Cyklistická helma Specialized S-Works Evade 3 - quickstep

Nejvíce aerodynamická a ultralehká silniční přilba s technologií MIPS Node Air, nastaviletný systém Tri-Fix pro větší pohodlí, pěna EPS s dvojtou hustotou, zvětšené přední nasávací otvory pro lepší přívod vzduchu. Více

Produkt je momentálně nedostupný.

Vyberte si prosím podobné zboží.

Základní informace

Kategorie Dárky pro cyklistu
Určení pánské, dámské
Značka Specialized
Katalogové číslo 60723-131

Technické parametry

Velikost helmy 51-56, 55-59, 58-62
Barva šedá
Konstrukce MIPS Node Air
Sezóna 2024
Provedení bez štítku
Pokročilost závodní
Stavitelnost velikosti nastavitelné
Použití na silniční kolo
Ostatní In-mold EPS dvojí hustoty, polykarbonátová vnější skořepina
Odvětrání 9 otvorů

Popis produktu

Nejvíce aerodynamická silniční přilba v pelotonu S-Works Evade 3 byla zevnitř přepracována, aby ještě lépe dýchala a ochlazovala tak jezdce.

Díky rozsáhlým testům pomocí Computational Fluid Dynamics a testům ve větrném tunelu byl vytvořen zadní “difuzor”, který pomáhá minimalizovat odpor vzduchu a zlepšuje ventilaci. Difuzor pomáhá optimalizovat aerodynamický výkon tím, že umožňuje snadnější uvolňování vzduchu procházejícího kolem a skrz přilbu a zlepšuje ventilaci tím, že při dané rychlosti nasává o 10 % více vzduchu skrz přilbu.

Nastavení týlní opory optimalizuje pohodlí maximálním přizpůsobením tvaru hlavy a úhel přilby lze zároveň nastavit pro optimální kompatibilitu s brýlemi. Nastavitelný systém řemínků Tri-Fix poskytuje jezdcům větší pohodlí díky novým a tenčím 10mm řemínkům, které minimalizují aerodynamický hluk a odpor. Ultralehký fit systém Mindset lze přesně nastavit a je připravený pro senzor ANGi.

Ultralehká a mimořádně pohodlná technologie MIPS Node Air je integrována přímo do polstrování přilby. Jedná se o vrstvu s nízkým třením vloženou tak, aby rozptylovala rotační síly působící na hlavu a mozek v případě nárazu. Díky vývojové práci ve Specialized byla přidána perforace pro maximalizaci prodyšnosti, výkonu, pohodlí a zároveň snížení hmotnosti.

Hlavní přednosti:

  • Zvětšené přední nasávací otvory pro lepší přívod vzduchu.
  • Zadní difuzor pro lepší usměrnění a oddělení toku vzduchu od helmy.
  • Bezpečnostní prvek MIPS Air Node, který zachovává skvělé odvětrání a chrání hlavu a mozek před rotační energií.
  • Nastavitelný systém řemínků Tri-Fix zvyšuje komfort a zlepšuje fit helmy.
  • Polykarbonátová svrchní skořepina zcela kryje vnitřní konstrukci, čímž jí dodává soudržnost, odolnost a prémiový vzhled.
  • Optimalizovaná pěna EPS s dvojí hustotou pro ještě lepší rozložení nárazu.

Technologie:

  • MIPS - Multi-Directional Impact Protection System: je kluzná vložka mezi EPS skořepinou (tělem přilby) a vnitřními výstelkami. V případě nárazu pod úhlem se EPS skořepina přilby protočí o několik milimetrů po MIPS vrstvě, a uchrání tak hlavu a mozek před prudkým rotačním trhnutím. Přestože je tento pohyb pouze v řádu několika milimetrů, výsledkem je, že MIPS výrazně sníží množství rotační síly, která by jinak mohla být přenesena až na mozek.

  • Kompatibilní se systémem ANGi (nutno dokoupit zvlášť)
    Senzor ANGi vám zavolá pomoc, když ji potřebujete. Po spárování s aplikací Specialized Ride pro zařízení iOS a Android vyhodnocuje senzor síly působící na helmu a tedy i hlavu jezdce a pokud zjistí náraz, spustí odpočet. Pokud jste v pořádku, odpočet zastavíte. Pokud ne, tak ANGi vyhodnotí, že potřebujete pomoc, zašle upozornění vašim tísňovým kontaktům s vaší poslední známou polohou a GPS souřadnicemi přes SMS či email. A co když nejste na mobilním signálu? ANGi má plán i pro tento případ. Nastavte si předpokládaný čas návratu před tím, než vyjedete. Pokud svou jízdu neukončíte do zadané doby, ANGi odešle zprávu vašim kontaktům s poslední zaznamenanou polohou. ANGi umí sledovat vaši jízdu, detekovat pády a být bezpečnostním vysílačem, a umí spolupracovat s jakoukoli helmou na trhu. Umí se synchronizovat se Stravou a poskytnout sledování na základě GPS. Zahrnuje celoživotní předplatné aplikace Specialized Ride. Baterie 2032 vydrží zhruba 6 měsíců.

Tabulka velikostí

O značce Specialized