Cyklistická helma Bollé Furo MIPS - Grey & Neon Yellow

Cyklistická helma Bollé FURO MIPS Road Cycling Helmet je silniční přilba inspirovaná designem sportovních automobilů. Je lehká, má aerodynamický profil a skvělé odvětrávání. Nabízí systém ochrany hlavy MIPS®, který eliminuje rotační síly při pádu z kola, jež mohou poškodit mozek. Více

Produkt je momentálně nedostupný.

Vyberte si prosím podobné zboží.

Základní informace

Kategorie Silniční helmy
Určení pánské, dámské
Značka Bollé
Katalogové číslo BOLLE-32239

Technické parametry

Velikost helmy 52-55, 59-62, 55-59
Barva šedá
Konstrukce In-mold, MIPS, EPS
Sezóna 2022
Použití na silniční kolo
Ostatní Ochranný systém Mips®, “garáž” na brýle Opti-Dock, nastavení velikosti systém Click-To-Fit™ 360° Fit System, aerodynamický profil, odnímatelný kryt
Váha 882 g

Popis produktu

Cyklistická helma Bollé FURO MIPS Road Cycling Helmet je silniční přilba inspirovaná designem sportovních automobilů. Je lehká, má aerodynamický profil a skvělé odvětrávání. Nabízí systém ochrany hlavy MIPS®, který eliminuje rotační síly při pádu z kola, jež mohou poškodit mozek. MIPS® při nehodě dokáže přesměrovat energii, takže poskytuje dobrou ochranu hlavy i při nárazech po úhlem. Vnitřní uchycení je velmi pohodlné, proto je helma vhodná i pro dlouhé jízdy.

Mezi další klíčové vlastnosti patří speciální “garáž” na brýle Opti-Dock nebo nastavení velikosti přilby systémem Click-To-Fit™ 360° Fit System s pogumovaným kolečkem, které se dobře ovládá v cyklistických rukavicích. S touto přilbou se při silničních švizích stane vítr vaším spojencem.

Technologie:

  • MIPS® (Multi-Directional Impact Protection System) - Přilba vybavená touto technologií se skládá ze tří hlavních částí: EPS polystyrenové skořepiny, kluzné vložky MIPS® a elastomerů, které první dvě části spojují. V případě nárazu pod u?hlem se elastomery natáhnou, a umožní tak mírný pohyb skořepiny přilby vůči kluzné vložce MIPS®, čímž dojde k absorbci rotačních sil. Jedná se o pohyb v řádu milimetrů. Ale i těchto pár milimetrů, během oněch kritických 2 milisekund, může výrazně snížit množství rotačních sil, které by se jinak přenesly až na mozek.
  • Click-To-Fit™ 360° Fit System - Nastavení velikosti helmy po celém obvodu hlavy, které se dá regulovat jedním kolečkem v cyklistických rukavicích.
  • Opti-Dock - Úložný prostor na přilbě, kam se dají bezpečně zasunout sluneční brýle, pokud je člověk zrovna nepoužívá. Brýle drží na helmě pevně a nepoškrábou se.

Hlavní přednosti a parametry:

  • Ochranný systém Mips®
  • “Garáž” na brýle Opti-Dock
  • Nastavení velikosti systém Click-To-Fit™ 360° Fit System
  • Aerodynamický profil
  • Odnímatelný kryt
  • Hmotnost: 882 g

Tabulka velikostí

O značce Bollé

Značka Bollé vyrábějící sluneční a lyžařské brýle a helmy má už více jak stoletou tradici. Za tu dobu se firma propracovala na jedno z čelních míst mezi výrobci sportovních brýlí.