Cyklistická přilba Bell Zephyr MIPS - mat/gloss white/black

  • −15 %

Zephyr MIPS je bez diskuze nejlepší závodní přilbou na trhu – méně vrstev, nižší váha, menší profil přilby. Skořepina je složena ze dvou vrstev. Ta blíže hlavě má nižší hustotu, je měkčí, a může tak absorbovat menší nárazy. Ta vzdálenější je naopak tvrdší. Upínací systém (a zároveň MIPS vrstva) Float Fit Race. Více

5 694 Kč
Ušetříte: 1 005 Kč 6 699 Kč (sleva 15%)
  • Skladem. Vyberte variantu pro upřesnění dostupnosti.
Tabulka velikostí

Základní informace

Kategorie Silniční helmy
Určení pánské, dámské
Značka BELL
Katalogové číslo 7080046

Technické parametry

Velikost helmy M, L, S
Barva šedá
Konstrukce In-mold Polycarbonate Shell, Progressive Layering
Sezóna 2017
Provedení bez štítku
Pokročilost závodní
Stavitelnost velikosti nastavitelné
Ostatní upínací systém Float Fit Race (integrace MIPS), lehké Tri-Glides pásky, polstrování X-Static®, otvory na brýle
Váha 266g
Velikosti S (52–56 cm), M (55–59 cm), L (58–62 cm)
Odvětrání 18 otvorů
Certifikace CE EN1078. CPSC Bicycle

Popis produktu

Zephyr MIPS je bez diskuze nejlepší závodní přilbou na trhu. Vznikla po čtyřech letech intenzivního vývoje založeném na šedesáti letech zkušeností značky Bell s výrobou přileb. Podařilo se nám integrovat systém MIPS do upínacího systému – méně vrstev, nižší váha, menší profil přilby. Skořepina je složena ze dvou vrstev. Ta blíže hlavě má nižší hustotu, je měkčí, a může tak absorbovat menší nárazy. Ta vzdálenější je naopak tvrdší. Upínací systém (a zároveň MIPS vrstva) Float Fit Race je umělecké dílo. Nabízí možnost nastavení dokonce ve třech směrech: klasické stažení kolečkem, vertikální posun systému a také pravolevý posun podpůrných týlních lopatek. Samozřejmostí je optimalizace aerodynamiky tvaru přilby při zachování dokonalého odvětrání. Uložení brýlí je možné do připravených polstrovaných otvorů vpředu i vzadu.

Hlavní přednosti a specifikace

  • UPÍNACÍ SYSTÉM Float Fit Race (integrace MIPS)
  • KONSTRUKCE In-mold Polycarbonate Shell, Progressive Layering
  • VENTILACE 18 otvorů
  • VLASTNOSTI lehké Tri-Glides pásky, polstrování X-Static®, otvory na brýle
  • VELIKOSTI S (52–56 cm), M (55–59 cm), L (58–62 cm)

Všechny přilby Bell jsou designovány tak, aby pohltily co nejvíce energie při nárazu, a splňují platnou evropskou normu: EN 1078. Cílem nové technologie MIPS je eliminovat rotační síly, které působí na hlavu v případě pádu. Při nárazu pod jakýmkoliv úhlem systém MIPS umožní, aby se EPS skořepina přilby pootočila nezávisle okolo hlavy jezdce. Přestože je tento pohyb pouze v řádu několika milimetrů, věříme, že technologie MIPS výrazně snižuje množství rotační síly, která by jinak mohla být přenesena až na mozek.

CO JE MIPS (Multidirectional Impact Protection System) a jak funguje?

MIPS je kluzká vložka mezi EPS skořepinou (tělem přilby) a vnitřními výstelkami. V případě nárazu pod úhlem (například když zachytíte hlavou o větev) se EPS skořepina přilby protočí o několik milimetrů po MIPS vrstvě, a uchrání tak hlavu a mozek před prudkým rotačním trhnutím.

Tabulka velikostí

O značce BELL