Cannondale Scalpel 3 x DREAMBIKELAB

Zakázkové stavba pod hlavičkou DREAMBIKELAB ve Ski a Bike Centrum Radotín, tentokrát na modelu Cannondale Scalpel 3.

ZÁKLADNÍ MODEL

Tato přestavba se realizovala na modelu Scalpel 3.  Scalpel je rychlé XC celoodpružené kolo s agresivní geometrií, ze kterého se dá udělat závodní stroj na nejvyšší úrovni. Zdvihy 100/100, konkrétně u tohoto modelu, propůjčují kolu tlumič FOX Float DPS Performance Elite EVOL a rize specifická vidlice Lefty Ocho přímo od firmy CANNONDALE. Na odpružení se podílí i tzv. Flex Pivot na řetězových vzpěrách zadní stavby. Kolo pohání sada SHIMANO XT/SLX v kombinaci s klikami HollowGram (CANNONDALE). Z kopce vás pak zastaví brzdy SHIMANO M6000 s kotouči 160/160. Zbytek osazení je už v režii značky samotné, vyjma ráfků STAN´S NO TUBES.

PŘESTAVBA

Přestavba tohoto kola šla od podlahy. Cílem byla redukce váhy, dostat to trochu do karbonu a dám tomu nový look. Začalo se tedy u sady. Důvěra padla na zámoří a elektrickou přehazovačku SRAM AXS XX1. Co jiného také na XC bike dát. Kazeta a převodník padly na výrobce lightweight komponentů GARBARUK. Kliky jsme ponechali původní, nejsou totiž vůbec špatné. Pro kokpit a sedlovku jsme sáhli k ENVE, tak jak je tomu u nejvyššího modelu HI-MOD. Karbonová sedlovka, řidítka i představec. Krom brzd SHIMANO XT jsme celek doladili krásnou sadou výpletů s karbonovými ráfky WTB CZR i30 a náboji DT SWISS 240. Červenou barvu pro oživení jsme drželi například u ventilků PEATY´S.

ZAKÁZKOVÁ KONFIGURACE + ÚPRAVA

/ karbonový kokpit ENVE
/ gripy ESI
/ brzdy SHIMANO XT
/ kotouče GALFER
/ přehazovačka SRAM XX1 AXS + řetěz XX1
/ kazeta a převodník GARBARUK
/ custom výplety DT SWISS 240 + WTB CZR i30
/ ventilky PEATY´S
/ karbonová sedlovka ENVE

O projektu DREAMBIKELAB 

DREAMBIKELAB je inhouse projektem Ski a Bike Centrum Radotín ve Vindyšově továrně. Zaměřujeme se na fine-tunning a customizaci kol. Skrze stylové komponentové doplňky vznikají stavby, které tovární model promění v osobitý kus. Vybíráme ze široké palety dlouhodobě zavedených velkých značek, ale i butikových brandů a hi-tech dílen, které rostou v Evropě i za oceánem.

Hybatelem celého projektu a Vaším parťákem je náš vysmátý kluk z SBCR týmu, Standa Bříza, zapálený bajker a teď i táta. Když zrovna nestaví kola v SBCR ve Vindyšově továrně, jezdí na kopcích, nebo si užívá volno v bikeparcích a eventech. Vyladit kolo ke kráse i funkčnosti je jeho doménou a prací tady u nás. Provede vás celým procesem od úvodní konzultace, výběru až po předání nového kola do vašich rukou.

VŠE O SLUŽBĚ DREAMBIKELAB