Cyklistická helma Giro Eclipse Spherical Mat White/Silver

Cyklistická helma Giro Eclipse Spherical disponuje skvělým systémem odvětrávání, systémem MIPS pro větší ochranu hlavy a je tak ideální pro silniční vyjížďky. Více

6 599 Kč
 • Vyberte variantu pro upřesnění dostupnosti.
Tabulka velikostí
 • Doprava zdarma.

Základní informace

Kategorie Cyklistické helmy
Značka GIRO
Katalogové číslo 7141346

Technické parametry

Velikost helmy M-(55-59), S-(51-55), L-(59-63)
Barva stříbrná, bílá
Konstrukce In-mold,MIPS
Sezóna 2023
Provedení bez štítku
Pokročilost závodní
Stavitelnost velikosti nastavitelné
Ostatní Upínací systém Roc Loc® 5,antibakteriální výstelky Ionic+, ultralehké pásky Slimline, reflexní prvky
Velikosti Super Fit™ M (55–59 cm), L (59–63cm)
Odvětrání 14 otvorů, Wind Tunnel™
Katalogové číslo 7141346

Popis produktu

Eclipse Spherical je unikátní aero přilba, která spojuje to nejlepší z našich technologií do kompaktního tvaru ideálního pro závodní cyklistiku.
Vnější skořepina aktivně usměrňuje proud vzduchu pro snížení odporu. Celkem 14 ventilačních otvorů nasává čerstvý vzduch a ochlazuje hlavu.
Ale to hlavní se nachází uvnitř – Spherical Technology Powered by MIPS. Tato technologie je založena na principu kloubu. Skořepina se skládá ze dvou částí (polokoulí) vložených do sebe a spojených pomocí žlutých elastomerů.
Celý systém vytváří jakési odpružení, které absorbuje síly v případě nárazu – polokoule se vůči sobě mohou pohnout a elastomery tlumí energii.
Vnější skořepina je navíc vyrobena z tvrdšího materiálu, vnitřní je vyrobena z měkčího materiálu (technologie Progressive Layering). Usazení na hlavě zajišťuje patentovaný upínací systém Roc Loc 5 Air.
Systém MIPS poskytuje zvýšenou ochranu proti působení rotačních sil v oblasti hlavy.

Hlavní parametry:

 • Upínací systém: Roc Loc® 5 Air
 • Konstrukce: In-mold, Progressive Layering, Spherical Powered by MIPS, zpevňující oblouk Aura, Nanobead EPS
 • Ventilace: 14 otvorů, Wind Tunnel™
 • Vlastnosti: antibakteriální výstelky Ionic+, ultralehké pásky Slimline, reflexní prvky
 • Velikosti: Super Fit™ M (55–59 cm), L (59–63cm
 • Technologie

  • ROC LOC® AIR Revoluční upínací systém, který zlepšuje jak usazení, tak i odvětrání přilby. Upínací systém vytváří malý prostor mezi hlavou a přilbou samotnou, kde proudí chladivý vzduch. Možnosti nastavení jsou stejné jako u systému Roc Loc® 5.

  • IN-MOLD® Označení technologického postupu, při kterém se do skořepiny a výztuh uzavřených ve formě tlakově vstřikuje pěnový EPS polystyren. Jejich spojení vyztuží oblast ventilačních otvorů a žeber. Výsledkem je kompaktní, jednolitá, lehká, bezpečná a velmi odolná přilba.

  • MIPS (Multidirectional Impact Protection System) je kluzká vložka mezi EPS skořepinou (tělem přilby) a vnitřními výstelkami. V případě nárazu pod úhlem (například když zachytíte hlavou o větev) se EPS skořepina přilby protočí o několik milimetrů po MIPS vrstvě, a uchrání tak hlavu a mozek před prudkým rotačním trhnutím.

  • SUPER FIT™ Systém je sestaven až ze čtyř velikostí přileb navržených tak, aby pokryly celou řadu nejrůznějších velikostí hlav všech uživatelů. Díky tomuto systému jsou přilby vyšších kategorií ideálně připravené pro každého jezdce.

  Tabulka velikostí

  O značce GIRO