Cyklistická přilba Bell Zephyr MIPS Mat/Gloss White/Black

Zephyr MIPS je bez diskuze nejlepší závodní přilbou na trhu - méně vrstev, nižší váha, menší profil přilby. Skořepina je složena ze dvou vrstev. Ta blíže hlavě má nižší hustotu, je měkčí, a může tak absorbovat menší nárazy. Ta vzdálenější je naopak tvrdší. Upínací systém (a zároveň MIPS vrstva) Float Fit Race. Více

6 499 Kč
 • Skladem. Vyberte variantu pro upřesnění dostupnosti.
Tabulka velikostí

Základní informace

Kategorie Cyklo přilby pro náročné
Určení pánské, dámské
Značka BELL
Katalogové číslo 7080047

Technické parametry

Velikost helmy M, L, S
Barva šedá
Konstrukce In-mold Polycarbonate Shell, Progressive Layering
Sezóna 2018
Provedení bez štítku
Pokročilost závodní
Stavitelnost velikosti nastavitelné
Ostatní upínací systém Float Fit Race (integrace MIPS), lehké Tri-Glides pásky, polstrování X-Static®, otvory na brýle
Váha 266g
Velikosti S (52–56 cm), M (55–59 cm), L (58–62 cm)
Odvětrání 18 otvorů
Certifikace CE EN1078. CPSC Bicycle

Popis produktu

Zephyr MIPS je bez diskuze nejlepší závodní přilbou na trhu. Vznikla po čtyřech letech intenzivního vývoje založeném na šedesáti letech zkušeností značky Bell s výrobou přileb.
Podařilo se nám integrovat systém MIPS do upínacího systému - méně vrstev, nižší váha, menší profil přilby. Skořepina je složena ze dvou vrstev. Ta blíže hlavě má nižší hustotu, je měkčí, a může tak absorbovat menší nárazy. Ta vzdálenější je naopak tvrdší. Upínací systém (a zároveň MIPS vrstva) Float Fit Race je umělecké dílo. Nabízí možnost nastavení dokonce ve třech směrech: klasické stažení kolečkem, vertikální posun systému a také pravolevý posun podpůrných týlních lopatek. Samozřejmostí je optimalizace aerodynamiky tvaru přilby při zachování dokonalého odvětrání.
Uložení brýlí je možné do připravených polstrovaných otvorů vpředu i vzadu.

Hlavní přednosti a specifikace

 • UPÍNACÍ SYSTÉM Float Fit Race (integrace MIPS)
 • KONSTRUKCE In-mold Polycarbonate Shell, Progressive Layering
 • VENTILACE 18 otvorů
 • VLASTNOSTI lehké Tri-Glides pásky, polstrování X-Static®, otvory na brýle
 • VELIKOSTI S (52-56 cm), M (55-59 cm), L (58-62 cm)

Všechny přilby Bell jsou designovány tak, aby pohltily co nejvíce energie při nárazu, a splňují platnou evropskou normu: EN 1078.

Technologie:

 • MIPS (Multi-Directional Impact Protection System) Cílem nové technologie MIPS je eliminovat rotační síly, které působí na hlavu v případě pádu. Při nárazu pod jakýmkoliv úhlem systém MIPS umožní, aby se EPS skořepina přilby pootočila nezávisle okolo hlavy jezdce. Přestože je tento pohyb pouze v řádu několika milimetrů, věříme, že technologie MIPS výrazně snižuje množství rotační síly, která by jinak mohla být přenesena až na mozek.
 • FLOAT FIT RACE™ (Zephyr a Sixer) Upínací systém Float Fit Race nabízí možnost nastavení dokonce ve třech směrech: klasické stažení kolečkem, vertikální posun systému v rozsahu 22 mm a také pravolevý posun podpůrných týlních lopatek. Float Fit Race zároveň slouží jako MIPS vrstva.

 • FUSION IN-MOLD POLYCARBONATE SHELL Technologie přímého vstřikování pěnového EPS polystyrenu do skořepiny a výztuh uzavřených ve formě. Touto cestou se dosáhne velmi pevného, odolného a kompaktního celku. Původní technologie značky Bell, která se stala standardem.

 • PROGRESSIVE LAYERING Skořepina přilby se skládá ze dvou vrstev o různé hustotě pěny – vnitřní měkčí (pro absorpci menších nárazů) a vnější tvrdší (pro absorpci větších nárazů).

 • X-STATIC a XT-2 VÝSTELKY Rychleschnoucí výstelky s obsahem stříbrného vlákna, které zabraňuje množení bakterií a plísní.

Tabulka velikostí

O značce BELL