Cannondale Scalpel Si 2017

Nová generace oblíbeného Scalpel 29

Cannonale po pěti letech představil novou generaci oblíbeného celoodpruženého crosscountry kola Scalpel 29 – Scalpel Si. Změn je u nového modelu celá řada, ale ta stěžejní se týká geometrie kola. Vzhledem ke stále vzrůstající náročnosti současných XC tratí bylo cílem konstruktérů vytvořit rychlé závodní kolo, které ale bude svou ovladatelností na úrovni trail biku.

Cannondale Scalpel Si Race

Scalpel Si tak má položenější úhel hlavové trubky, delší přední rámový trojúhelník, zkrácenou zadní stavbu a je osazen kratšími představci. Těžiště jezdce je tak posunuto více dozadu a je zkrácena stopa předního kola. To se velmi pozitivně odráží na ovladatelnosti v technických pasážích.

Nový rám má nyní kompletní vnitřní vedení, a to nejen bowdenů, ale i brzdových hadiček a vedení lockoutu tlumiče. To spolu se subtilnějším profilem trubek dotváří velmi čistý design kola. Zadní stavba opět pracuje se systémem Zero Pivot bez zadního čepu, což se velmi pozitivně odráží v její tuhosti. A to nově i u hliníkového modelu. Velkou změnou je pak různý průměr kol, 29“ nebo 27,5“, v závislosti na velikosti rámu. Velikost S je na menším průměru kol, ostatní velikosti pak mají 29“ kola.


Cannondale Scalpel Si Carbon 2

Scalpel Si je nabízen v 7 karbonových variantách, přičemž 4 nejlepší specifikace jsou na rámu Hi-Mod, a jedné hliníkové verzi – Scalpel Si 5. Ten vyjde na 84.999 Kč, nejdostupnější karbonový model pak na 112.999 Kč. Na vrcholu nabídky stojí tradičně nekompromisně osazený model Black Inc. za 339.999 Kč. Kompletní nabídku modelů naleznete na stránkách Cannondale.

Novinkou u Cannondalu jsou pak dámské modely Scalpel Si. K dispozici jsou 2 karbonové verze, kde levnější stojí 112.999 Kč, lepší Scalpel Si Women’s 1 pak 169.999 Kč. Dámské modely jsou pouze na 27,5“ kolech.

Nový Cannondale Scalpel Si je v některých specifikacích dostupný už nyní. U nás na prodejně bude k vidění model Scalpel Si Carbon 4. Tato verze bude velmi brzy k vyzkoušení i v našem testcentru.

Nový Cannondale Scalpel Si