Cyklistická helma Giro Aries Spherical Ano Blue

Lehčí, rychlejší, odvětranější. Aries Spherical je nejdokonalejší helma, jakou kdy Giro vyrobili. Naše unikátní technologie MIPS Spherical je založená na principu kloubu a tvoří jakési odpružení uvnitř přilby. Více

7 999 Kč
  • Vyberte variantu pro upřesnění dostupnosti.
Tabulka velikostí

Základní informace

Kategorie Silniční helmy
Značka GIRO
Katalogové číslo 7149790

Technické parametry

Velikost helmy M-(55-59)
Barva modrá
Konstrukce In-mold, Progressive Layering, Spherical Powered by MIPS, zpevňující oblouk Aura, Nanobead EPS
Sezóna 2024
Provedení bez štítku
Pokročilost závodní
Stavitelnost velikosti nastavitelné
Ostatní Roc Loc® 5+ Air, antibakteriální výstelky Ionic+, ultralehké pásky Slimline
Velikosti Super Fit™ S (51–55 cm), M (55–59 cm), L (59–63cm)
Odvětrání 24 otvory, Wind Tunnel™

Popis produktu

Lehčí, rychlejší, odvětranější. Aries Spherical je nejdokonalejší helma, jakou kdy Giro vyrobilo. Profil jsme zmenšili na minimum, aby co nejlépe kopíroval siluety hlavy. To spolu s nízkou hmotností a maximálním odvětráním pomocí 24 otvorů Wind Tunnel dává neuvěřitelné pohodlí při jízdě. Ale to hlavní se nachází uvnitř – Spherical Technology Powered by MIPS. Tato technologie je založena na principu kloubu. Skořepina se skládá ze dvou částí (polokoulí) vložených do sebe a spojených pomocí žlutých elastomerů. Celý systém vytváří jakési odpružení, které absorbuje síly v případě nárazu – polokoule se vůči sobě mohou pohnout a elastomery tlumí energii. Vnější skořepina je navíc vyrobena z tvrdšího materiálu, vnitřní je vyrobena z měkčího materiálu (technologie Progressive Layering). Celou přilbou navíc prochází speciální výztuha Aura Reinforcement Arch. Usazení na hlavě zajišťuje patentovaný upínací systém Roc Loc 5+ Air spolu s antimikrobiálními výstelkami Ionic+.

  • UPÍNACÍ SYSTÉM Roc Loc® 5+ Air
  • KONSTRUKCE In-mold, Progressive Layering, Spherical Powered by MIPS, zpevňující oblouk Aura, Nanobead EPS
  • VENTILACE 24 otvorů, Wind Tunnel™
  • VLASTNOSTI antibakteriální výstelky Ionic+, ultralehké pásky Slimline
  • VELIKOSTI Super Fit™ S (51-55 cm), M (55-59 cm), L (59-63 cm)

Technologie

  • ROC LOC® AIR Revoluční upínací systém, který zlepšuje jak usazení, tak i odvětrání přilby. Upínací systém vytváří malý prostor mezi hlavou a přilbou samotnou, kde proudí chladivý vzduch. Možnosti nastavení jsou stejné jako u systému Roc Loc® 5.

  • IN-MOLD® Označení technologického postupu, při kterém se do skořepiny a výztuh uzavřených ve formě tlakově vstřikuje pěnový EPS polystyren. Jejich spojení vyztuží oblast ventilačních otvorů a žeber. Výsledkem je kompaktní, jednolitá, lehká, bezpečná a velmi odolná přilba.

  • MIPS (Multidirectional Impact Protection System) je kluzká vložka mezi EPS skořepinou (tělem přilby) a vnitřními výstelkami. V případě nárazu pod úhlem (například když zachytíte hlavou o větev) se EPS skořepina přilby protočí o několik milimetrů po MIPS vrstvě, a uchrání tak hlavu a mozek před prudkým rotačním trhnutím.

  • SUPER FIT™ Systém je sestaven až ze čtyř velikostí přileb navržených tak, aby pokryly celou řadu nejrůznějších velikostí hlav všech uživatelů. Díky tomuto systému jsou přilby vyšších kategorií ideálně připravené pro každého jezdce.

Tabulka velikostí

O značce GIRO