Celoodpružené horské kolo Pivot Firebird Pro XO1 Carbon Wheel Upgrade - orange

Plnohodnotný endurový speciál Pivot Cycles Firebird Pro X01, který v této sezóně prodělal generační obměnu. Odpružení Fox Factory se zdvihem 170 mm vpředu a 162 mm vzadu poskytuje dostatek prostoru na ten nejtěžší terén. Použitý systém DW-Link také eliminuje nepříjemné houpání ve výjezdech. Osazeno špičkovou sadou Sram X01 a karbonové výplety Newmen Advanced SL A.30. Více

Prodej produktu ukončen.

Vyberte si prosím podobné zboží.

Základní informace

Kategorie Enduro kola
Určení pánské, dámské
Značka Pivot Cycles
Katalogové číslo 2021PIV

Technické parametry

Barva rámu oranžová
Velikost kola L
Průměr kol 29
Konstrukce Celoodpružené
Sezóna 2021
Opotřebení nové
Modelová řada Firebird
Pokročilost jezdce Závodní
Materiál rámu karbon
Brzdy kotoučové brzdy
Rychlosti/převody 1x12
Rám Firebird
Katalogové číslo 2021PIV
Vidlice Fox Factory 38 29", 44mm offset, GRIP2 - 170mm
Tlumič Fox Factory Float X2
Přední kolo Newmen Carbon Advanced- 29" 15x110 F/12x157 R
Zadní kolo Newmen Carbon Advanced- 29" 15x110 F/12x157 R
Pláště Maxxis Minion DHF 29" x 2.5" WT, TR, 3C, EXO+, MAXXTERRA Maxxis Minion DHRII 29" x 2.4" WT, TR, 3C, EXO+, MAXXTERRA
Kliky Sram X01 Eagle DUB 32t
Převodníky 32T
Řazení Sram X01 Eagle 12-Speed
Přehazovačka SRAM X01 Eagle 12-speed
Kazeta Sram XG-1275 10-52t
Řetěz Sram X01 Eagle 12-Speed
Přední brzda Sram Code RSC 4-piston
Zadní brzda Sram Code RSC 4-piston
Řídítka Phoenix Team Low Rise Carbon - 800mm
Gripy Phoenix Factory Lock-On
Představec Phoenix Team Enduro/Trail
Sedlo Phoenix WTB Volt Pro (Medium Width)
Sedlovka Fox Transfer Factory Series 150mm (SM), 175mm (MD-LG), 200mm (XL)

Popis produktu

Zapletená kola na obrázku jsou pouze orientační. Kolo je dodáváno s výplety Newmen Advanced SL A.30.

Plnohodnotný endurový speciál Pivot Cycles Firebird Pro X01, který v této sezóně prodělal generační obměnu. Firebird je postavený na extrémně tuhým a odolným rámu vybavený systémem odpružení DW-Link se svislým uložení tlumiče, které můžeme vidět na většině modelů Pivot. Odpružení Fox Factory se zdvihem 170 mm vpředu a 165 mm vzadu poskytuje dostatek prostoru na ten nejtěžší terén. Použitý systém DW-Link také eliminuje nepříjemné houpání ve výjezdech. Osazeno špičkovou sadou Sram X01 a karbonové výplety německého výrobce Newmen Advanced SL A.30.

Pivot Firebird Pro X01 je ultimátní endurový stroj, který se cítí jako doma v tom nejtěžším terénu. Skvělá progresivní geometrie spolu s tuhým karbonovým rámem a systémem odpružení poskytuje absolutní pocit jistoty. Systém DW-Link poskytuje maximální efektivitu při šlapání. Další benefit pocítítě při maximálním brždění, kdy odpužení stále pracuje na 100% a nedochází tak, k samovolnému uzamknutí odpružení. 

Technologie:

PIVOT je velice inovativní a pokroková firma, která se nebojí vystoupit z řady a jít tak trochu mimo dav. Navrhuje nadčasové modely kol, které jsou často při svém uvedením o několik let napřed. Kvalita zpracování a použité technologie musí tedy respektovat to, že kolo bude 2-4 roky stále perfektně funkční a jeho technologie aktuální.

