Cyklistická helma Specialized Ambush ANGi Mips - redwood/gunmetal

Ambush Angi MIPS je univerzální, velmi lehká, dobře odvětraná MTB helma, která všem jezdcům na horských kolech poskytuje díky protažení týlní části větší pokrytí hlavy a maximální komfort. Nyní navíc s ochranou proti torzním nárazům MIPS a integrovaným senzorem ANGI pro větší bezpečnost. Více

5 299 Kč
 • Vyberte variantu pro upřesnění dostupnosti.
 • Doprava zdarma.

Základní informace

Kategorie MTB helmy
Určení pánské, dámské
Značka Specialized
Katalogové číslo 60221-137

Technické parametry

Velikost helmy 57-61, 51-56, 54-58
Barva červená
Konstrukce MIPS SL,EPS
Sezóna 2021
Provedení se štítkem
Pokročilost závodní, sportovní
Stavitelnost velikosti nastavitelné
Použití na horské kolo
Ostatní Energy Optimized Multi-Density EPS, Zapínací systém Mindset 360, Chladící systém 4th Dimension Cooling, Prodloužená týlní část, senzor ANGi
Váha 350 g
Katalogové číslo 60221-137

Popis produktu

Poslední věc, kterou se chcete zabývat, když si to zrovna brázdíte trailem dolů, je jestli vás vaše helma ochrání při pádu. A pak taky, že se nechcete potit ve full-face helmě na trailech. Proto jsme vyrobili helmu Ambush - odlehčená, více kryje týlní část hlavy a je za velmi příznivou cenu.

Začněme ochranou, Ambush kryje hlavu i týlní části a skládá se z pěny jedné hustoty, která je zpevněna sítí Composite Matrix. Je tomu tak proto, aby byla energie nárazu efektivně pohlcena.
Dokonce i se svou rozšířenou ochranou se stále ještě dá použít plně integrovaný systém pro úpravu velikosti Mindset 360. Ten je vybaven 5ti nastavitelnými možnostmi výšky, snadným utahováním, které hravě upravíte i za jízdy.
Větrací systém 4th Dimension Cooling s masivními kanály pro odvětrání se postará, aby se vám hlava nepřehřívala ani v těch nejteplejších dnech.
Nakonec jsme přidali malý štítek, který můžete posunout do spousty pozic, abyste měli dostatek místa nejen na sluneční brýle, ale i na motokrosové.

Senzor pádu ANGI

 • dá vám i vašim blízkým klid v duši jako nikdy před tím - když jej totiž zkombinujete s naší aplikací v iOS či Androidu, senzor detekuje pád a pošle textovou zprávu na vybrané telefonní číslo ve vašem mobilu. Lze jej také synchronizovat s aplikací STRAVA® pro sledování vaší aktivity pomocí GPS.

MIPS - Multi-Directional Impact Protection System

 • MIPS je kluzká vložka mezi EPS skořepinou (tělem přilby) a vnitřními výstelkami. V případě nárazu pod úhlem se EPS skořepina přilby protočí o několik milimetrů po MIPS vrstvě, a uchrání tak hlavu a mozek před prudkým rotačním trhnutím.
 • Přestože je tento pohyb pouze v řádu několika milimetrů, výsledkem je, že MIPS výrazně sníží množství rotační síly, která by jinak mohla být přenesena až na mozek.

Hlavní přednosti a technologie

 • Patentovaná aramidem vyztužená kostra poskytuje interní EPS podporu.
 • Patentovaná Energy Optimized Multi-Density EPS konstrukce s různou hustotou materiálu pomáhá pohlcovat energii nárazu.
 • Zapínací systém Mindset 360 má pět výškových poloh a integrované kolečko pro snadnou úpravy za jízdy a poskytuje bezpečné plně nastavitelné upnutí.
 • Nastavitelný štítek.
 • Chladící systém 4th Dimension Cooling s interními drážkami Cross-Channels a kanálky pro výborné odvětrání.
 • Nízkoprofilová vlisovaná skořepina s plynulým vnějším tvarem bez výstupků.
 • Rozdělovač popruhů Tri-Fix pro lepší pohodlí a snadné nastavení upínání.
 • MIPS - Multi-Directional Impact Protection System - systém ochrany mozku proti působení rotačních sil.
 • Integrovaný sensor pádu ANGI.

Tabulka velikostí

O značce Specialized