Celoodpružené horské kolo Pivot Switchblade Pro XT/XTR Carbon Wheels Upgrade - mojave

Pivot Cycles Switchblade Pro XT/XTR Carbon Wheel Upgrade je skvělý kompromis mezi trailovým a enduro speciálem. Tuhý a lehký karbonový rám se systémem odpružení DW-Link dává kolu excelentní vlastnosti v těžkém terénu i ve výjezdech. Systém DW-Link poskytuje 100% efektivitu odpružení po celé délce 142 mm zdvihu. Kolo je osazeno kvalitním odpružením Fox Factory 36 se 160 mm zdvihem vpředu a 142 mm zdvihem vzadu. Bleskově a přesně řadící mechanická sada Shimano XT/XTR a karbonová kola DT Swiss XMC Více

Produkt je momentálně nedostupný.

Vyberte si prosím podobné zboží.

Základní informace

Kategorie Trail, all mountain kola
Určení pánské, dámské
Značka Pivot Cycles
Katalogové číslo B5804
Aktuální U některých kol může dojít ke zpoždění 6-10 dní při stavbě. V takovém případě vás budeme kontaktovat.

Technické parametry

Barva rámu bílá
Velikost kola L
Průměr kol 29
Konstrukce Celoodpružené
Sezóna 2021
Opotřebení nové
Modelová řada Switchblade
Materiál rámu karbon
Brzdy kotoučové brzdy
Rychlosti/převody 1x12
Rám Switchblade
Vidlice Fox Factory 36 29", 44mm offset, GRIP2 - 160mm
Tlumič Fox Factory Float DPX2
Přední kolo DT Swiss XMC 1501 carbon
Zadní kolo DT Swiss XMC 1501 carbon
Ráfky DT Swiss XM1700
Pláště Maxxis Minion DHF 29" x 2.5" WT, TR, 3C, EXO+, MAXXTERRA Maxxis Minion DHRII 29" x 2.4" WT, TR, 3C, EXO+, MAXXTERRA
Kliky Race Face Æffect R 32t
Převodníky 32T
Řazení Shimano XT M8100 ISPEC EV 12-Speed
Přehazovačka Shimano XTR M9100 SGS 12-Speed
Kazeta Shimano XT M8100 10-51t
Řetěz Shimano CN-M8100 12-Speed
Přední brzda Shimano XT M8120 4-piston
Zadní brzda Shimano XT M8120 4-piston
Řídítka Phoenix Team Low Rise Carbon - 760mm (XS), 780mm (SM-LG), 800mm (XL)
Gripy Phoenix Factory Lock-On
Představec Phoenix Team Enduro/Trail
Sedlo Phoenix WTB Pro High Tail Trail (XS, SM), Phoenix WTB Pro Vigo (MD-XL)
Sedlovka Fox Factory Transfer 125mm (XS), 150mm (SM), 175mm (MD-XL)

Popis produktu

Pivot Cycles Switchblade Pro XT/XTR Carbon Wheel Upgrade je skvělý kompromis mezi trailovým a enduro speciálem. Tuhý a lehký karbonový rám se systémem odpružení DW-Link dává kolu excelentní vlastnosti v těžkém terénu i ve výjezdech. Systém DW-Link poskytuje 100% efektivitu odpružení po celé délce 142 mm zdvihu. Kolo je osazeno kvalitním odpružením Fox Factory 36 se 160 mm zdvihem vpředu a 142 mm zdvihem vzadu. Bleskově a přesně řadící mechanická sada Shimano XT/XTR a karbonová kola DT Swiss XMC 1501.

Pivot Switchblade Pro XT/XTR můžeme řadit přesně mezi segment trail a enduro. Switchblade se cítí jako doma v tom nejtěžším terénu, ale zároveň s ním vyjedete ve vysokém tempu i těžší kopec. Skvělá progresivní geometrie spolu s tuhým karbonovým rámem a systémem odpružení zaručuje absolutní pocit jistoty. Systém DW-Link poskytuje maximální efektivitu při šlapání. Další benefit pocítíte při maximálním brzdění, kdy odpružení stále pracuje na 100% a nedochází tak k samovolnému uzamknutí odpružení. 

