Celoodpružené horské kolo Pivot Mach 4 SL World Cup XTR 100mm Fox Live Valve - Stealth

Striktní XC závodní stroj Pivot Mach 4 SL je postaven na nejlehčím a nejtužším rámu značky Pivot, který společně s patentovaným odpružením DW-Link vykazuje perfektní parametry při výjezdu do kopce, při náročných sjezdech a i při přejezdu drobných nerovností. Kolo je osazeno nejvyšší sadou Shimano XTR M9100. O odpružení se stará elektronicky laděný tlumič a vidlice Fox Factory Live se 100 mm zdvihu vzadu i vpředu. Nechybí lehké a tuhé karbonové výplety Reynolds na nábojích stejné značky. Kolo spo Více

13 579.17 EUR
 • Vyberte variantu pro upřesnění dostupnosti.
 • Doprava od 32.00 EUR.

Základní informace

Kategorie Jízdní kola
Určení pánské, dámské
Značka Pivot Cycles
Katalogové číslo 3088PIV

Technické parametry

Barva rámu černá, šedá
Velikost kola XL
Průměr kol 29
Konstrukce Celoodpružené
Sezóna 2022
Modelová řada Mach 4
Pokročilost jezdce Závodní
Materiál rámu karbon
Brzdy kotoučové brzdy
Rychlosti/převody 1x12
Hmotnost 9.4 kg
Rám Mach 4 SL Carbon, 100 mm travel DW-Link
Katalogové číslo 3088PIV
Vidlice FOX Factory Stepcast Live 32, FIT LIVE – 100 mm, 44 mm offset
Tlumič Fox Factory Live Valve
Přední kolo Reynolds Blacklabel karbon
Zadní kolo Reynolds Blacklabel karbon
Přední náboj Reynolds
Zadní náboj Reynolds
Ráfky Reynolds Blacklabel karbon
Pláště Maxxis
Přední plášť Maxxis Aspen 29x2.25 120TPI EXO TR
Zadní plášť Maxxis Aspen 29x2.25 120TPI EXO TR
Kliky / Převodníky Race Face Next SL 34t karbonové
Kliky Race Face Next SL karbonové
Převodníky Race Face 34t
Řazení Shimano XTR M9100 ISPEC EV 12 rychlostní
Přehazovačka Shimano XTR M9100 SGS 12 rychlostní
Kazeta Shimano XTR M9101 10-51t 12s
Řetěz Shimano CN-M9100 12 rychlostní
Brzdy specifikace Kotoučové, hydraulické, dvoupístkové Shimano XTR M9100
Přední brzda Shimano XTR M9100 dvoupístkové
Zadní brzda Shimano XTR M9100 dvoupístkové
Řídítka Phoenix Team Flat Carbon - 760mm
Gripy Phoenix Factory Lock-On
Představec Phoenix Team XC/Trail
Sedlo Phoenix WTB World Cup Volt
Sedlovka Phoenix Team Carbon

Popis produktu

Foto je pouze ilustrační – použité komponenty se mohou lišit.

Striktní XC závodní stroj Pivot Cycles Mach 4 SL je postaven na nejlehčím a nejtužším rámu značky Pivot, který společně s patentovaným odpružením DW-Link vykazuje perfektní parametry při výjezdu do kopce, při náročných sjezdech a i při přejezdu drobných nerovností. Kolo je osazeno sadou Shimano XTR M9100. O odpružení se stará elektronicky laděný tlumič Fox Factory LIVE o zdvihu 100 mm vzadu a elektronicky laděná vidlice Fox Factory Stepcast Live 32 FiT se zdvihem 100 mm vpředu. Nízkou hmotnost a perfektní akceleraci díky tuhosti zajišťují karbonové výplety Reynolds Blacklabel na nábojích od stejné značky. Kolo spolehlivě zastavíte díky dvojici hydraulických dvoupístkových kotoučových brzd Shimano XTR M9100.

Mach 4 SL se 100 mm předním zdvihem je vhodná volba na moderní ostré cross-country tratě, kde využijete rozsah zdvihu.

Pivot Mach 4 SL je ultimátní závodní náčiní, které s přehledem zvládne tratě světového poháru, kde dnes běžně narazíte na extrémně náročné technické pasáže jako jsou skoky, rock garden nebo dropy. Patentované přepákování DW-Link v XC naladění krásně žehlí drobné nerovnosti a s velkou houževnatostí zvládne náročné přírodní překážky.

Tento systém odpružení má také velikou výhodu v eliminaci houpání v tahu ("anti squat"), tím pádem poskytuje maximální efektivitu při šlapání. Další benefit pocítíte při maximálním brzdění, kdy odpružení stále pracuje na 100% a neblokuje se.

Technologie:

PIVOT Cycles je velice inovativní a pokroková společnost, která se nebojí vystoupit z řady a jít tak trochu mimo dav. Navrhuje nadčasové modely kol, které jsou často při svém uvedení o několik let napřed. Kvalita zpracování a použité technologie musí tedy respektovat to, že kolo bude 2-4 roky stále perfektně funkční a jeho technologie aktuální.

