Cyklistická helma Bell XR Spherical-Mat/Glos Black

Cyklistická helma XR Spherical je závodní silniční přilba s prodlouženou ochranou zátylku a systémem MIPS, který poskytuje zvýšenou ochranu proti působení rotačních sil na hlavu. Více

Prodej produktu ukončen.

Vyberte si prosím podobné zboží.

Základní informace

Kategorie Silniční helmy
Určení pánské, dámské
Značka BELL
Katalogové číslo 7139129

Technické parametry

Velikost helmy M-(55-59), L-(58-62)
Konstrukce Fusion In-mold Polycarbonate Shell, Progressive Layering, Spherical Powered by MIPS
Sezóna 2022
Pokročilost závodní
Ostatní magnetická přezka Fidlock, lehké Tri-Glides pásky, antibakteriální výstelky Ionic+, Sweat Guide, port na sluneční brýle, upínací systém Float Fit Race
Odvětrání 18 otvorů, Overbrow Ventilation
Katalogové číslo 7139129

Popis produktu

Cyklistická helma XR Spherical je závodní silniční přilba s prodlouženou ochranou zátylku. Kvalitním zpracováním zasahuje i do gravelu a XC MTB.
Pokud chcete za příští zatáčkou zmizet ze silnice na trail, klidně můžete – XR je skutečný univerzál!
Technologie Spherical Powered by MIPS je založena na principu kloubu. Skořepina se skládá ze dvou částí (polokoulí) vložených do sebe a spojených pomocí žlutých elastomerů.
Celý systém vytváří jakési odpružení, které absorbuje síly v případě nárazu – polokoule se vůči sobě mohou pohnout a elastomery tlumí energii.
Vnější skořepina je navíc vyrobena z tvrdšího materiálu, vnitřní je vyrobena z měkčího materiálu (technologie Progressive Layering). Přestože XR Spherical poskytuje maximální ochranu, je lehká a skvěle odvětraná.

 • MIPS (Multi-Directional Impact Protection System) poskytuje zvýšenou ochranu proti působení rotačních sil na hlavu.
 • Hlavní parametry:

 • UPÍNACÍ SYSTÉM: Float Fit Race
 • KONSTRUKCE: Fusion In-mold Polycarbonate Shell, Progressive Layering, Spherical Powered by MIPS
 • VENTILACE: 18 otvorů, Overbrow Ventilation
 • VLASTNOSTI: magnetická přezka Fidlock, lehké Tri-Glides pásky, antibakteriální výstelky Ionic+, Sweat Guide, port na sluneční brýle
 • VELIKOSTI: M (55–59 cm), L (58–62cm
 • Technologie

  • FLOAT FIT™ (Stratus, Catalyst, Formula, Drifter, Super 3R, Super 3, 4Forty a Hela) Minimalistický upínací systém, který se snadno ovládá pomocí kolečka. Disponuje také možností výškového nastavení.

  • IN-MOLD® Označení technologického postupu, při kterém se do skořepiny a výztuh uzavřených ve formě tlakově vstřikuje pěnový EPS polystyren. Jejich spojení vyztuží oblast ventilačních otvorů a žeber. Výsledkem je kompaktní, jednolitá, lehká, bezpečná a velmi odolná přilba.

  • MIPS (Multidirectional Impact Protection System) je kluzká vložka mezi EPS skořepinou (tělem přilby) a vnitřními výstelkami. V případě nárazu pod úhlem (například když zachytíte hlavou o větev) se EPS skořepina přilby protočí o několik milimetrů po MIPS vrstvě, a uchrání tak hlavu a mozek před prudkým rotačním trhnutím.

  Tabulka velikostí

  O značce BELL