Cyklistická helma Specialized S-Works Evade 3 - metallic deep marine

Nejvíce aerodynamická a ultralehká silniční přilba s technologií MIPS Node Air, nastaviletný systém Tri-Fix pro větší pohodlí, pěna EPS s dvojtou hustotou, zvětšené přední nasávací otvory pro lepší přívod vzduchu. Více

7 000 Kč
 • Vyberte variantu pro upřesnění dostupnosti.
Tabulka velikostí

Základní informace

Kategorie Dárky pro cyklistu
Značka Specialized
Katalogové číslo 60723-103

Technické parametry

Velikost helmy 51-56, 55-59, 58-62
Barva modrá
Konstrukce MIPS Node Air
Sezóna 2024
Provedení bez štítku
Pokročilost závodní
Stavitelnost velikosti nastavitelné
Použití na silniční kolo
Ostatní In-mold EPS dvojí hustoty, polykarbonátová vnější skořepina
Odvětrání 9 otvorů

Popis produktu

Nejvíce aerodynamická silniční přilba v pelotonu S-Works Evade 3 byla zevnitř přepracována, aby ještě lépe dýchala a ochlazovala tak jezdce.

Díky rozsáhlým testům pomocí Computational Fluid Dynamics a testům ve větrném tunelu byl vytvořen zadní “difuzor”, který pomáhá minimalizovat odpor vzduchu a zlepšuje ventilaci. Difuzor pomáhá optimalizovat aerodynamický výkon tím, že umožňuje snadnější uvolňování vzduchu procházejícího kolem a skrz přilbu a zlepšuje ventilaci tím, že při dané rychlosti nasává o 10 % více vzduchu skrz přilbu.

Nastavení týlní opory optimalizuje pohodlí maximálním přizpůsobením tvaru hlavy a úhel přilby lze zároveň nastavit pro optimální kompatibilitu s brýlemi. Nastavitelný systém řemínků Tri-Fix poskytuje jezdcům větší pohodlí díky novým a tenčím 10mm řemínkům, které minimalizují aerodynamický hluk a odpor. Ultralehký fit systém Mindset lze přesně nastavit a je připravený pro senzor ANGi.

Ultralehká a mimořádně pohodlná technologie MIPS Node Air je integrována přímo do polstrování přilby. Jedná se o vrstvu s nízkým třením vloženou tak, aby rozptylovala rotační síly působící na hlavu a mozek v případě nárazu. Díky vývojové práci ve Specialized byla přidána perforace pro maximalizaci prodyšnosti, výkonu, pohodlí a zároveň snížení hmotnosti.

Hlavní přednosti:

 • Zvětšené přední nasávací otvory pro lepší přívod vzduchu.
 • Zadní difuzor pro lepší usměrnění a oddělení toku vzduchu od helmy.
 • Bezpečnostní prvek MIPS Air Node, který zachovává skvělé odvětrání a chrání hlavu a mozek před rotační energií.
 • Nastavitelný systém řemínků Tri-Fix zvyšuje komfort a zlepšuje fit helmy.
 • Polykarbonátová svrchní skořepina zcela kryje vnitřní konstrukci, čímž jí dodává soudržnost, odolnost a prémiový vzhled.
 • Optimalizovaná pěna EPS s dvojí hustotou pro ještě lepší rozložení nárazu.

Technologie:

 • MIPS - Multi-Directional Impact Protection System: je kluzná vložka mezi EPS skořepinou (tělem přilby) a vnitřními výstelkami. V případě nárazu pod úhlem se EPS skořepina přilby protočí o několik milimetrů po MIPS vrstvě, a uchrání tak hlavu a mozek před prudkým rotačním trhnutím. Přestože je tento pohyb pouze v řádu několika milimetrů, výsledkem je, že MIPS výrazně sníží množství rotační síly, která by jinak mohla být přenesena až na mozek.

 • Kompatibilní se systémem ANGi (nutno dokoupit zvlášť)
  Senzor ANGi vám zavolá pomoc, když ji potřebujete. Po spárování s aplikací Specialized Ride pro zařízení iOS a Android vyhodnocuje senzor síly působící na helmu a tedy i hlavu jezdce a pokud zjistí náraz, spustí odpočet. Pokud jste v pořádku, odpočet zastavíte. Pokud ne, tak ANGi vyhodnotí, že potřebujete pomoc, zašle upozornění vašim tísňovým kontaktům s vaší poslední známou polohou a GPS souřadnicemi přes SMS či email. A co když nejste na mobilním signálu? ANGi má plán i pro tento případ. Nastavte si předpokládaný čas návratu před tím, než vyjedete. Pokud svou jízdu neukončíte do zadané doby, ANGi odešle zprávu vašim kontaktům s poslední zaznamenanou polohou. ANGi umí sledovat vaši jízdu, detekovat pády a být bezpečnostním vysílačem, a umí spolupracovat s jakoukoli helmou na trhu. Umí se synchronizovat se Stravou a poskytnout sledování na základě GPS. Zahrnuje celoživotní předplatné aplikace Specialized Ride. Baterie 2032 vydrží zhruba 6 měsíců.

Tabulka velikostí

O značce Specialized