Cyklistická helma POC Otocon Race MIPS - Aventurine Yellow Matt

Vysoce odvětraná a lehká integrální helma s polykarbonátovou skořepinou, která v sobě kombinuje vysokou míru ochrany, nízkou hmotnost a výborné odvětrání. V bezpečnostní výbavě nechybí MIPS, čip NFC Medical ID a RECCO® Reflector. Více

Produkt je momentálně nedostupný.

Vyberte si prosím podobné zboží.

Základné informácie

Kategorie Cyklistické helmy
Určení pánské, dámské
Značka POC
Katalógové číslo 10530-1331

Technické parametre

Velikost helmy 48-52, 59-62, 55-58, 51-54
Barva žlutá
Konstrukce Dual material liner EPP a EPS, PC shell, MIPS
Sezóna 2023
Provedení integrální
Pokročilost sportovní
Stavitelnost velikosti bez nastavení
Ostatní RECCO®, Lékařské ID twICEme® NFC
Váha 750g (M)
Odvětrání 17 otvorů
Certifikace EN 1078, CPSC 1203, AS/NZS 2063, ASTM F1952, ASTM2032, NTA8776
Katalogové číslo 10530-1331

Popis produktu

Vysoce odvětraná a lehká integrální helma POC Otocon Race MIPS s polykarbonátovou skořepinou, která v sobě kombinuje vysokou míru ochrany, nízkou hmotnost a výborné odvětrání.

Otocon Race MIPS využívá polykarbonátovou skořepinu s vnitřní vložkou o dvojí hustotě a ze dvou typů materiálů. EPP v dolní části helmy zlepšuje její odolnost, zatímco EPS v horní části tlumí nárazy a udržuje nízkou hmotnost. Vložka je navíc pro větší soudržnost vyztužena Aramidovými můstky.

Helma je vybavena technologií MIPS ™ redukující přenos rotační energie nárazu na hlavu a mozek.

Helma Otocon Race MIPS disponuje vylepšenou ventilací se sérií vnitřních kanálků, které poskytují zvýšenou úroveň odvětrání. To je optimalizováno pro celodenní použití s ohledem na přesuny mezi jednotlivými erzetami enduro závodu v teplejších dnech. Proto je odvětrání uzpůsobeno tak, že dobře funguje při vysokých, ale i nízkých rychlostech. Mřížka v předním ventilačním otvoru je pro ještě lepší ventilaci vyjímatelná, stejně jako výstelky čelistí.

K bezpečnostním prvkům helmy také patří integrovaný NFC čip twICEme® NFC Medical ID do kterého lze uložit údaje o nositeli přilby pro případ pomoci v bezvědomí a také reflektor RECCO, který usnadňuje nalezení přilby a jezdce v nepřehledném terénu. Samozřejmostí je nastavitelný štítek s bezpečnostním úchytem, který se uvolní v případě působení síly při pádu. Součástí balení je i nacvakávací nástavec, který štítek rozšíří a poskytne větší ochranu proti blátu a vodě.

Mechanismus doladění fitu Race lock umožní snadné a rychlé upevnění helmy před ostrou jízdou.

Hlavní přednosti:

 • odolná a lehká polykarbonátová skořepina
 • technologie MIPS pro eliminaci rotačních sil
 • výborné a rovnoměrné odvětrání
 • kombinace dvojího typu vložky EPP a EPS umožní lepší rozložení energie nárazu a nižší hmotnost
 • nastavitelný štítek, který se při nárazu uvolní
 • aramidová výztuž vnitřní vložky
 • ochrana brady optimalizovaná pro skvělou ochranu a snadné dýchání
 • vyjímatelná mřížka předního ventilačního otvoru
 • hmotnost: 730 g (vel. M)
 • certifikace: EN 1078, CPSC 12.03, AS/NZS 2063 AND ASTM F1952

Technologie:

 • MIPS - Multi-Directional Impact Protection System:je kluzná vložka mezi EPS skořepinou (tělem přilby) a vnitřními výstelkami. V případě nárazu pod úhlem se EPS skořepina přilby protočí o několik milimetrů po MIPS vrstvě, a uchrání tak hlavu a mozek před prudkým rotačním trhnutím. Přestože je tento pohyb pouze v řádu několika milimetrů, výsledkem je, že MIPS výrazně sníží množství rotační síly, která by jinak mohla být přenesena až na mozek.

 • twICEme® NFC Medical ID chip: je čip, na který si můžete nahrát základní zdravotní záznamy, které můžou záchranáři využít v případě nehody a bezvědomí nebo neschopnosti nositele komunikovat.
 • RECCO® Reflector: je integrovaný bezpečnostní prvek, který odráží signál vyhledávacích zařízení a usnadňuje záchranu v nepřehledném terénu

Tabulka velikostí

O značke POC