Vydali jsme nové, tentokrát "cyklistické" číslo našeho časopisu #SBCRMag, které pro vás připravili od první do poslední strany naši zaměstnanci. Časopis je pro vás k dispozici na naší prodejně nebo do něho můžete nahlédnout zde prostřednictvím vybraných článků. Následující řádky jsou věnované jednonohé vidlici Lefty, kterou používá u svých modelů americká značka Cannondale.

Lefty

...a přejedete to levou přední! 

Jednonohá vidlice Lefty, kterou používá u svých modelů americká značka Cannondale, se může na první pohled jevit jako designová výstřednost. Ve skutečnosti se však jedná především o řešení, které přináší celou řadu funkčních výhod.

Nyní můžete mít kolo Cannondale s touto vidlicí s prázdninovou slevou až 20%.

S lehkou nohou uspoříte

To platí nejen v autě, ale na kole s vidlicí Lefty. V autě ušetříte pohonné hmoty, na kole s “leftynou” pak desítky gramů hmotnosti. Samotné vidlice Lefty patří k nejlehčím na trhu, a když započítáte hmotnost dalších komponent systému, tedy hlavového složení, sloupku řízení a náboje, nic lehčího zkrátka nenajdete. 

Uříznete nohu a je tuhá

Na pohled se to asi nezdá, ale faktem je, že Lefty je tužší než její dvounohé konkurentky. Do značné míry je to tím, že je vyrobena z jednoho kusu duralu a odpadá spojení obou nohou vidlice, které představuje z hlediska tuhosti nejslabší článek. Návod na zlepšení tuhosti vidlice v podání inženýrů značky Cannodale by pak mohl znít: Uřízněte nohu a je tuhá!

Dupejte na ní, jak chcete

Vidlice Lefty je zároveň velmi pevná. V destrukčních testech směle konkuruje vidlicím určeným na ježdění v náročném terénu, přitom si zachovává XC lehkost. Chcete-li do toho pořádně dupat, nemusíte se bát, že by to jedna noha nevydržela.

Hladká jako po depilaci

Díky použití hybridních jehlových ložisek je chod jedné nohy vidlice Lefty hladký, jako by byla čerstvě depilována. A to bez ohledu na zátěž, které je Lefty vystavena. Za všech okolností udržuje maximální kontakt s terénem a umožňuje plnou kontrolu nad kolem.

Jedna noha - o půlku míň péče

S jednou odstraněnou nohou ubyla také polovina nutné péče o vidlici. Lefty - díky kvalitnímu zapouzdření - nabízí oproti klasickým “dvounožkám” dvakrát delší servisní interval a navíc umožňuje kompletní výměnu vnitřních částí.

Zkrátka, zvolíte-li Lefty, přejedete všechny nástrahy terénu levou přední! 

Přijďte si k nám Lefty vyzkoušet

V našem testcentru na vás čekají i stroje Cannondale právě s touto unikátní vidlicí.
Více info v testcentru

Pokud se vám článek líbil a zajímaly by vás i ty ostatní články našeho časopisu, naleznete je zde.