Technologie:

PIVOT je velice inovativní a pokroková značka, která se nebojí vystoupit z řady a jít tak trochu mimo dav. Navrhuje nadčasové modely kol, které jsou často při svém uvedením o několik let napřed. Kvalita zpracování a použité technologie musí tedy respektovat to, že kolo bude 2-4 roky stále perfektně funkční a jeho technologie aktuální.

Odpružení DW-Link: tento již proslulý systém patří na absolutní vrchol pyramidy všech známých odpružení. Disponuje skvělou kombinací vysoké stability při šlapání a zároveň extrémní citlivosti na sebemenších nerovnostech. Při výjezdu je skálopevně stabilní, ale není zbytečně tupé, stále krásně žehlí drobné nerovnosti. Při sjezdu poté pracuje na plný výkon.

Samotná konstrukce všech ramen systému DW-Link tvoří velice tuhý celek, a to díky jejich krátkým délkám, což eliminuje nepříjemný ""gumový efekt"" zadní stavby v terénu. Odolnost zadní stavby a celého systému odpružení zvyšují masivní ložiska, které lépe pohltí a rozloží působící nápor při náročné jízdě.

Hlavní benefity DW-Linku:

 • ultimátni efektivita,

 • funkce odpružení odolává záběru do pedálů i tahu řetězu, eliminuje nepříjemné tahání za pedály,

 • systém je netečný i vůči setrvačným silám (anti-squad), zbytečně se nehoupe, když se třeba posunete těžištěm nad zadní kolo

 • je progresivně lineární

 • nezávislý na brzdění

 • vysoká tuhost celé zadní části.

Standard SuperBoost Plus: Tento atypický rozměr zadního náboje se může zdát jako další zbytečně vymyšlený standard, opak je však pravdou, toto řešení má hned několik velice pádných důvodů. První důležitý argument je ten, že výplet zadního kola nemusí dělat místo zadní kazetě, která potřebuje s přibývajícími převody stále více prostoru. Tento chytrý tah způsobil zvýšení tuhosti výpletu a tedy i celého zadního kola.

Dalším benefitem je širší náboj, který je spojený s širokým středovým složením PressFit BB92 a speciálně profilovanou zadní stavbou. Toto řešení vytváří extrémně tuhý celek, kde jediný pohyb vytváří jen a pouze tlumič. Absolutní eliminací jakéhokoli kroucení zadní stavby dodává pocit jistoty a dokonale přesnou reakci odpružení DW-Link.

SuperBoost Plus také velice dobře pracuje již ze zmiňovaným středovým složením PressFit BB92. Toto spojení umožňuje zachování perfektní řetězové linky bez nežádoucího křížení řetězu, a to vše při zachování velké pevnosti. Dále tento široký střed tvoří robustní základnu pro systém odpružení DW-Link.

Stejný materiál pro všechny: Pivot jako jeden z mála výrobců nabízí absolutně totožný druh materiálu u všech modelů a variant. Využívají speciální vrstvení karbonu a profilaci trubek pro co nejvyšší pevnost a životnost. Pro Pivot jsou právě tyto dvě vlastnosti klíčové, neboť chtějí, aby jejich kola perfektně fungovala po řadu let. Samotný technologický postup výroby rámu si Pivot Cycles drží v tajnosti.

Detaily, které potěší:

 • teleskopická sedlovka, kterou lze zasunout do rámu až po úplný konec neaktivní části 

 • elegantní a funkční záslepky otvorů pro bowden v rámu

 • integrovaný chránič zadní stavby, který eliminuje hluk a poškození laku

 • 160/142 mm maximálně efektivního a citlivého odpružení

 • gumová manžeta na spodním rameni DW-Linku usnadňuje údržbu

 • absolutně přesné výrobní rozměry středového složení eliminují nepříjemné vůle a následné ""lupání ve středu""

 • PIVOT používá speciální stroj pro měřené souososti rámu 

Tabulka velikostí

O značce Pivot Cycles

Mladá americká firma Pivot Cycles sídlící v Arizonském Temp založená bikovým guru Chrisem Cocalisem. Firma díky svým pokrokovým řešením získala celosvětové renomé "technologických šperků". Kola Pivot Cycles jsou výjimečná svým jedinečným smyslem pro detail, který se odráží v perfektních jízdních vlastnostech všech kol Pivot. V Evropě můžeme značku vidět na předních místech Downhill a Enduro scény a pomalými krůčky se začíná prodírat na XC piedestal