Celoodpružené horské kolo Pivot Cycles Firebird 29 Pro XT Air - Orange

Plnohodnotný endurový speciál, který má všechny předpoklady pro rychlost. Je postavený na karbonovém rámu technologií Hollow Core, disponuje zdvihy 165/170 mm, odpružením FOX, teleskopickou sedlovkou a poctivými 29“ výplety. Více

Produkt je momentálně nedostupný.

Vyberte si prosím podobné zboží.

Základné informácie

Kategorie Enduro kola
Určení pánské, dámské
Značka Pivot Cycles
Katalógové číslo 3366PIV

Technické parametre

Barva rámu oranžová
Velikost kola L
Průměr kol 29
Konstrukce Celoodpružené
Sezóna 2022
Modelová řada Firebird
Pokročilost jezdce Závodní, Sportovní
Materiál rámu karbon
Brzdy kotoučové brzdy
Rychlosti/převody 1x12
Rám Firebird karbon
Vidlice Fox Factory 38 29", 44mm offset, GRIP2 - 170mm
Tlumič Fox Factory Float X2
Přední kolo DT Swiss XM1700
Zadní kolo DT Swiss XM1700
Přední náboj DT Swiss 350
Zadní náboj DT Swiss 350, 36t Star Ratchet
Výplet DT Swiss
Ráfky DT Swiss XM1700
Pláště Maxxis Assegai 29" x 2.5" WT, TR, 3C, EXO+, MAXXTERRA
Přední plášť Maxxis Assegai 29" x 2.5" WT, TR, 3C, EXO+, MAXXTERRA
Zadní plášť Maxxis Assegai 29" x 2.5" WT, TR, 3C, EXO+, MAXXTERRA
Kliky / Převodníky Race Face Æffect R / 32t
Kliky Race Face Æffect R
Převodníky 32T
Řazení Shimano XT M8100 ISPEC EV 12-Speed
Přehazovačka Shimano XTR M9100 SGS 12-Speed
Kazeta Shimano XT M8100 10-51t
Řetěz Shimano CN-M8100 12-Speed
Brzdy specifikace Kotoučové, hydraulické, čtyřpístkové
Přední brzda Shimano XT M8120 4-piston
Zadní brzda Shimano XT M8120 4-piston
Řídítka Phoenix Team Low Rise Carbon - 800mm
Gripy Phoenix Factory Lock-On
Představec Phoenix Team Enduro/Trail
Sedlo Phoenix WTB Volt Pro (Medium Width)
Sedlovka Fox Transfer Factory Series 150mm (SM), 175mm (MD-LG), 200mm (XL)
Katalogové číslo 3366PIV

Popis produktu

Pivot Firebird 29 se stal synonymem závodního endura u Pivotu. Je to nejostřejší enduro kolo v nabídce a podle toho reaguje na požadavky, které přicházejí z prostředí továrního týmu a závodů EWS.

Firebird měl a dále má jediný cíl - rychlost. Být nejrychlejší enduro bike pro týmové jezdce a pro všechny, co na Firebirdu závodí. A nejen v enduru, ale aby bylo také nejrychlejším parkovým kolem. Zjednodušeně napsáno, vznikal s vizí být nejrychlejší v Moabu i v Morzine. Firebird je vaše vstupenka do světa rychlosti.

Rám vyrobený hollow-core technologií z nejkvalitnějšího karbonu. Moderní geometrie reaguje na požadavky dnešního závodního nasazení v EWS - stabilní i obratná a je laděná pro každou velikost zvlášť, ať už měříte 152cm nebo 205cm. Velikost “S” není pouhou scvrklou variantou “XL”. Každá velikost má svou délku zadní stavby od 43,1cm velikost u S po 44,5cm na velikosti XL v “Low” pozici Flip Chipu. Každá z velikostí je také přesně dimenzovaná i stran materiálu. Pevnost, tuhost, pružnost rámu velikosti S není stejná jako u rámu XL, kde je logický předpoklad jiného dynamického namáhání. Do všech velikostí se vejde bidon.

Zmiňovaný Flip Chip je jednoduchý otočný díl v horním čepu zavěšení, který umožňuje efektivně a rychle upravit geometrii pro preferovaný jízdní styl nebo trať. Otočením Flip chipu z “High” na “Low” se sníží výška středu z 355,8mm na 350mm a sedlová trubka se napřímí o 0,6°.

165mm zdvih DW-linku Firebirda vychází ze sjezových kol, je připraven pro pružinové i vzduchové tlumiče a perfektně spolupracuje se 170mm předního zdvihu.

DW-link je úžasně citlivý na všechny podněty přicházející od terénu, ale zároveň velmi netečný k tahu řetězu, proto je tak efektivní při silovém šlapání, kdy se nepropadá do tlumiče. Polopaticky a zjednodušeně napsáno - do tlumiče jde to, co přichází odspodu od kol, nikoliv to co přichází od shora od vašeho těla. Přes veškerou sjezdovou kapacitu skvěle naladěného 165mm DW-linku, má Firebird stále na mysli i potřebu dostat se na vrchol kopce a stoupá mnohdy lépe, než jiná kola s řádově nižšími zdvihy. Pro správné vyvážení Firebirda byl tlumič umístěn vertikálně, čímž vznikl kompaktnější design i prostor pro bidon.

Firebird je kompatibilní s 29", 27,5" i MX (mullet) osazením kol. Rámem projdou 29"x2,6" nebo 27,5"x2,8". Podílí se na tom i rozměr zadní osy standardu Super Boost Plus. Ten umožňuje skloubit jinak velmi těžko kombinovatelné: 29” kolo, 165mm zdvihu, správnou délku zadní stavby, tuhost, správnou řetězovou linku, místo pro jezdcovy paty při šlapání a to vše designově čistě.

Detaily, které potěší:

  • teleskopická sedlovka, kterou lze zasunout do rámu až po úplný konec neaktivní části 

  • elegantní a funkční záslepky otvorů pro bowden v rámu

  • integrovaný chránič zadní stavby, který eliminuje hluk a poškození laku

  • 170/165 mm maximálně efektivního a citlivého odpružení

  • gumová manžeta na spodním rameni DW-Linku usnadňuje údržbu

Tabulka velikostí

O značke Pivot Cycles

Mladá americká firma Pivot Cycles sídlící v Arizonském Temp založená bikovým guru Chrisem Cocalisem. Firma díky svým pokrokovým řešením získala celosvětové renomé "technologických šperků". Kola Pivot Cycles jsou výjimečná svým jedinečným smyslem pro detail, který se odráží v perfektních jízdních vlastnostech všech kol Pivot. V Evropě můžeme značku vidět na předních místech Downhill a Enduro scény a pomalými krůčky se začíná prodírat na XC piedestal