Cannondale

Značka Cannondale byla založena v roce 1971 ve státě Connecticut v USA. Cyklistice se však tato dnes již legendární značka začala věnovat až o něco později. Prvním produktem z cyklistické oblasti byl Bugger – tažný přívěs pro děti za kolo. Své první kolo představila firma Cannondale v roce 1983 a ihned tím vzbudila obrovský rozruch. Jednalo se o model ST-500 s hliníkovým rámem. Cannondale tím zahájil éru používání hliníku na výrobu rámů. Své první celoodpružené kolo představila firma už v roce 1991. O rok později pak přichází na svět legendární HeadShok – odpružení integrované v hlavové trubce. Z této konstrukce vzešla o 9 let později legendární vidlice Lefty.


Kategorie značky Cannondale v naší nabídce


Produkty značky Cannondale

Dalších 40
Celkem 217 produktů

Více o značce Cannondale

Značka Cannondale byla založena v roce 1971 ve státě Connecticut v USA. Cyklistice se však tato dnes již legendární značka začala věnovat až o něco později. Prvním produktem z cyklistické oblasti byl Bugger – tažný přívěs pro děti za kolo. Své první kolo představila firma Cannondale v roce 1983 a ihned tím vzbudila obrovský rozruch. Jednalo se o model ST-500 s hliníkovým rámem. Cannondale tím zahájil éru používání hliníku na výrobu rámů. 90. léta pak byla u Cannondalu ve znamení odpružení. Své první celoodpružené kolo představila firma už v roce 1991. O rok později pak přichází na svět legendární HeadShok – odpružení integrované v hlavové trubce. Z této konstrukce vzešla o 9 let později vidlice Lefty. Vidlice Lefty se v roce 2002 objevila také na modelu Scalpel, který byl díky své konstrukci zadní stavby Zero Pivot jedním z nejlehčích celoodpružených kol. Z inovací, které firma Cannondale vnesla do světa cyklistiky, stojí za zmínku určitě standart středového složení BB30. V dnešní době tento typ středového složení používá na svých kolech spoustu jiných výrobců.

Horská kola 29“ Cannondale

Cannondale vstoupil do světa 29“ kol již před několika lety s hartaily Flash a Trail 29er. Nejúspěšnější modelovou řadou v kolekci 29er je bezesporu celá řada celoodpružených XC kol – Cannondale Scalpel 29. Pro příznivce hardtailů je pak v nabídce špičková řada Flash 29.

Nabídku devětadvacítek najdete mezi koly v oddělení jízdní kola Cannondale 29.

Silniční kola Cannondale

Špičkou ledovce v nabídce silničních kol Cannondale je SuperSix Evo. Pomocí technologie Ballistec carbon se jeho konstruktérům podařilo dosáhnout neuvěřitelně nízké hmotnosti rámu. Prestižní cyklistický magazín Tour označil kolo SuperSix Evo Ultimate jako nejlepší kolo na světě. Mimo modely SuperSix Evo najdeme v nabídce také dostupnější modely kol Supersix s rámem předchozí generace SuperSix, dále řadu Synapse určenou pro dlouhé pohodlné vyjížďky a hliníkové modely CAAD 10 a CAAD 8. 

Kompletní nabídku naleznete v sekci silniční kola Cannondale.


 

 

  • Ověřeno zákazníkyOvěřeno zákazníky
  • Kamenné pobočkyKamenné pobočky
  • Doprava od 1990 zdarmaDoprava od 1990 zdarma
  • 60 dní na vrácení zboží60 dní na vrácení zboží
  • Udržitelný e-shopUdržitelný e-shop
  • CELKOVÝ VÍTĚZ 2022CELKOVÝ VÍTĚZ 2022