Cyklistická helma Giro Aerohead MIPS Matte Black/Titanium

Aerohead MIPS je přilba určená na triatlon a časovku. Nabízí vyrovnaný poměr aerodynamiky a odvětrání. Součástí je i magnetický zorník ZEISS, nabízející oproti standardním brýlím aerodynamičtější celek a nejširší možné zorné pole. Zorník je možné na přilbě i obrátit a uložit ho tak ve chvílích, kdy ho nepotřebujete. Vybavena technologií MIPS. Více

7 799 Kč
 • Vyberte variantu pro upřesnění dostupnosti.
Tabulka velikostí
 • Doprava zdarma.

Základní informace

Kategorie Cyklo přilby pro náročné
Určení pánské
Značka GIRO
Katalogové číslo 7074542

Technické parametry

Velikost helmy M, L, M-(55-59), L-(59-63)
Barva černá, šedá
Konstrukce In-mold, MIPS
Sezóna 2021
Provedení bez štítku
Pokročilost závodní
Stavitelnost velikosti nastavitelné
Ostatní Upínací systém Roc Loc® Air, magnetický zorník ZEISS
Velikosti M (55–59 cm), L (59–63 cm)
Odvětrání 4 otvory, Wind Tunnel™, vnitřní vzduchové kanály, odvětraný zorník ZEISS
Katalogové číslo 7074542

Popis produktu

Giro v roce 1985 vyrobilo první aerodynamickou přilbu na světě a nyní s modelem Aerohead MIPS znovu nastavuje laťku konkurenci. Aerohead MIPS je přilba určená na triatlon a časovku. Nabízí vyrovnaný poměr aerodynamiky a odvětrání. Součástí je i magnetický zorník ZEISS, nabízející oproti standardním brýlím aerodynamičtější celek a nejširší možné zorné pole. Zorník je možné na přilbě i obrátit a uložit ho tak ve chvílích, kdy ho nepotřebujete (např. před startem). Časovkářská zbraň Rohana Dennise a týmu BMC!

MIPS (Multi-Directional Impact Protection System) poskytuje zvýšenou ochranu proti působení rotačních sil na hlavu. Více na www.MIPSprilby.cz

 • UPÍNACÍ SYSTÉM: Roc Loc® Air
 • KONSTRUKCE: In-mold, MIPS
 • VENTILACE: 4 otvory, Wind Tunnel™, vnitřní vzduchové kanály, odvětraný zorník ZEISS
 • VELIKOSTI: M (55-59 cm), L (59-63 cm)

Technologie

 • ROC LOC® AIR Revoluční upínací systém, který zlepšuje jak usazení, tak i odvětrání přilby. Upínací systém vytváří malý prostor mezi hlavou a přilbou samotnou, kde proudí chladivý vzduch. Možnosti nastavení jsou stejné jako u systému Roc Loc® 5.

 • IN-MOLD® Označení technologického postupu, při kterém se do skořepiny a výztuh uzavřených ve formě tlakově vstřikuje pěnový EPS polystyren. Jejich spojení vyztuží oblast ventilačních otvorů a žeber. Výsledkem je kompaktní, jednolitá, lehká, bezpečná a velmi odolná přilba.

 • MIPS (Multidirectional Impact Protection System) je kluzká vložka mezi EPS skořepinou (tělem přilby) a vnitřními výstelkami. V případě nárazu pod úhlem (například když zachytíte hlavou o větev) se EPS skořepina přilby protočí o několik milimetrů po MIPS vrstvě, a uchrání tak hlavu a mozek před prudkým rotačním trhnutím.

 • WIND TUNNEL™ Speciálně navržené větrací tunely na vnitřní straně přilby, které přivádějí chladný vzduch přední částí, vedou ho přes hlavu a odvádějí teplý vzduch ven zadními otvory.
  ostatníTabulka velikostí

O značce GIRO