Celoodprožené horské kolo Trek Fuel EX 5 29 - slate/trek black

Fuel EX 5 je výchozím strojem v nabídce celoodpružených kol na traily. Díky 140mm vidlici a 130mm zadnímu zdvihu, pohonu Shimano 1x10, teleskopické sedlovce na snížení sedla při sjezdech a hydraulickým kotoučovým brzdám Shimano je Fuel EX 5 vysokovýkonnostní úžasně univerzální MTB stroj za výbornou cenu. Více

54 990 Kč

Základní informace

Kategorie Trail, all mountain kola
Určení pánské
Značka TREK
Katalogové číslo 29459_A

Technické parametry

Velikost kola S, M, ML, L, XL, XXL, XS-27.5, S-27.5
Průměr kol 29
Konstrukce Celoodpružené
Sezóna 2020
Opotřebení nové
Modelová řada Fuel EX
Pokročilost jezdce Sportovní
Materiál rámu hliník
Brzdy kotoučové brzdy
Hmotnost 15.03 kg
Velikosti M, S, L, XL, XXL, ML, XS-27.5, S-27.5
Rám Hliník Alpha Platinum, kónická hlavová trubka, Knock Block, vnitřní vedení lanek Control Freak, chránič dolní rámové trubky, ISCG 05, hořčíkový kolébkový spoj, Mino Link, ABP, Boost148, zdvih 130 mm.
Vidlice RockShox Recon RL, pružina Solo Air, tlumení Motion Control, kónický sloupek, offset 44 mm, Boost110, Maxle Stealth 15 mm, zdvih 140 mm.
Tlumič RockShox Deluxe Select Plus, 210 x55 mm
Přední kolo Formula DC-511, 6 šroubů, Boost110, pevná osa 15 mm,ráfek Alex MD35
Zadní kolo Slitina, Bontrager, zapouzdřené ložisko, slitinová osa, 6 šroubů, ořech Freehub Shimano 8/9/10, Boost148, 12mm pevná osa, ráfek Alex MD35
Přední plášť Bontrager XR4 Team Issue, umožňující použití bezdušových plášťů, bočnice Inner Strength, aramidová patka, 120 tpi, 29 x 2,60 palce.
Zadní plášť Bontrager XR4 Team Issue, umožňující použití bezdušových plášťů, bočnice Inner Strength, aramidová patka, 120 tpi, 29 x 2,60 palce.
Kliky / Převodníky Race Face Ride, ocelový převodník 30 zubů, Boost.
Střed Shimano MT500, 92 mm, PressFit
Řazení Shimano Deore M6000, 10 rychlostí
Přehazovačka Shimano Deore M6000, střední ramínko, převodník max. 42 zubů
Kazeta SunRace, 11-42, 10 rychlostí
Brzdy specifikace Hydraulická kotoučová verze Shimano, páčka MT201, třmen MT200.
Řídítka Slitina Bontrager, 31,8 mm, prohnutí 15 mm
Gripy Bontrager XR Trail Comp, zámek Lock-On
Představec Bontrager Rhythm Comp, 31,8 mm, Knock Block, 0 stupňů.
Sedlo Bontrager Arvada, ocelové ližiny
Sedlovka TranzX JD-YSP18, zdvih (dleveliksoti rámu) 100-130 mm, vnitřní vedení lanek, 31,6 mm

Popis produktu

Fuel EX 5 je výchozím strojem v nabídce celoodpružených kol na traily. Díky 140mm vidlici a 130mm zadnímu zdvihu, pohonu Shimano 1x10, teleskopické sedlovce na snížení sedla při sjezdech a hydraulickým kotoučovým brzdám Shimano je Fuel EX 5 vysokovýkonnostní úžasně univerzální MTB stroj za výbornou cenu.

Je pro vás vhodné, pokud…
Jste připraveni vyrazit na celoodpruženém kole a chcete univerzální stroj na traily za skvělou cenu. Chcete stroj s odezvou, který je spolehlivý a výkonný, abyste ho měli všude pod kontrolou.

Získáte toto vybavení
Lehký hliníkový rám Alpha Platinum s vnitřním vedením lanek, dolní trubka Straight Shot pro vyšší tuhost v drsném terénu a ochrana rámu Knock Block proti protočení řídítek. 140mm vidlice RockShox Recon RL, 130mm zadní zdvih s odpružením RockShox Deluxe Select Plus, odolný 10rychlostní pohon Shimano Deore, teleskopická sedlovka a hydraulické kotoučové brzdy.

Na závěr
Celoodpružený výkon za přijatelnou cenu. Fuel EX 5 má stejný rám a komponenty odpružení jako ve špičkovějších slitinových modelech řady Fuel EX. Kvalitní odpružení RockShox, teleskopická sedlovka a pohon Shimano 1x10 z tohoto stroje činí ideální úvodní model do světa celoodpružené jízdy na trailech.

Proč si je zamilujete

 • Získáte parádní prvky a nejnovější inovace v oblasti horských kol za jedinečnou cenu.
 • Vyrovná se mnohem dražším trailovým kolům. Řeže singletracky a dokonce zvládá i maratonské závody.
 • Teleskopická sedlovka umožňuje snížit sedlo v terénu, takže vám při sjezdech nepřekáží.
 • Vzduchové odpružení Solo Air vidlice RockShox lze snadno nastavit na konkrétní hmotnost jezdce a je lehčí než to pružinové.
 • Rozšířili jsme námi nabízený sortiment velikostí, abychom zajistili ideální stroj pro každého jezdce. Získáte nejrychlejší kola, která pasují na váš rám: Rámy velikosti XS jsou osazeny 27,5palcovými koly, velikost S má na výběr mezi 27,5 nebo 29palcovými koly a velikosti M až XL pak koly 29palcovými.

Technologie a funkce:

 • Bezdušová kola a pláště:
  Ráfky a kola umožňují použití bezdušových plášťů ke zlepšení trakce, minimalizování defektů a snížení hmotnosti. Jen přidejte pásky do ráfků TLR, ventilky a těsnicí tmel.

 • Nastavitelná geometrie Mino Link:
  Jednoduchým otočením matice lze doladit úhel hlavové trubky o 1/2 ° a výšku středového složení o 10 mm. Otočte systém Mono Link a vyberte si mezi nastavením s položenější hlavou a nižším středovým složením či postavenější hlavou a vyšším středovým složením. K dispozici pouze u značky Trek.

 • Alpha Platinum Aluminum:
  Náš prvotřídní lehký hliník je extrudovaný, odlehčený v několika bodech a hydroformovaný do propracovaných trubek pro maximální tuhost a minimální hmotnost.

 • Vedení kabeláže Control Freak:
  Nejlehčí, nejtišší a nejuniverzálnější systém kabeláže, který umožňuje vést jakoukoli kombinaci lanek, ať řadicích, brzdových, zamykacích či v sedlovce, přímo uvnitř rámu pro elegantnější vzhled.

 • Boost 148/110:
  S širšími patkami (přední 110 mm, zadní 148 mm) získáte tuhost 27,5” kola s výhodami 29” kola. A zadní Boost148 umožní osadit širší pláště a větší převodník bez dopadu na q-factor a účinnost šlapání.

Tabulka velikostí

O značce TREK