Cyklistická helma POC Ventral Air MIPS - lead blue matt

Špičková silniční cyklistická helma s unikátními aerodynamickými vlastnostmi, výborným odvětráním a nadstandardním stupněm poskytované ochrany. Je vybavena technologií MIPS pro eliminaci rotačních sil, které při pádu ve vyšších rychlostech poškozují mozek. Více

6 640 Kč
  • Vyberte variantu pro upřesnění dostupnosti.
Tabulka velikostí

Základní informace

Kategorie Silniční helmy
Určení pánské, dámské
Značka POC
Katalogové číslo 10755-1589

Technické parametry

Velikost helmy 50-56, 56-61, 54-59
Barva modrá
Konstrukce PC Unibody shell, EPS Liner, MIPS
Sezóna 2024
Provedení bez štítku
Pokročilost sportovní
Stavitelnost velikosti nastavitelná
Váha 250g (M)
Odvětrání 16 otvorů
Certifikace EN 1078, CPSE 1203, AS/NZS 2063

Popis produktu

Model POC Ventral Air MIPS nastavuje nový standard co se týče aerodynamických vlastností, bezpečnosti i odvětrání u silničních cyklistických helem. Při jejím vývoji využívala značka POC zpětné vazby od profesionálních závodníků Pro Tour a expertů na aerodynamiku v laboratořích WATTS. Využity byly i bohaté zkušenosti inženýrů značky POC a rozsáhlé výpočty a simulace aerodynamického odporu CFD. Díky tomu získala helma Ventral svůj unikátní tvar, který z ní činí nejrychlejší a nejbezpečnější silniční helmu značky POC od jejího založení.

Skvělé aerodynamické vlastnosti helmy jsou dány zejména tím, že zepředu přicházející vzduch je veden skrz helmu, nikoliv kolem ní, což významně snižuje odpor vzduchu. Model Ventral MIPS navíc využívá specificky upravených kanálků pro vedení vzduchu k vytvoření tlakových zón, které díky Venturio efektu zvyšují rychlost proudícího vzduchu a umožňují tak helmě projít vzduchem ještě s větší lehkostí.

V místech, kde vzduch helmu opouští, se nachází speciálně tvarovaná odtoková hrana, která zabraňuje turbulencím a prodlužuje lineární proudění vzduchu za helmou. To opět zvyšuje aerodynamický výkon této ochranné sofistikované pomůcky.

Zóny pro proudění vzduchu zároveň zajišťují vynikající odvětrání a chlazení a ještě tak umocňují celkovou funkčnost helmy.

K bezpečnostním prvkům patří technologie MIPS, která byla navržena pro eliminaci rotačních sil, které vznikají při pádech ve vyšší rychlosti a mají nejničivější vliv na mozek.

K bezpečnosti přispívá polykarbonátová Unibody Shell skořepina a in mold EPS vložka, které zlepšují celkovou soudržnost přilby a rozložení energie nárazu. Díky tomu může být použito méně materiálu a přilba může být lehčí a vzdušnější při zachování vysoké míry bezpečnosti.

Fit přilby na téměř každý tvar hlavy snadno doladíte pomocí jedné ruky a kolečka v zadní části. K nadstandardní výbavě patří úložné otvory na brýle.

HLAVNÍ PŘEDNOSTI:

  • špičkové aerodynamické vlastnosti testované CFD
  • vynikající odvětrání
  • EPS jádro
  • technologie MIPS redukuje rotační síly působící na mozek
  • vnější skořepina z polykarbonátu
  • nastavení pomocí kolečka
  • otvory pro odložení cyklistických brýlí

TECHNICKÉ SPECIFIKACE:

  • hmotnost: 260 g (vel. M)
  • velikosti: S/M/L

Technologie MIPS - Multi-Directional Impact Protection System

MIPS je kluzná vložka mezi EPS skořepinou (tělem přilby) a vnitřními výstelkami. V případě nárazu pod úhlem se EPS skořepina přilby protočí o několik milimetrů po MIPS vrstvě, a uchrání tak hlavu a mozek před prudkým rotačním trhnutím.
Přestože je tento pohyb pouze v řádu několika milimetrů, výsledkem je, že MIPS výrazně sníží množství rotační síly, která by jinak mohla být přenesena až na mozek.

Tabulka velikostí

O značce POC

Švédská značka s kolekcí helem, brýlí a ochranných prostředků pro různé sporty.