Hollow Core

Každý rám je vyráběn ručně a najednou dokud není kompletně odladěný a připravený poskytnout nejvyšší výkon. Karbonová vlákna jsou umisťována na předem vyvinuté formy, čímž je umožněno jejich přesné umístění a dodání žádoucích vlastností specifickým částem rámu. Všechny rámy jsou svými vlastnostmi vyladěny i vzhledem k jejich velikosti tak, aby stejný pocit z jízdy poskytoval rám XS člověku vysokému 160 cm, jako rám XL člověku vysokému 195 cm. Každý rám prochází dvěma na sobě nezávislými výstupními kontrolami.

DW-Link

Přepákování odpružení DW-Link je již proslulý systém, který patří na absolutní vrchol pyramidy všech známých konstrukcí odpružení. Disponuje skvělou kombinací vysoké stability při šlapání a zároveň extrémní citlivostí na sebemenších nerovnostech. Při výjezdu je skálopevně stabilní, ale není zbytečně tupé, stále krásně žehlí drobné nerovnosti. Při sjezdu poté pracuje na plný výkon.

Proměnná dráha pohybu zadního kola v reakci na přejezd nerovnosti s ostrou hranou zajišťuje, aby si celé kolo udrželo hybnost vpřed. Kolo se při přejezdu pohybuje mírně dozadu a pak teprve nahoru a dopředu, aby pomohlo přemístit sílu nárazu na hranu. To pomáhá udržet trakci a hybnost nejen při překonávání kamenů a jiných překážek, ale také při jízdě z kopce.

Jednodílná zadní stavba výrazně přispívá k vyrovnané geometrii a tuhosti rámu. Vyrovnání rámu je klíčové pro sjednocení ovládání, sledování stopy a mnoha pohyblivých částí kola. Společnost Pivot má stanoveny velmi vysoké standardy pro tolerance slícování komponentů. Kompaktní tuhá spojení znamenají méně pohyblivých částí rámu, což se projevuje nejen v menší údržbě, ale také vytváří precizní jízdní vlastnosti, kterými jsou kola Pivot známá.

Samotná konstrukce všech ramen systému DW-Link tvoří velice tuhý celek, a to díky jejich krátkým délkám, což eliminuje nepříjemný "gumový efekt" zadní stavby v terénu. Odolnost zadní stavby a celého systému odpružení zvyšují masivní ložiska, které lépe pohltí a rozloží působící nápor při náročné jízdě a mají delší životnost.

Hlavní benefity DW-Linku:

 • ultimátní efektivita,

 • funkce odpružení odolává záběru do pedálů i tahu řetezu, eliminuje nepříjemné tahání za pedály

 • systém je netečný i vůči setrvačným silám (anti-squad), zbytečně se nehoupe, když se třeba posunete těžištěm nad zadní kolo, 

 • je progresivně lineární

 • nezávislý na brzdění

 • vysoká tuhost celé zadní části.

Stejný materiál pro všechny: Pivot jako jeden z mála výrobců nabízí absolutně totožný druh materiálu u všech modelů a variant. Využívají speciální vrstvení karbonu a profilaci trubek pro co nejvyšší pevnost a životnost. Pro Pivot jsou právě tyto dvě vlastnosti klíčové, chtejí tak, ať jejich kola perfektně fungují po řadu let. Samotný technologický postup výroby rámu si Pivot Cycles drží v tajnosti.

FOX Live Valve

Mozkem celého systému je řídicí jednotka odpružení (Controller), která sleduje prostřednistvím nezávisle na sobě umístěných senzorů terén tisíckrát za sekundu a upravuje vlastnosti odpružení během pouhých tří milisekund, což je stokrát rychleji než mrknutí oka.

Detaily, které potěší:

 • karbonová sedlovka

 • elegantní a funkční záslepky otvorů pro bowden v rámu

 • Bezproblémová montáž košíku i ve velikosti XS

 • integrovaný chránič zadní stavby, který eliminuje hluk a poškození laku

 • 100/100 mm maximálně efektivního a citlivého elektronicky laděného odpružení FOX Live Valve

 • gumová manžeta na spodním rameni DW-Linku usnadňuje údržbu

 • absolutně přesné výrobní rozměry středového složení eliminují nepříjemné vůle a následné "lupání ve středu"

 • PIVOT používá speciální stroj pro měření souososti rámu

Tabulka velikostí

O značce Pivot Cycles

Mladá americká firma Pivot Cycles sídlící v Arizonském Temp založená bikovým guru Chrisem Cocalisem. Firma díky svým pokrokovým řešením získala celosvětové renomé "technologických šperků". Kola Pivot Cycles jsou výjimečná svým jedinečným smyslem pro detail, který se odráží v perfektních jízdních vlastnostech všech kol Pivot. V Evropě můžeme značku vidět na předních místech Downhill a Enduro scény a pomalými krůčky se začíná prodírat na XC piedestal