v programu později, takže předtím můžete jet jak s rodinou, nebo na silničku.

Rodinná vyjížďka

Vyjížďka pro rodiny s dětmi na kolech, v dětských sedačkách nebo vozících. Trasa je dlouhá cca 11 km, vede od parkoviště Ski a Bike Centra Radotín podél vody do Černošic, pak přes lávku a opět podél vody zpět do Radotína. Cíl je v Radotíně na dopravním hřišti. Zde můžete využít spoustu atrakcí, které Radotín nabízí, např. koupání v přírodním koupališti Biotopu, můžete vyzkoušet přírodní bludiště a procvičit si dopravní značení na dětském dopravním hřišti.
Start rodinné vyjížďky je v 10:30 hodin z parkoviště u prodejny.


Program Cyklodne:

 • 10:00 Silniční vyjížďka (silniční kola) - povede po silnicích, nutné silniční kolo, 60 km (možné prodloužení na 100 km/max do 15:00)
 • 10:30 Rodinná vyjížďka (pro rodiny s dětmi na kolech nebo v dětských vozících), cca 11 km - pro Vaše děti je nutný doprovod dospělé osoby!
 • 14:00 Horská vyjížďka (MTB kola) - povede lesním terénem, nutné MTB kolo, cca 45 km
 • Dětská cyklistická dráha zručnosti
 • Dětské dopravní hřiště v Radotíně
 • Bezplatné testování nových modelů kol 2017
 • Bezplatné poradenství ohledně správného nastavení posedu na kole
 • Praktické ukázky servisních úkonů
 • Možnost vyzkoušet dětské vozíky za kolo a dětská kola
 • Slevy na kola a cyklodoplňky
 • Grilování a občerstveníSympatická Tereza Votavová bude průvodcem na MTB vyjížďce a poradí vám třeba nové triky v technice.

Testování nových modelů kol

Dalším silným lákadlem Cyklodnu je možnost otestovat nové modely kol pro příští sezónu (aktuálně tedy kola pro rok 2017, např. zcela nový silniční model Specialized Roubaix), k dispozici bude několik desítek kol, také testování bude bezplatné. Seznam testovacích kol a přihlášku naleznete zde.

Kolo si můžete půjčit buď jen tak, nebo na společnou vyjížďku. Na vyjížďku budeme mít k dispozici omezený počet testovacích kol.

Profesionální nastavení posedu a rady servismanů

V rámci Cyklodne bude rovněž možné nechat si od profesionálního fittera poradit s nastavením správného posedu na kole v rámci systému Specialized BG FIT a k dispozici budou také servisní technici, kteří zodpoví dotazy účastníků ohledně seřízení kola, případně s drobnými úkony rovnou pomohou.

Skvělé zázemí a gril na závěr

Účastníci akce mají k dispozici plně vybavené zázemí se servisním stanovištěm s odborným mechanikem, úložiště kol, sprchy a WC i odpočinkovou zónu, kde je možné se bezplatně občerstvit a odpočinout si mezi vyjížďkami a testováním kol. Cykloden zakončuje neformální večerní posezení s grilem.

Akce je otevřena široké veřejnosti a počítá se s účastí přibližně 150 - 200 cyklistů. Ski a Bike Centrum Radotín již několik let úspěšně pořádá dva termíny jarních testování kol, červnovou Dámskou jízdu a také pravidelné sobotní vyjížďky #SBCRide.
Fotografie z těchto akcí naleznete ve fotogalerii.

Aktuální informace o Cyklodni sledujte na Facebooku.

Partneři projektu: