Cyklistické tretry Fizik Tempo Overcurve R4 Iridescent - Beetle/Black

Tempo Overcurve R4 je skvělá, všestranná bota s nádherným designem, se kterou budete dělat parádu při každodenním tréninku, o víkendových skupinových jízdách, ale také i na Gran Fondech nebo amatérských závodech. Svršek boty je asymetricky navržený v duchu technologie Overcurve Pattern, ergonomicky odpovídá anatomii chodidla a stará se o komfort jízdy. Více

5 399 Kč
  • Vyberte variantu pro upřesnění dostupnosti.
Tabulka velikostí

Základní informace

Kategorie Silniční tretry
Určení pánské, dámské
Značka Fizik
Katalogové číslo TPR4OCIR18410

Technické parametry

Velikost tretry 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 42.5, 43.5, 44.5, 45.5, 39.5, 41.5, 38.5, 40.5, 46.5, 37.5
Barva zelená, zlatá
Sezóna 2024
Pokročilost závodní, sportovní
Podrážka karbon
Zapínání boa systém
Použití silniční kolo
Vhodné pedály look, speedplay, spd SL
Ostatní Index tuhosti 7
Váha 460 g (velikost 42,5)

Popis produktu

Výkonná cyklistická bota s duhovým svrškem, asymetrickou konstrukcí, která se ergonomicky přizpůsobuje anatomii chodidla, a podešví R4, která poskytuje chodidlu dlouhotrvající podporu.

Tretra byla vyvinuta ve spolupráci s předními jezdci profesionálního pelotonu.

Pružný, polyuretanově laminovaný materiál je kombinován s pohodlnou síťovinou, což snižuje ztráty energie a poskytuje dlouhotrvající podporu chodidla tam, kde je to nejvíce potřeba.

Uzavírání boty je rychlé, spolehlivé a bezpečné a je poháněno mikronastavitelným kolečkem BOA® IP1 se vzorem Overcurve. Konstrukce boty Overcurve se vyznačuje stupňovitým límcem, který obepíná kotník a kopíruje přirozené uspořádání dvou kostěných výčnělků kotníku: laterálního a středního kotníku. Výsledkem je asymetrický tvar, kdy se hrdlo boty zakřivuje nad chodidlem z jeho vnější strany na vnitřní.

Středně tuhá podrážka R4 zajišťuje rovnováhu mezi pohodlím a efektivitou šlapání, takže je skutečně všestranná a má nižší profil optimalizovaný konstrukcí s 15% podílem uhlíkových vláken. Podrážka R4 dále poskytuje účinné odvětrávání s vnitřním kanálem pro efektivní regulaci teploty. Zarážka je umístěna o něco dále směrem k patě ve srovnání s tradičním umístěním, aby se optimalizovala účinnost šlapání a snížila se komprese kolen, což je zvláště vhodné pro agresivní aero jízdní pozice vpřed.
Parametry:

  • Svršek: PU laminátu přes síťovinu
  • Podešev: R4 – nylon se vstřikováním uhlíku
  • Index tuhosti: 7
  • Zapínání: BOA® IP1-B
  • Hmotnost: 460 g (1 pár vel. 42)
  • Dostupné velikosti: 36-48 (půlvelikosti 37-47)

Pokud si nevíte rady s výběrem správné velikosti, můžete si stáhnout pomůcku pro výběr velikosti treter od Fizik.

Tabulka velikostí

O značce Fizik

Cyklistická sedla pro náročné cyklisty italské značky fi’zi:k.