Česká premiéra cyklistického dokumentu Onboard the Transcontinental Race v SBCR

Čtvrteční večer v SBCR ožil českou premiérou a jediným veřejným promítáním unikátního cyklistického dokumentu Onboard the Transcontinental Race, který natočil Antonin Michaud-Soret v průběhu tří ročníků TCR v letech 2016 – 2018. Promítání probíhalo ve zcela vyprodaném multifunkčním sále v našem novém areálu v zrekonstruované Vindyšově továrně v Radotíně.

Od startu do cíle musí závodníci na The Transcontinental Race urazit přes 4000km po cestách vedoucích napříč Evropou skrz Alpy a Balkán. Těm nejrychlejším to trvá kolem deseti dní.

Je to jízda. Šestnáct, osmnáct hodin denně v sedle. I přes to, že je tu každý sám za sebe, panuje v poli skvělá atmosféra. Všichni se navzájem podporují. Výkony se pohybují na hranici fyzických možností každého ze zúčastněných.

To dokazovalo i vyprávění účastníků závodu, kteří na premiéru filmu dorazili, a na besedě po skončení promítání trpělivě odpovídali na dotazy diváků v téměř 1,5h dlouhé debatě. Mezi hosty jsme uvítali například Larse Götzenbergera, který úspěšně absolvoval hned dva ročníky TCR, nebo Toma Navrátila, který dojel v roce 2015 na TCR na skvělém třetím místě. Do debaty se zapojili a s organizací celé české premiéry nám hodně pomohli i Zoran Bartek s Michalem Benešem, kteří jeli a nedojeli loňský ročník TCR, ale připravují se závod pokořit v roce 2021.

Bylo vyprodáno a atmosféra byla skvělá. Určitě nejde o poslední akci tohoto typu u nás v SBCR! Sledujte kalendář akcí v areálu Vindyšovy továrny.   

Děkujeme všem partnerům akce. Projekci podpořil výrobce sedel, treter a dalších cyklistických komponent Fizi:k, výrobci prémiového cyklistického oblečení PedalEd a 7Mesh, výrobce nejlepších beznosičových brašen Apidura. O catering a nápoje se starala náš MUSA restaurant. 

Další informace o filmu Onboard the Transcontinental Race na najdete na stránkách filmu.

Prohlédněte si další fotky z akce od fotografa a cyklisty Matěje Třešňáka.