Camelbak

Značka, která jako první přišla s rezervoárem na záda, v kterém si vezete vodu nebo jiný nápoj. Dnes patří k největším a nejlepším výrobcům nejenom pitných vaků, ale batohů pro různé sportovní aktivity a pro armádu. U nás najdete v nabídce kompletní kolekci Camelbak včetně příslušenství.


Kategorie značky Camelbak v naší nabídce


Produkty značky Camelbak

Dalších 40
Celkem 180 produktů

Více o značce Camelbak

Prehistorie firmy Camelbak, která začala jako první na světě vyrábět pitné vaky pro cyklistiku a další sporty, se začala psát v roce 1988, kdy se cyklistický nadšenec Michael Eidson pro stomílový pouštní cyklistický závod Hotter N Hell 100 vybavil infuzním vakem naplněným vodou, který vsunul do bílé podkolenky a poté do zadní kapsy svého cyklistického dresu. Z vaku k ústům vedla hadička, kterou si kolíčkem na prádlo připevnil k rameni.

První systém, který umožnil pití bez pomoci rukou a za současného nerušeného šlapání, byl na světě.

Další cyklistický nadšenec, Jeff Wemmer, jemuž se tento nápad zalíbil, začal tyto infúzní vaky vozit na závody a prodávat je. Firma Camelbak jej nakonec najala a Wemmer na motorce objížděl cyklistické obchůdky po celých spojených státech, aby rodící se firmičku udržel při životě.

To se podařilo a značka, byť později mnohými napodobována, zůstává výrobcem nejkvalitnějších pitných vaků i batohů na ně na světě. Produkty této značky jsou využívány nejen cyklisty, ale i turisty, lyžaři, motocyklovými závodníky a dalším i sportovci. O jejich kvalitě svědčí i to, že je používá i armáda.

Batohy Camelbak
Camelbak, to samozřejmě nejsou jen vaky, ale také batohy, v nichž se vaky přepravují. Také v kvalitě batohů patří značka ke špičce. K nejoblíbenějším patří modely M.U.L.E., Hawg a Lobo. M.U.L.E. má třílitrový pitný vak a vyniká pevnou a odolnou konstrukcí a možností přizpůsobit ramenní i hrudní popruhy postavě jezdce. 

Nejsilnější stránkou batohu Hawg rovněž s třílitrovým vakem je skvěle vyřešený systém odvětrávaní zad, batoh zároveň dobře drží na zádech, popruhy se opět dají přizpůsobit takřka na míru. Lobo je jedním z nejmenších batohů s vakem, objem má při třílitrovém vaku jen 3,3 litru, takže je určen na kratší vyjížďky, kde chcete mít zajištěn kvalitní pitný režim. 

Lahve nejenom pro cyklistiku
Firma si dala za cíl vyřešit všechny potřeby spojené se zásobením sportovců tekutinami během výkonu, proto kromě pitných vaků nabízí i klasické cyklistické lahve. Ty jsou vyrobeny ze zdravotně nezávadného lékařského silikonu s vnitřním využitím antibakteriální technologie HydroGuard, díky níž se nesetkáte s nepříjemná „plastovou“ pachutí v ústech. HydroGuard rovněž zabraňuje vzniku plísní. Praktické je řešení náústků, který se zavírá pouhým pootočením. 

 

  • Ověřeno zákazníkyOvěřeno zákazníky
  • Kamenné pobočkyKamenné pobočky
  • Doprava od 1990 zdarmaDoprava od 1990 zdarma
  • 60 dní na vrácení zboží60 dní na vrácení zboží
  • Udržitelný e-shopUdržitelný e-shop