Cyklistické workshopy a semináře

Kurz první pomoci pro bikery

Víš, jak se zachovat v krizové či zdraví ohrožující situaci - a to nejen v lese? Během 2h hodin Ti pod taktovkou našeho týmového zdravotníka Petra naservírujeme praktický kurz 1. pomoci pro bikery. Kurz je zaměřen na nejčastější MTB zranění, trénink zvládání krizových a zdraví ohrožujících situací - tedy nepříjemností, které provozování našeho sportu občas bohužel provázejí.

Petr působí v Paracelsium Praha a také jako člen zdravotnické záchranné služby ASČR, dříve také kraje Vysočina. Je absolventem výcviku horské služby, lavinového kurzu a školení první pomoci. Hlavně je to biker, co Ti předá rady přímo z praxe.

Co Tě čeká

● Jak správně zajistit zraněného do příjezdu záchranářů
● Co je dobré mít v batohu?
● Že sundat zraněnému helmu vyžaduje přesný postup

 

Kdy a kde se to koná?

Kurz jsme pro Tebe připravili ve spolupráci s parťáky z Trail Guide, bude probíhat v prostorách multifunkčního sálu SBCR. 

Adresa: Na Betonce 114/2, 153 00 Praha 16, Radotín
Datum: 22.3. 2022 od 18 hodin
Cena: 200,- Kč

Máš už vlastní lékárničku pro bikery?

To nejdůležitější na jednom místě! Dezinfekce, obvazy, náplasti, ale také flexibilní dlaha na zlomeniny, trojcípý šátek a škrtidla a další. S týmovým záchranářem jsme dali do kupy to nejdůležitější pro MTB lékárničku, za kterou dáme ruku do ohně. Navíc vypadá stylově a najdeš na ní QR kód na aplikaci Záchranka.

  • stylový vzhled
  • možnost propojení s aplikací Záchranka
  • určená na trail cyklistiku