Odpružení DW-Link: tento již proslulý systém patří na absolutní vrchol pyramidy všech známých odpružení. Disponuje skvělou kombinací vysoké stability při šlapání a zároveň extrémní citlivosti na sebemenších nerovnostech. Při výjezdu je skálopevně stabilní, ale není zbytečně tupé, stále krásně žehlí drobné nerovnosti. Při sjezdu poté pracuje na plný výkon.

Samotná konstrukce všech ramen systému DW-Link tvoří velice tuhý celek, a to díky jejím krátkým délkám, což eliminuje nepříjemný "gumový efekt" zadní stavby v terénu. Odolnost zadní stavby a celého systému odpružení zvyšují masivní ložiska, které lépe pohltí a rozloží působící nápor při náročné jízdě.

Hlavní benefity DW-Linku:

 • ultimátní efektivita,

 • funkce odpružení odolává záběru do pedálů i tahu řetezu, eliminuje nepříjemné tahání za pedály,

 • systém je netečný i vůči setrvačným silám (anti-squad), zbytečně se nehoupe, když se třeba posunete těžištěm nad zadní kolo, 

 • je progresivně lineární

 • nezávislý na brzdění

 • vysoká tuhost celé zadní části.

 • U nové generace lze bez problému namontovat láhev

Standard SuperBoost Plus: Tento atypický rozměr zadního náboje se může zdát jako další zbytečně vymyšlený standard, opak je však pravdou, toto řešení má hned několik velice pádných důvodů. První důležitý argument je ten, že výplet zadního kola nemusí dělat místo zadní kazetě, která potřebuje s přibývajícími převody stále více prostoru. Tento chytrý tah způsobil zvýšení tuhosti výpletu a tak celého zadního kola.

Dalším benefitem je ten, že širší náboj společně s širokým středovým složením PressFit BB92 a speciálně profilovanou zadní stavbou vytváří extrémně tuhý celek, kde jediný pohyb vytváří jen a pouze tlumič. Absolutní eliminací jakéhokoli kroucení zadní stavby dodává pocit jistoty a dokonale přesnou reakci odpružení DW-Link.

SuperBoost Plus také velice dobře pracuje již ze zmiňovaným středovým složením PressFit BB92. Toto spojení umožňuje zachování perfektní řetězové linky bez nežádoucího křížení řetězu a to vše při zachování velké pevnosti. Dále tento široký střed tvoří robustní základnu pro systém odpružení DW-Link.

Stejný materiál pro všechny: Pivot jako jeden z mála výrobců nabízí absolutně totožný druh materiálu u všech modelů a variant. Využívají speciální vrstvení karbonu a profilaci trubek pro co nejvyšší pevnost a životnost. Pro Pivot jsou právě tyto dvě vlastnosti klíčové, chtejí tak, ať jejich kola perfektně fungují po řadu let. Samotný technologický postup výroby rámu si Pivot Cycles drží v tajnosti.

Detaily, které potěší:

 • teleskopická sedlovka, kterou lze zasunout do rámu až po úplný konec neaktivní části 

 • elegantní a funkční záslepky otvorů pro bowden v rámu

 • integrovaný chránič zadní stavby, který eliminuje hluk a poškození laku

 • 170/165 mm maximálně efektivního a citlivého odpružení

 • gumová manžeta na spodním rameni DW-Linku usnadňuje údržbu

 • absolutně přesné výrobní rozměry středového složení eliminují nepříjemné vůle a následné ""lupání ve středu""

 • PIVOT používá speciální stroj pro měřené souososti rámu 

 • Špičkové výplety od německé firmy Newmen Advanced SL A.30

 • U nové generace lze bez problému namontovat láhev

Tabulka velikostí

O značce Pivot Cycles

Mladá americká firma Pivot Cycles sídlící v Arizonském Temp založená bikovým guru Chrisem Cocalisem. Firma díky svým pokrokovým řešením získala celosvětové renomé "technologických šperků". Kola Pivot Cycles jsou výjimečná svým jedinečným smyslem pro detail, který se odráží v perfektních jízdních vlastnostech všech kol Pivot. V Evropě můžeme značku vidět na předních místech Downhill a Enduro scény a pomalými krůčky se začíná prodírat na XC piedestal